Női kézi NB I: sima győzelem, újra bajnok lett az ETO

2017.05.16. 21:25
Aszma el-Gaui és az ETO a BL után a magyar bajnokságot is megnyerte (Fotó: MTI)
A Győri ETO hazai pályán fölényes győzelmet aratott a Mosonmagyaróvár ellen, ezzel behozhatatlanná vált az előnye a tabellán, azaz eldőlt, hogy ismét Ambros Martín együttese a magyar bajnok. A Győr története 13. bajnoki címét szerezte meg, és a legutóbbi 13 szezonból a 11. alkalommal lett első.

Az Yvette Brochot pihentető győriek elszánt tekintettel kezdtek, a Mosonmagyaróvár csak 7–5-ig tartotta a lépést a bajnoki címért játszó Martín-csapattal. A címvédő Görbicz Anita vezérletével ezt követően zsinórban termelte a gólokat az ETO, amely már az első félidőben eldöntötte a találkozót.

A szünetbeli hétgólos előny a fordulás után tovább nőtt, a Bajnokok Ligája győztese percről percre megszabadult minden feszültségtől, kisimultak a tekintetek.

Az utolsó két percben Tomori Zsuzsanna a bekötözött térdéhez kapott, így kissé félő volt, hogy nem lehet teljesen felhőtlen a hazai öröm. Aztán a meccs után pezsgősüveggel a kezében már Tomori üldözte a társakat, annyira szerencsére nem fájt az a térd…

A veretlen Győrnek és a második helyezett Ferencvárosnak egyformán három mérkőzése van még hátra, azaz a fővárosiak pontszámban elméletileg még utolérhetik riválisukat, de az egymás elleni eredmények alapján akkor is az ETO végezne az élen.

A Győr története 13. bajnoki címét szerezte meg, még két sikerre van az örökranglistát vezető Vasastól. Az ETO hazai fölényét jól szemlélteti, hogy a legutóbbi 13 idényből a 11. elsőségét gyűjtötte be.

A Ferencvárosnak szintén egy siker kell a 2. hely bebiztosításához, annál nagyobb harc várható még a harmadik helyért az Érd és a Dunaújváros között. A két csapat szombaton sorsdöntő bajnoki vív egymással.

Bajnok a Győri ETO (Fotó: Győri ETO)

NŐI KÉZILABDA K&H LIGA
GYŐRI AUDI ETO KC–MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE 37–19 (18–11)
Győr, 2150 néző. V: Asztalos, Bárkányi
GYŐR: Kiss É. – Knedlíková 3, N. Mörk 4 (1), Görbicz 3 (2), el-Gaui 4, Amorim 1, PUHALÁK 6. Csere: Binó (kapus), TOMORI 6, MOHAROS 4, Groot 3, Bódi 2, Hudák, Pál 1. Edző: Ambros Martín
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerei 1 – VUKOJEVIC 4, Csala, Bouti 2, Gyimesi 2, Kopecz 2, Bizik R. 2 (2). Csere: Wéninger (kapus), Bardi 1, Hajtai 1, Élő 1, Bizik B. 2 (1), Gerháth 1, Horváth P. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 6. perc: 6–2. 14. p.: 7–5. 20. p.: 11–6. 25. p.: 15–8. 34. p.: 21–11. 40. p.: 26–13. 47. p.: 31–16. 54. p.: 35–19
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3
Ambros Martín:
– Bár három mérkőzés még hátra van, remek szezont zárhatunk. Fantasztikus csapat, fantasztikus szurkolók, nagyon boldog vagyok, hogy Európa legjobb bajnokságában vagyunk az elsők.
Varga József: – Gratulálok a Győr bajnoki címéhez. A mi játékosaink nem BL-szintet képviselnek.

1. Győri Audi ETO KC 23 22 1 781–493 +288 45
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 23 19 1 3 745–558 +187 39
3. Érd 23 16 3 4 649–572 +77 35
4. Dunaújvárosi Kohász KA 23 16 1 6 691–582 +109 33
5. Ipress Center-Vác 23 15 1 7 671–611 +60 31
6. Alba Fehérvár KC 23 11 12 615–617 –2 22
7. DVSC-TVP 23 9 4 10 612–589 +23 22
8. MTK Budapest 23 9 2 12 582–661 –79 20