Női kézi NB I: szünet után magára talált a Fradi Vácon, Görbicz visszatért

2013.10.09. 19:28
Heidi Löke olykor az érdi védők gyűrűjében is parádézott (Fotó: Czerkl Gábor)
A női kézilabda NB I 8. fordulójában a Ferencváros 31–23-ra nyert a Vác vendégeként. A hétvégén a dániai Bajnokok Ligája-meccsen súlyos vereséget szenvedő zöld-fehéreknek a szünetig a bajnokin sem igazán ment a játék, fordulás után azonban meglendült a Fradi szekere támadásban, így végül magabiztos győzelmet aratott. A játéknap másik meccsén is 31–23-as vendégsiker született, igaz, a címvédő Győri ETO gyakorlatilag már a szünetre eldöntötte a két pont sorsát Érden.

A Ferencváros – akárcsak a Midtjylland ellen idegenben – a Vác vendégeként is meglépett, ám az ötgólos előny után jött a blokk és egy kritikus időszak, így a félidő végére nem csak felzárkózott Konkoly Csaba együttese, de a szünet előtt még vezetett is.

Fordulás után aztán megváltozott a játék képe, a zöld-fehérek – amelyben a Tomori Zsuzsanna, Zácsik Szandra, Szucsánszki Zita belső hármas hajtotta leginkább a motort – újra elhúztak, a hazaiak védekezése pedig nem azon a szinten működött, mint azt megelőzőleg. Tíz perccel a vége előtt már nyolccal vezetett a vendégcsapat, és ugyan a váciaknak még volt egy felzárkózási kísérlete, a vége sima, megérdemelt Fradi-siker lett.

Az Érd–Győri ETO rangadó Klivinyi góljával kezdődött a találkozó, ám aztán a hazai technikai hibák következtében gyorsan magához ragadta az irányítást az ETO – pedig a szezonbeli első bajnokiját játszó Görbicz Anita ekkor még a kispadon ült. A győriek el is húztak 5–1-re, és a 11. percig – illetve Szabó Edina időkéréséig – kellett várni az újabb hazai találatra.

A vendégek nagyon változatos támadójátékot mutattak be, beállóban Heidi Löke tarthatatlan volt, és a szélsőket is rendre jól játszották meg. A túloldalon ugyanakkor sok volt a pontatlan átlövés, Herr Orsolya ráadásul sokkal jobban védett, mint a túloldalon Oguntoye Viktória, majd a szünet után Janurik Kinga – ebben persze közrejátszott a győri fal hatékonyabb védekezése is.

A 41. percben egy rendezetlen védelem elleni gól után már tízzel ment a bajnokcsapat Orbán Adrienn találata után, Szabó Edina újra időt is kért, hogy elejét vegye a kiütéses vereségnek. A félidő hajrájában a narancssárgák produkáltak is egy jó szakaszt, amikor sorozatban négy gólt dobtak, a végén ugyanakkor újra magára talált az ETO, és Hornyák Ágnes dudaszó előtt született góljával 31–23-ra nyert.

NŐI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ
IPRESS CENTER-VÁC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 23–31 (11–11)
Vác, 800 néző. V: Bonifert, Oláh
VÁC: BÍRÓ – Niksic 1, NIKCSEVICS 6, Kamper 2, Dakos 2, Sztefanovics 2, Szádvári 3. Csere: Triffa (kapus), VIRÁG 1, Farkas V. 3 (1), Szondi 1, Kaiser 2. Edző: Konkoly Csaba
FTC: ABRAMOVICS – Kovacsicz 1, ZÁCSIK 6, Cifra 3, TOMORI 7, SZUCSÁNSZKI 4, Vérten. Csere: Szamoránsky P. 1, Steinbach 1, Pena 2 (1), SZARKA 3, Such 2, Mészáros R. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 14. p.: 2–7. 20. p.: 7–8. 25. p.: 7–10. 29. p.: 11–10. 37. p.: 14–16. 49. p.: 17–25. 53. p.: 21–26
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 2/1
Konkoly Csaba:
– Az első félidőben azt hittük, hogy… Aztán kiderült, dehogy… Nem játékosaim hozzáállásán múlott.
Elek Gábor: – A második félidőben túljutottunk a dániai sokkon.

ÉRD–GYŐRI AUDI ETO KC 23–31 (9–16)
Érd, 1500
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
ÉRD:
Oguntoye – KOREN 4, KOVÁCS ANNA 5, Wolf 1, Kisfaludy 2, KLIVINYI 6, Balog 1 (1). Csere: JANURIK, Gridnyeva (kapusok), Vukcsevics, Szekeres 2, Schatzl 1, Kovács G. 1, Oláh N. Edző: Szabó Edina
GYŐRI ETO:
HERR O. – ORBÁN 4, Bulatovics 3, Kovacsics 1, LÖKE 4, AMORIM 3, KORSÓS 4. Csere: GÖRBICZ 7 (5), Rédei-Soós, Tervel, Szepesi, Hornyák 1, Bódi 3, Sirián 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása.
4. p.: 1–3. 11. p.: 1–5. 19. p.: 5–9. 23. p.: 5–13. 27. p.: 8–14. 38. p.: 12–21. 44. p.: 13–25. 48. p.: 15–27. 55. p.: 21–27
Kiállítások:
8, ill. 8 perc
Hétméteresek:
1/1, ill. 5/5
Szabó Edina:
– Nem hinném, hogy görcsösek lettünk volna az elején, a védekezésünket már egészen jól sikerült összeraknunk. Most azon kell dolgoznunk, hogy visszanyerjük az elveszett önbizalmunkat, de ez természetes folyamat egy csapat életében.
Ambros Martín: –
Koncentráltan, jól kezdtük a mérkőzést, sajnos nem úgy fejeztük be. Kemény csatát játszottunk egy jó csapat otthonában. Szerda-szombat ritmusban játszunk, így fontos volt, hogy tudtam forgatni a csapatot, és mindenkinek játéklehetőséget adhattam.

1. Győri Audi ETO KC 8 7 1 257–164 +93 14
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 8 7 1 260–186 +74 14
3. Dunaújvárosi Kohász KA 7 5 2 185–163 +22 10
4. Fehérvár KC 7 5 2 194–177 +17 10
5. DVSC-TVP 7 5 2 187–184 +3 10
6. Ipress Center Váci NKSE 8 5 3 188–192 –4 10
7. Érd 7 4 3 191–172 +19 8
8. Siófok KC-Galerius Fürdő 7 3 4 191–193 –2 6