Női kézi NB I: szorosan nyerte meg az FTC a BL-főpróbát

2019.04.03. 19:30
Az FTC hullámzó játékkal nyert Vácon (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
A Ferencváros 34–33-ra nyert Vácon a női kézilabda NB I rangadóján. A hazai csapat nagy hátrányt dolgozott le a második félidőben, de az igyekezete végül nem ért pontot, a Fradi szoros sikerrel hangolt a hétvégi Bajnokok Ligája-mérkőzésre.

Legutóbb a Magyar Kupa negyeddöntőjében nagyon megszenvedett az FTC Vácon, és ezúttal sem számíthatott sétagaloppra a lelkes hazai csapat ellen. A nagy áprilisi menetelésbe kezdő Fradi – a Bajnokok Ligája mellett az NB I-ben a Siófokkal és a Győri ETO-val is összecsap – nem nevezte a mérkőzésre Bíró Blankát és Schatzl Nadine-t sem, de nélkülük is egy 5–1-es sorozattal kezdtek a fővárosiak. 8–8-nál azonban utolérte ellenfelét a Vác, ám az első félidő vége megint a vendégeknek sikerült jobban, így 19–15-re ment Elek Gábor együttese.

A második játékrészben már hét találat is volt a Fradi előnye, de a hazaiak Suba Sára, Lakatos Rita és Kácsor Gréta vezérletével fokozatosan felzárkóztak, így szoros lett a hajrá. Hiába kért Elek hét percen belül kétszer is időt, a Vác az 55. percben az egyenlítésért is támadhatott.

Ez nem jött össze, az FTC-ben pedig Kovacsics Anikó és Nerea Pena is betalált, így Lakatos kínaiból elért gólja csak az egygólos vereséghez volt elég. Érthető volt a váciak csalódottsága, közel álltak a pontszerzéshez.

A Fraditól mindenképpen jobb teljesítményre lesz szükség az orosz Rosztov-Don elleni BL-negyeddöntős párharcban.

NŐI KÉZILABDA NB I
GVM EUROPE-VÁC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 33–34 (15–19)

Vác, 600 néző. Vezette: Andorka, Hucker
VÁC: Arenhart – JOVETIC 5, Szamoránsky P. 2, De Souza, LAKATOS 12 (5), Hámori 1, RADOSZAVLJEVICS 6. Csere: Bukovszky, SUBA (kapusok), Kácsor 2, Diószegi 2, Paróczy, Szabó K., Szondi 3. Edző: Szilágyi Zoltán
FTC: SZIKORA – Lukács V. 1, Klujber 7 (4), KOVACSICS 6, Mészáros R. 2, PENA 5, MÁRTON G. 7. Csere: Szemerey (kapus), Horváth D., Klivinyi 2, Faluvégi, Klikovac, Háfra N. 4. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–5. 11. p.: 8–8. 18. p.: 11–13. 24. p.: 14–15. 38. p.: 17–24. 45. p.: 22–27. 51. p.: 26–29. 55. p.: 30–31
Kiállítások: 0, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/4
MESTERMÉRLEG:
Szilágyi Zoltán:
– Le a kalappal csapatom előtt, mert méltó ellenfele volt a BL-ben is nagy álmokat szövögető zöld-fehéreknek. Most már a sokadik meccshajrát zárjuk remekül, talán nem is olyan rossz az erőnlétünk…
Elek Gábor: – A válogatott hét után nem tudunk visszazökkenni a való világba. Ez a teljesítmény egyelőre kevés az álmaink megvalósításához.

1. Győr 21 21 789–544 +245 42
2. FTC 19 18 1 643–469 +174 36
3. Érd 19 14 1 4 572–516 +56 29
4. Siófok 19 12 1 6 568–456 +112 25
5. Vác 20 12 8 557–546 +11 24
6. Fehérvár 19 9 2 8 524–533 –9 20
7. Debrecen 19 9 1 9 534–516 +18 19