Női kézi NB I: sima FTC- és Érd-siker, ikszelt a Siófok

2018.04.29. 19:43
A női kézilabda NB I szombati játéknapján az FTC és az Érd is simán nyert: előbbi a DVSC otthonában, utóbbi a Kecskemét vendégeként gyűjtötte be a két pontot. A Kisvárda odahaza kapott ki a Dunaújvárostól, a Siófok és a Fehérvár nem bírt egymással.

Minden sportágban rangadónak számít a Loki–Fradi, ennek megfelelően üres helyek alig voltak a Hódos Imre Sportcsarnokban annak ellenére, hogy a Ferencváros még nem talált legyőzőre a szezonban. De Elek Gábor tanítványai nem vették félvállról az összecsapást, az utolsó erőpróba volt ez a debreceni „túra" a szerdai, Győr elleni rangadó előtt. Ennek megfelelően cserélt is a fővárosiak mestere, már az első félidőben a teljes keret pályán volt Háfra Noémi kivételével.

Óriási hangulat közepette – ahogy lenni szokott a Fradi bajnoki meccsein – lépésről lépésre növelte előnyét a bajnokaspiráns, a félidőre már hatgólos fórt harcolt ki. A fordulást követően Háfra is „megérkezett", s mindössze huszonegy másodpercre volt szüksége, hogy elkezdje a gólgyártást. Meg sem állt hétig – egy félidő alatt.

Csapata a mérkőzés vége előtt hét perccel már tizenkét góllal is vezetett, a vége tízgólos különbség lett, csakúgy, mint Dunaújvárosban. Védekezésben időnként hibázott a Fradi, a támadásai viszont biztató képet mutattak.

„A Győr elleni összecsapás lesz az év legfontosabb meccse. Felkészülésnek jó volt a Debrecen elleni mérkőzés, de jobb védekezés kell Győrben, ha bajnokok akarunk lenni" – fogalmazott Hornyák Dóra, az FTC válogatott átlövője a meccs után. Egy mérkőzéssel kevesebbet játszott a Fradi, mint a Győr, jelenleg mindkettejüknek 42 pontja van a tabella élén.

NŐI KÉZILABDA NB I

HUFBAU AKKER-KNKSE–ÉRD 22–30 (9–16)
Kecskemét, 300 néző. Vezette: Asztalos, Bárkányi
KECSKEMÉT: RISOVICS – Tóth L., Fauszt, Orell 2, Gulyás 2, Deáki 1, Szabó E. 4 (3). Csere: Horváth D. 1, Albert Helga 1, Aron, Gulya 1, Siska 3, BORGES LIMA 5, Kovács K., Kaiser 2. Edző: Marosán György
ÉRD: Foggea – KRPEZS-SZLEZÁK 10 (1), Kiss N. 3, Bulatovics, KISFALUDY 5, SIGNATE 3, Gávai 2. Csere: Janurik (kapus), Tóth G. 2, Roberts 1, C. Lassource 1, Szabó L. 2 (1), Kovács B., Domokos 1 (1). Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–5. 17. p.: 4–7. 20. p.: 5–10. 25. p.: 6–14. 34. p.: 11–17. 39. p.: 14–19. 44. p.: 18–23. 51. p.: 19–26. 58. p.: 21–28
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3
Marosán György: – Varga Nikolett után Deáki Dóra is kidőlt a sorból. Két kulcsjátékosról van szó, nem könnyű őket pótolni. Küzdöttünk és küzdünk az utolsó pillanatig. Ki szeretném emelni Jovana Risovicsot, a kapusunkat, aki hetek óta remekül teljesít.
Szabó Edina: – Nagyon kellett mindkét csapatnak a győzelem. Boldog vagyok, hogy nyertünk és közelebb kerültünk a harmadik hely megszerzéséhez. Hatalmas szívvel és akarattal küzdöttünk.

ALBA FEHÉRVÁR KC–SIÓFOK KC 31–31 (17–20)
Székesfehérvár, 400 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy
FEHÉRVÁR: Mistina – Májer, NASCIMENTO 6 (1), Boldizsár, MENDY 6, GORSENYINA 7, Pelczéder 1. Csere: Herr O., Lima Gabina (kapus), TEMES 3, Rózsás, Lavko 6 (3), Hudra 2. Edző: Deli Rita
SIÓFOK: Szemerey – Such 4, GEIGER 6, Ferenczy 1, Al-Gaui 1, NZE MINKO 3, AOUSTIN 6. Csere: Dedu (kapus), Barkóczi, JEZIC 6, Böhme 4 (4), Maibom. Edző: Lars Rasmussen
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4—3. 12. p.: 8—7. 18. p.: 13—12. 24. p.: 14—17. 28. p.: 15—20. 34. p.: 19—21. 40. p.: 23—24. 46. p.: 24—27. 52. p.: 28—29., 58. p.: 30—31
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4
Deli Rita: – Végre egy olyan mérkőzést láthatott a közönség, amely teljesen más képet mutatott a játékunkról. Azt azért tudni kell, hogy mindkét beállósunk sérült, így Claudine Mendy helyettesítette őket, nagyon jó teljesítményt nyújtott ezen a poszton! Gratulálok a csapatomnak, mert most megmutatta, hogy nyitott védekezés ellen is tud játszani. Ezen felül külön meg kell dicsérnem a lányokat az alázatos és fegyelmezett játékért egy olyan Siófok ellen, amelyről tudjuk, hogy komoly célokért küzd.
Lars Rasmussen: – Két nagyon jól küzdő csapatot láthattunk, az első félidőben mi harcoltunk jobban, míg a szünet után Fehérvár jól büntette meg azokat a hibákat, amelyeket vétettünk. Ha ezt nézzük, akkor teljesen megérdemelt a Fehérvár pontszerzése.

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–DUNAÚJVÁROSI KKA 23–24 (11–13)
Kisvárda, 1138 néző. Vezette: Bonifert, Oláh V.
KISVÁRDA: Dzsukeva – ORBÁN ADRIENN 3, DMITROVICS 5, Radojevics 2, Milanovic-Litre 2, Hakunova 2, Karacs 2. Csere: TRIFFA (kapus), Umanec, Marincsák 1, TRISCSUK 6 (3), Szabó V. Edző: Vlatko Djonovics
DUNAÚJVÁROS: TOMASEVICS – GROSCH 5, SZEKERCZÉS 6 (2), Cifra, MICIJEVIC 7, Szalai B. 3, Kazai 1. Csere: Oguntoye (kapus), Dombi 1, Takács D., Nick, Klujber 1, Molnár B., Bulath. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–4. 19. p.: 5–9. 24. p.: 8–10. 30. p.: 11–12. 34. p.: 12–17. 50. p.: 19–22. 57. p.: 23–22
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Vlatko Djonovics: – Nagyon taktikus mérkőzés volt. A második félidőben feljavult a játékunk, és az utolsó támadásnál megvolt az esélyünk az egyenlítésre, de nem tudtuk lövéssel befejezni az akciót.
György László: – Mindkét oldalon a védekezés dominált. A második félidőben nem tudtuk hozni azt a sebességet, mint az elsőben, a végjáték nagyon kiélezett volt, bármelyik csapat nyerhetett volna.

DVSC-TVP–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 24–34 (9–15)
Debrecen, 1400 néző. Vezette: Andorka, Hucker
DEBRECEN: Horváth-Pásztor – Varsányi 1, Hajduch 2, Grigel 2, Sirián 2, Deszpotovics 5, Vantara-Kelemen. Csere: Lajtos, Szabó D. (kapusok), Zamfirescu, Csáki 5 (4), Hársfalvi, Tóvizi, Román 2 (2), PÁLSDÓTTIR 5, Pénzes. Edző: Vida Gergő
FTC: BÍRÓ B. – LUKÁCS V. 4, VAN DER HEIJDEN 5 (3), Szucsánszki 1, SNELDER 5, Jovanovics 4, Schatzl 3. Csere: Hadfi (kapus), Szekeres 1, Kovacsics, Pena, Faluvégi, Hornyák D. 2, MÁRTON 2, Mészáros R., HÁFRA 7. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 10. p.: 3–5. 17. p.: 5–9. 25. p.: 8–13. 34. p.: 11–18. 39.p.: 12–22. 46.p.: 17–25. 50.p.: 18–29. 53.p.: 19–31
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 3/3
Vida Gergő: – A helyzeteink megvoltak, csak nem nagyon sikerült belőni ezeket. Összességében ez az eredmény a realitás. Nagy sebességkülönbség van a két csapat között.
Elek Gábor: – A nagy meleg rányomta a bélyegét erre a mérkőzésre. A védekezésünkben akadtak pontatlanságok, ennek nem örülök, mindegyik hiba igazából koncentrációs probléma volt. Tíz góllal nyerni a DVSC otthonában mindenképp pozitív. Szerdán dől majd el valószínűleg a sorsunk.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSEVASAS SC 32–24 (16–11)
Békéscsaba,
1300 néző. Vezette: Felhő Ferenc, Öcsi Tamás
BÉKÉSCSABA:
GYÖRKÖS – KOVÁCS Anett 5, Walfisch 3, Mihálffy 2, KOVACSEVICS 5, Bottó 1, SZÖGI 4 (2). Csere: Popovics (kapus), Gidai 3 (2), ZÖLDI-TÓTH 5, Szarka, Vukajlovics 3, Giricz 1. Edző: Horváth Roland
VASAS:
Győri – Hárs, Pados 4 (2), Szecsődi 1, Mester 4, FEKETE B. 4, Kuczora 3 (1). Csere: Tzintzis (kapus), Kocsis, Becséri, ARANY 3, Hanusz 2, Németh M., Agovics 1, Lyngby 1, Szeberényi 1. Edző: Varga Márta
Az eredmény alakulása. 4. p.:
2–3.13 . p.: 9–4. 18. p.: 10–8. 25. p.: 14–9. 33. p.: 18–11. 43. p.: 21–17. 52. p.: 27–19.
Kiállítások:
14, ill. 20 perc
Hétméteresek:
5/4, ill. 3/3

Horváth Roland:
– Elismerésem a lányoknak, hogy ezt a két fontos pontot megszerezték, és ezzel nagy lépést tett a csapat a benn maradás felé.
Varga Márta:
– Jól játszott a Békéscsaba, amely nagyon küzdős mérkőzést nyert meg. A játékvezetők nem teremtettek egyenlő feltételeket a mérkőzésen.

BUDAÖRS KC–MTK BUDAPEST 33–30 (18–18)
Budaörs, 400
néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
BUDAÖRS: Wéninger – JUHOS 12 (2), Pálos-Bognár 3, Hornyák Á. 4, Pásztor 1, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 6, Farkas E. Csere: Sipeki (kapus), MÉZES 5, Gerháth 2, Zsigmond V., Szabadfi, Kiskartali, Brettner, Dávid-Azari, Rácz. Edző: Mihály Attila
MTK: Terenyi – Slakta 5, KARNIK SZ. 7, Tóth E. 5 (2), Dakos 2, TERMÁNY 7, Szádvári 1. Csere: Hlogyik (kapus), Gorilszka 1, Sallai 1, Mód 1, Kovács G., Barna, Kuti. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása: 7. p.: 4–4. 16. p.: 10–10. 24. p.: 16–13. 35. p.: 18–21. 47. p.: 25–28. 50. p.: 28–28. 57. p.: 32–30
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/2
Mihály Attila:
– Több, egy góllal elveszített meccs után a két ponton túl ma annak örülök igazán, hogy jól jöttünk ki a végjátékból. Ez visszaadhatja azt a hitet, amivel korábban játszottunk. Büszke vagyok a lányokra, hogy kiélezett meccset tudtak megnyerni.
Golovin Vlagyimir: – Küzdelmes mérkőzésen szerzett két pontot a hazai csapat. Negyedórával a vége előtt, amikor még hárommal vezettünk, könnyelműek voltunk, és nagyon gyorsan szerettük volna lezárni a meccset. A végjátékban sajnos nem mertük vállalni, amit kellelt volna.

1. Győri Audi ETO KC 22 21 1 713–480 +233 42
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 21 21 693–471 +222 42
3. Érd 23 18 5 666–560 +106 36
4. Dunaújvárosi KKA 23 15 1 7 641–566 +75 31
5. Siófok KC 23 14 1 8 651–619 +32 29
6. Váci NKSE 23 14 9 728–641 +87 28
7. Kisvárdai KC SE 23 12 1 10 551–555 –4 25
8. Alba Fehérvár KC 23 8 4 11 617–633 –16 20