Női kézi NB I: Tóth Gabriella megszerezte első góljait Kisvárdán

2017.03.03. 19:54
A Kisvárda 29–22-re legyőzte a sereghajtó Kispestet a női kézilabda NB I 15. fordulójában. A hazaiaknál bemutatkozott a Győrtől kölcsönvett Tóth Gabriella, aki négy gólt szerzett, de pályára lépett a Németországból igazolt Hanna Yttereng is.

A DVSC gólzáporos meccsen nyert a Budaörs ellen. Kiskartali Zsófia, a vendégek balszélsője súlyosnak tűnő térdsérülést szenvedett.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
15. FORDULÓ
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–ELIOS KISPEST NKK 29–22 (17–13)
Kisvárda,
1000 néző. V: Hargitai, Markó
KISVÁRDA: DZSUKEVA – Orbán Adrienn 3, Dmitrovics 4, LISCSEVICS 5, Szabó V. 1, TÓTH G. 4 (1), ROCHA 7. Csere: Puscas (kapus), Yttereng, Héjjas, Gedroit 5 (2), Kucherova, Umanec. Edző: Dévényi János
KISPEST: Brunner – TAMÁS K. 6, Szerző 4 (3), Kosik, FUNDÁK 1, Polics 1, BALOG B. 6 (4). Csere: Nenezics (kapus), Trizno 3, Kiss K., Pintér Zs. 1, Petrovszki, Bárdi. Edző: Béki Nagy Bertalan
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 12. p.: 9–8. 16. p.: 12–9. 26. p.: 14–12. 32. p.: 19–13. 41. p.: 20–18. 52. p.: 23–22. 55. p.: 26–22
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/7
Dévényi János:
– Szerettünk volna magabiztosabban nyerni, de az első félidei védekezésünk kívánnivalót hagyott maga után. A második félidőben is hagytuk visszajönni a Kispestet, de végre egy végjáték, amiből mi jöttünk ki jól.
Béki Nagy Bertalan: – Papírforma-eredmény született, de a hétgólos különbség azért nem reális, mert néhány perccel a vége előtt még csak eggyel vezetett a Kisvárda. Szépen ellenálltunk, majd olyan nyomás alá kerültünk, amit nem értettem, és kijött, hogy jobb játékosokból áll az ellenfél.

DVSC-TVP–BUDAÖRS 33–29 (17–14)
Debrecen,
1200 néző. V: Bán, Szloska
DEBRECEN: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi, PUNYKO 8, GARBUZ 6, Sirián 2, JEZSIKAVA 7, Kelemen 2. Csere: Lajtos (kapus), Deszpotovics, CSÁKI 6 (4), Tóvizi 1, Pénzes, Tóth M., Marincsák 1, Siska. Edző: Tone Tiselj
BUDAÖRS: GYÖRKÖS – FÖLDES K. 9 (6), Horváth B. 1, HORNYÁK Á. 5, Zsigmond, Pálos-Bognár 3, Kiskartali 1. Csere: Schnek, Andrási (kapusok), HATALA 4, Mézes 4, Ivanics, Kovács A., Szabadfi 2. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–2. 13. p.: 7–7. 21. p.: 12–9. 26. p.: 15–11. 38. p.: 22–16. 43.p.: 26–19. 51.p.: 29–25
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/6
Tone Tiselj:
– Csak az eredménnyel vagyok elégedett, de van hiányérzetem, mert nem játszottunk jól. A Budaörs játékban többet mutatott, mint mi, a jó kapusteljesítményünknek köszönhetjük a győzelmet.
Mihály Attila: – Félig-meddig örülök, mert most végre egy idegenbeli mérkőzésünk jól sikerült. Nagy csatára késztettük a Debrecent. Voltak hibáink, és sok gólt kaptunk átlövésből, így nem tudtunk csodát tenni a Cívisvárosban. A küzdésünket a sajnálatos módon megsérült Kiskartali Zsófiának ajánlom.

1. Győri Audi ETO KC 16 15 1 536–338 +198 31
2. Érd 14 12 1 1 400–343 +57 25
3. FTC-Rail Cargo Hungaria 15 12 1 2 474–360 +114 25
4. Dunaújvárosi Kohász KA 14 9 5 411–350 +61 18
5. DVSC-TVP 15 7 3 5 403–379 +24 17
6. Ipress Center-Vác 14 8 1 5 392–369 +23 17
7. Alba Fehérvár KC 14 7 7 380–366 +14 14
8. Siófok KC 14 5 1 8 396–385 +11 11