Női kézi NB I: tízgólos Fradi-siker Békéscsabán

2017.01.21. 20:01
A női kézilabda NB I 13. fordulójából előrehozott mérkőzésen a Ferencváros idegenben 35–25-re legyőzte a Békéscsabát.

A fradi.hu közvetítése szerint nagyszerűen kezdte a meccset a fővárosi együttes, Skaliczki Lászlónak öt és fél perc után időt is kellett kérnie (0–4).

Az intelmek hatottak, és egy 5–1-es szériával egyenlített a házai csapat (5–5), és az első negyedóra végén is csak egy gól volt a felek között (6–7).

Ezt követően viszont fokozatosan megint elléptek a „zöldek”, a szünetben már öttel mentek (11–16), a második félidő elején pedig már nyolccal (12–20).

Az utolsó negyedóra kezdetére visszajött ötre a Békéscsaba (20–25), de a hajrá ismét a vendégeké volt, és tízzel nyertek (25–35).

NŐI KÉZILABDA NB I
A 13. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–FTC RAIL CARGO HUNGARIA 25–35 (11–16)
Békéscsaba, 1500 néző. Vezette: Dobrovits Csaba, Tájok Péter
BÉKÉSCSABA:
Triffa Diószegi 2, Vaszileuszkaja 1, Gidai 1, Zöldi-Tóth 2, GLUSICA 8, GÁVAI 4. Csere: Kölcze (kapus), Vukajlovics, Walfisch 5 (4), Bottó, Mihálffy, Dukics 2. Edző: Skaliczki László
FTC: Bíró – Lukács, Szucsánszki 3, Snelder 2, Szekeres, Kovacsics 1, SCHATZL 7 (1). Csere: PENA 6 (2), Mészáros R., Hornyák D. 2, Faluvégi 3, JOVANOVICS 8 (6), Szarka 2, Monori 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 0–4. 14. p.: 6–6. 18. p.: 6–9. 28. p.: 9–14. 37. p.: 12–21. 44. p.: 19–24. 49. p.: 20–28. 57. p.: 22–33
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 12/9
Skaliczki László:
– Gratulálok a csapatomnak, hogy huszonöt gólt tudott lőni ennek a kemény Fradi-védelemnek.
Elek Gábor: – Figyelmetlenül játszottunk, de hoztuk a kötelezőt. A mérkőzés egyes periódusaiban nem volt benne a tízgólos győzelem. A visszarendeződésekkel baj volt.

11. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–KISVÁRDA MASTER GOOD 27–25 (13–13)
Budapest, Népfürdő u., 350néző.Vezette:Horváth P., Marton B.
MTK:
ABRAMOVICS1– Slakta2,Nyikolajenko6,Gorilska4 (2),Kovács G., TERMÁNY9 (1),SZÁDVÁRI5. Csere:Háfra, Dakos, Tóth E. Edző:Golovin Vlagyimir
KISVÁRDA:Puscas – KUCHEROVA5 (1),Dmitrovics3,Szabó V.3,Gedroit, Rocha5,Mihovics1. Csere:Dzsukeva (kapus), Umanec1,Bízik B., Tarjányi1,Héjjas, VUKOJEVICS6,Lévai. Edző:Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 7. perc:6–1.15. p.:7–7.22. P.:10–11.36. p.:14–16.43. p.:22–19.48. p.:24–20
Kiállítások:4, ill. 10 perc
Hétméteresek:6/3, ill. 2/1
Golovin Vlagyimir:
– Megizzadtunk ezért a két pontért, amit leginkább a támadójátékunknak köszönhetünk, mintsem a védekezésünknek. Emellett nagy örömünkre szolgál, hogy Termány Rita visszatalált a helyes útra.
Mátéfi Eszter:– Küzdelmes, igazi közönségszórakoztató találkozó volt, amire számítottunk is. Átlövőjátékunk hiányában a negyvenötödik perc környékén bekövetkezett kihagyásunknak tudható be, hogy nem szereztünk pontot.

1. Győri Audi ETO KC 12 12 414–250 +164 24
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 12 10 2 374–286 +88 20
3. Érd 10 8 1 1 284–245 +39 17
4. Dunaújvárosi Kohász KA 10 7 3 300–246 +54 14
5. DVSC-TVP 11 5 3 3 300–274 +26 13
6. Ipress Center-Vác 11 6 1 4 299–279 +20 13
7. Alba Fehérvár KC 11 5 6 288–282 +6 10
8. Siófok KC 12 4 1 7 312–326 –14 9