Női kézi NB I: szoros meccset nyert meg Fehérváron a Vác

2017.10.08. 20:23
A Vác nagy csatában, egy góllal legyőzte idegenben az Alba Fehérvár együttesét a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján.

NŐI KÉZILABDA NB INŐI KÉZILABDA NB I

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–KISVÁRDAI KC 24–32 (11–15)
Békéscsaba, 800 néző. V: Herczeg, Südi
BÉKÉSCSABA: Györkös – Kovács Anett 2, Gidai 1, Mihálffy, KOVACSEVICS 6, WALFISCH 8 (4), Szarka. Csere: Popovics (kapus), Zöldi-Tóth 3, Vukajlovics 1, Pintér, Bottó 3, Pénzes. Edző: Skaliczki László
KISVÁRDA: Dzsukeva – Orbán Adrienn 1, Umanec 1, TRISCSUK 12 (2), MILANOVIC-LITRE 1, Hakunova 3, ROCHA 4. Csere: Triffa (kapus), Szabó V. 1, Dmitrovics 4 (1), Mihovics 1, Radojevics 3, Tarjányi 1, Karacs. Szakmai igazgató: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 14. p.: 6–6. 23. p.: 7–12. 26. p.: 10–13. 32. p.: 13–15. 40. p.: 13–21. 49. p.: 20–27. 55. p.: 21–30
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Skaliczki László:
– A mérkőzésnek volt olyan szakasza, amikor szépen tartottuk magunkat – addig, amíg el nem fáradtunk. Pozitív dolgokat akkor láthattunk, amikor a második félidő elején megnyitottuk a védekezésünket.
Mátéfi Eszter: – Örülök a győzelemnek és annak, hogy amit a legutóbbi, Budaörs elleni hazai vereségünk alkalmával elrontottunk, most kijavítottuk. Sok volt a jó egyéni produkció, de nem akarok kiemelni senkit, igazi csapatteljesítménnyel győztünk.

ALBA FEHÉRVÁR KC–VÁCI NKSE 29–30 (15–16)
Székesfehérvár, 500 néző. V: Héjjas, Kránitz
FEHÉRVÁR: MISTINA – Májer, Lavko 4 (1), Zsilinszkajtye 1, Temes 1, GORSENYINA 13 (5), Pelczéder 2. Csere: Hernádi (kapus), Djordjievszka 2, MENDY 4, Mayer 1, Piller 1, Tornóczky. Edző: Deli Rita
VÁC: ARENHART 1 – RADOSZAVLJEVICS 6, Kovács P. 2, HELEMBAI F. 5, SOUZA 7 (4), Hámori 1, JOVETIC 4. Csere: Suba (kapus), Szamoránsky P. 1, Diószegi 2, Lakatos 1, Kácsor, Barján. Edző: Szilágyi Zoltán
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–4. 12. p.: 8–7. 18. p.: 8–10. 24. p.: 11–13. 28. p.: 13–13. 34. p.: 16–16. 40. p.: 18–21. 46. p.: 22–23. 52. p.: 27–26. 58. p.: 29–29
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 7/5
Deli Rita:
– Kapusposzton gondjaink vannak, le a kalappal Mistina Kitty előtt, aki gyakorlatilag végigvédte az összecsapást pedig nincs sok NB I-es rutinja. A második játékrészben más ritmusban játszottunk, fordítottunk, de végül vesztettünk. Ez nemcsak a mi hibánk, hat gólunkat visszafújták, egy piros lapot nem osztottak ki.
Szilágyi Zoltán: – Részünkről nagyon nagy bravúr, hogy két pontot elvittünk Fehérvárról. Kezünkben volt a meccs, elhúzhattunk volna, de mert nem tettük meg, szoros végjátékra kényszerültünk.

BUDAÖRS HANDBALL– HUFBAU-AKKER KECSKEMÉTI ENKSE 35–21 (21–10)
Budaörs, 700 néző. V: Altmár, Horváth M.
BUDAÖRS: SIPEKI – JUHOS 6 (1), HORNYÁK Á. 8, Zsigmond V. 2, Szabadfi 1, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 6, Berta B. 2. Csere: Wéninger (kapus), GERHÁTH F. 4, Kaczur 1, Pásztor 2, Brettner 1, Ertl 2, Rácz. Edző: Mihály Attila
KECSKEMÉT: Andrási – Varga N. 3, Karalyos, Aron 2, Gulyás, Siska 4, Szabó E. 4 (2). Csere: Risovic (kapus), FAUSZT 6, Gulya 1, Horváth D. 1, Orell, Deáki, Tóth L., Albert Helga, Kovács K. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 9. perc: 5–4. 12. p.: 10–5. 16. p.: 15–6. 25. p.: 18–8. 37. p.: 25–16. 47. p.: 27–17. 53. p.: 28–20
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 3/2
Mihály Attila: – Nincs ekkora különbség a két csapat között, de ma így jött ki a lépés, aminek nagyon örülök. Az első félidőben magunkhoz képest lényegesen kevesebb hibával játszottunk, de a második játékrészben a szándékos tempóvisszavétel nem tett jót nekünk.
Marosán György: – Gyakorlatilag az első félidőben eldőlt a két pont sorsa. Borzasztóan feldúlt vagyok. Lehet, hogy hibám az, hogy van egy pár ember, akiben én nagyon bízom, de az kevés, ha csak én hiszek bennük, ebből a pályán is jó volna valamit látni. Nem fogok összeroskadni, de egészen biztosan változtatni fogok néhány dolgon.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 4 4 125–81 +44 8
2. Érd 4 4 127–84 +43 8
3. Dunaújvárosi KKA 4 3 1 127–91 +36 7
4. Győri Audi ETO KC 3 3 107–61 +46 6
5. Váci NKSE 3 2 1 101–82 +19 4
6. Kisvárdai KC SE 3 2 1 78–70 +8 4
7. Siófok KC 4 2 2 104–103 +1 4
8. Budaörsi KC 4 2 2 102–108 –6 4