Női kézi NB I: szoros kezdés után könnyedén nyert az Érd

2014.10.30. 19:40
A női kézilabda NB I 8. fordulójában az Érd hazai pályán 32–15-ös győzelmet aratott a Békéscsaba felett. A mérkőzés elején még 5–4-re vezettek a vendégek, onnantól kezdve azonban meggyőző teljesítményt nyújtottak az érdiek, és végül 17 góllal nyertek.

NŐI KÉZILABDA NB I
8. FORDULÓ

ÉRD–BÉKÉSCSABA 32–15 (15–11)
Érd Aréna, 1000 néző V: Bacs, Bóna
ÉRD: Janurik – Schatzl 3, KLIVINYI 7(1), KISFALUDY 3, Pálos-Bognár 3(2), Kovács Anna 2, KRPEZ 6(2)
Csere: Oguntoye, Gridnyeva (kapusok), SIGNATÉ 2 , SZEKERES 2, Kosztjukova 1, Vukcsevics 1, Takács K. 2, Nick, Mester. Edző: Szabó Edina
BÉKÉSCSABA: Sipeki – Szögi 1, GÁVAI 4, GLUSICA 3, Kovács Anett, NYIKOLAJENKO 4(1), Szabó V. 2
Csere: Kölcze (kapus), Walfisch 1, Tóth S. , Szabó V., Török G., Sári, Diószegi, Bottó, Mézes, Borbély. Vezetőedző: Avar György
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–2 9. p.: 3–4 12. p: 6–5 15. p: 9–5 19. p: 10–7 26. p: 13–9 30. p: 15–11 36. p: 18–11 42. p: 22–14 54. p.: 29–14 60. p: 32–15
Kiállítások: 10, ill. 18 perc
Hétméteresek: 5/4 , ill. 2/1
Kiállítva: Szögi (35. perc), Kovács Anett (58. p.)

MESTERMÉRLEG:
Szabó Edina:
– Ma büszke volt az érdi közönség a csapatára, mi pedig nagyon köszönjük nekik a támogatást.
Avar György: – Második félidőben négy gólt lőttünk, azt is kettőt emberhátrányból. A második félidőben a támadójátékunk csődöt mondott, és ebből az Érd kegyetlenül kihasználta a kontrákat.