Női kézi NB I: későn ébredtek a váciak Siófokon

2014.12.30. 20:45
A női kézilabda NB I 11. fordulójában a Fehérvár KC szoros hajrában nyert Mosonmagyaróvár otthonában, a Dunaújváros viszont 41-szer köszönt be a Szegednek.

A nap záró mérkőzésén a Siófok a Vácot fogadta. A vendégeknek már a 12. percben időt kellett kérniük, miután 3–3 után a házigazda egy 5–0- sorozattal ellépett ellenfelétől (8–3). A szünetig nem is változott a mérkőzés képe, a siófokiak folyamatosan növelték előnyüket, és 17–9-cel várták a folytatást.

A második félidőben szépen apránként megkezdte a felzárkózást a váci együttes, és az 51. percben már csak négy gól volt a felek között (22–18), igaz, ennél közelebb csak az utolsó előtti minutumban érkeztek (26–23), végül pedig 27–23-ra így is kikaptak.

NŐI KÉZILABDA NB I
11. FORDULÓ
MOSONMAGYARÓVÁRI KC–FEHÉRVÁR KC 19–21 (7–12)
Mosonszolnok, 400
néző. V: Heim, Kiss O.
MOSONMAGYARÓVÁR:
Szemerey – Knedliková 1, Dajka 3, Tóth G. 2 (1), DOMBI 5, Gyimesi 2, HAJTAI 2. Csere: SCHNECK (kapus), Kurucz 3, Bardi, Élő, Kopecz, Gerháth, Kiss K., Puhalák 1. Edző: Róth Kálmán
FEHÉRVÁR: KISS É. – Csáki 3, Hajdúch, BOGOSAVLJEVIC 3, Horváth B. 2, TILINGER 8 (3), Kazai 2. Csere: Emberovics 1, Mayer Sz. 1, Ishitate 1, Becséri. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 8. p.: 3–3. 14. p.: 3–6. 20. p.: 6–8. 27. p.: 6–11. 38. p.: 10–14. 42. p.: 13–15. 45. p.: 15–18. 54. p.: 17–20
Kiállítások: 2, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3
Róth Kálmán: –
Harmadszor kellett az idényben új csapatot építenünk. Ahhoz túl jó volt az ellenfél, hogy ennyi hibával nyerni tudjunk. Az első félidőben Kiss Évával nem bírtunk, a másodikban magunkkal.
Bakó Botond: – A kapusok és a védekezés dominált, talán mindkét csapat játszott már ennél jobb mérkőzést. Két meccsre való ziccert hibáztunk el, így a végjáték nagyon nehéz lett. A lényeg azonban a győzelemmel a sikeres folytatás.Siófok a Vácot fogadta. A vendégeknek már a 12. percben időt kellett kérniük, miután 3–3 után a házigazda egy 5–0- sorozattal ellépett ellenfelétől (8–3). A szünetig nem is változott a mérkőzés képe, a siófokiak folyamatosan növelték előnyüket, és 17–9-cel várták a folytatást.

11. FORDULÓ
Bakó Botond: – A kapusok és a védekezés dominált, talán mindkét csapat játszott már ennél jobb mérkőzést. Két meccsre való ziccert hibáztunk el, így a végjáték nagyon nehéz lett. A lényeg azonban a győzelemmel a sikeres folytatás.

MTK BUDAPEST–ÉRD 20–23 (12–11)
Népfürdő utca, 326 néző. V: dr. Janáky, Temesi
MTK: BLAZEK – TÖRÖK P. 3, VALOVICS 3, Wolf 3 (2), Ábrahám 2, Barna 1, Balog B. 2. Csere: KHOUILDI 3, Csuka 1, Kovács G., Szádvári 2, Varga N. Edző: Horváth Attila
ÉRD: JANURIK – KRPEZS 8 (1), Kovács A., Szekeres, Signate 1, Kisfaludy 1, KLIVINYI 6. Csere: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Schatzl 4 (2), Vukcevic 2, Pálos-Bognár 1. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–5. 22. p.: 9–7. 37. p.: 14–14. 42. p.: 17–16. 49. p.: 17–19. 55. p.: 20–20.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3
Horváth Attila: –
Gratulálok csapatomnak az első ötvenöt percért. A végjátékban nem merték felvállalni önmagukat, hogy nyerni tudjunk, ebben kell fejlődni. Sokszor nem értettem a játékvezetői döntéseket.
Szabó Edina: – Feszült mérkőzésen, sok hibával hoztunk két nagyon fontos pontot. Gratulálok a csapatomnak.

SZEGED KKSE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 20–41 (10–19)
Szeged, 600 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
SZEGED: DOBÓ M. – Zsilák 2, Selmeci 2, Albert H., LEHMANN-DOBÓ A. 1, Gulyás 2, SZABÓ E. 7 (2). Csere: Futaki (kapus), Csoknyai 2, Barján 2 (1), Hárs, Kiss K. 2, Áron. Edző: Marosán György
DUNAÚJVÁROS: TRIFFA 1 – Azari 2, TIRSCSUK 6, FERLING 5, TAKÁCS D. 4, Bulath 1 (1), VINCZE 7 (1). Csere: Nagy É. (kapus), Takács Bianka 3, Kamper 4, GERA 6, Mekler-Rádl, Berta 1, Hanusz, Ferenczy 1. Edző: Mátéfi Eszter
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/2
Marosán György: –
Fiatal csapatomnak voltak bíztató momentumai a mérkőzésen.
Mátéfi Eszter: – Örülök, hogy győzelemmel zártuk az évet. Csapatom valamennyi tagját dicséret illeti, remek teljesítményéért.

Siófok KC-Galerius Fürdő–Ipress Center-Vác 27–23 (17–9)
Siófok, 500 néző Vezette:Bán, Szloska
SIÓFOK:PASTROVICS – SUCH5, Szekerczés3, Piedade2, Wörz, Orbán A.4 (1), Erdősi5. Csere:Kumpel (kapus), Szalai B.4, DEÁKI2, NÉMETH CS.1, Szabadfi1, Buzsáki, Fauszt, Schneider. Edző:Golovin Vlagyimir
VÁC:BÍRÓ B. – Katona F., Hámori4, Fülöp A.2, HORNYÁK D.5 (1), Farkas V.2, SZONDI4. Csere:Dakos2, Drávai1 (1), Hansághy1, Pelczéder1, Tóth E.1 (1), Virág N. Edző:Ottó Katalin
Az eredmény alakulása:3. perc: 1-2. 6. perc: 3-3. 12. perc: 8-3. 16. perc: 8-6. 24. perc: 14-7. 36. perc: 17-11. 41. perc: 18-13. 49. perc: 21-15. 53. perc: 23-19. 56. perc: 26-20.
Kiállítások:10 perc illetve 4 perc
Hétméteresek:1/1 illetve 7/3
Golovin Vlagyimir: – Az elsőhöz képest a második félidő nagyon gyengére sikeredett. Az első játékrészben nyolc lerohanásgólt szereztünk, kiválóan védekeztünk és remek kapusteljesítményt nyújtottunk. A második félidőben elfelejtettünk dolgozni, ezt remekül bizonyítja, hogy egy gólt szereztünk lerohanásból. Ami az elején működött, a végén már nem, de a győzelmünk ennek ellenére nem forgott veszélyben.
Ottó Katalin: – A lányok megtették, amit kértem, küzdöttek az utolsó leheletükig. Remélem, hogy ez azt mutatja, jó úton járunk, s minden ellenfelünk dolgát megfogjuk nehezíteni. Biztos vagyok benne, hogy lesznek olyan meccseink, amikor ez a munka megfogja hozni a gyümölcsét.