Női kézi NB I: sima fehérvári, váci és újvárosi győzelem

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.11.03. 19:53
Az Alba Fehérvár tíz góllal megverte otthon a Budaörsöt a női kézilabda NB I első szombati mérkőzésén. Sima sikert aratott a Vác is, amely kétszer annyi gólt szerzett, mint továbbra is nullapontos ellenfele, az Eger. A Dunaújváros legyőzte és megelőzte a tabellán az MTK-t.

NŐI KÉZILABDA NB I
GVM EUROPE–VÁC–ESZTERHÁZY SC 36–18
(16–5)
Vác, 600 néző. V: Kavalecz I, Kavalecz K.
VÁC: ARENHART – JOVETIC 5, HÁMORI 5, Helembai F., De Souza 2 (1), Kácsor 2, RADOSZAVLJEVICS 7. Csere: Suba (kapus), Szabó K. 2, Lakatos 3 (2), Szamoránsky P. 4, Iván, Diószegi 4, Szondi 2, Káldy, Sziráki. Edző: Szilágyi Zoltán
ESZTERHÁZY: Győrffy – Hanczvikkel 3, Petrovics 2, Borbély M., SÁRI 8 (2), Kobela 1, Sallai 2. Csere: Leiner, Tóth A. (kapusok), Juhász R, Bocsi, Buzsáki 1, Brettner, Sepsi 1. Edző: Debre Viktor
Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–0. 19. p.: 12–3. 26. p.: 14–4. 35. p.: 20–5. 43. p.: 24–10. 53. p.: 32–14
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/2
Szilágyi Zoltán:
– Az volt a célunk, hogy bizonyítsuk: az elmúlt hetinél jobb, elszántabb csapat vagyunk. Úgy érzem, ezt sikerült is elérni úgy, hogy mindenki kapott lehetőséget a jó iramú mérkőzésen.
Debre Viktor: – Papírforma-eredmény született. Az első félidőben nem találtuk a váciak kemény védekezésének ellenszerét. A folytatásban próbáltuk „túlélni” a meccset, elkerülve a kiütéses vereséget... NŐI KÉZILABDA NB I
(16–5)

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–MTK BUDAPEST 28–21 (16–10)
Dunaújváros, 600 néző. V: Nagy F., Túróczy
DUNAÚJVÁROS: TOMASEVICS – Klujber 1, SZEKERCZÉS 10 (1), Cifra, NICK 2, Ferenczy F. 2, Kazai 3. Csere: Csapó (kapus), Szalai B., Sirián 1, Bouti, GROSCH 5, Dombi L. 3, Molnár B. 1, Mihály, Jovovics. Edző: György László
MTK: Lajtos – Slakta 1, KARNIK 8 (3), TÓTH E. 6, Dakos 3, Termány, Stranigg 1. Csere: Győri (kapus), Kovács G. 1, Mihálffy 1, Bánfai, Fekete B., Erdélyi, Nonn. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–1. 6. p.: 3–2. 14. p.: 7–3. 26. p.: 13–7. 42. p.: 20–15. 53. p.: 25–18. 56. p.: 28–20
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3
György László:
– Masszív, fegyelmezett védekezésünk meghatározónak bizonyult, az első félidő közepén még tovább keményedett. Ekkor könnyű gólokat is tudtunk lőni, az akkor szerzett jelentős előnyünk eldöntötte a rendkívül fontos két pont sorsát.
Golovin Vlagyimir: – Nagyon gyengék voltunk fejben, amit előzetesen megbeszéltünk, nem nagyon sikerült. Ennek csak ilyen eredménye lehetett.

ALBA FEHÉRVÁR KC–MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL 35–25 (15–10)
Székesfehérvár, 500 néző. V: Marton Zs, Szabó E.
Fehérvár: GYÖRKÖS – NASCIMENTO 9 (4), Gorsenyina 4, Temes 2, Zsilinszkajtye, MENDY 10, Pelczéder. Csere: Májer 2, Boldizsár 1, Szarka A. 2, Rózsás, SZTANKOVICS 4 (1), Utasi 1. Edző: Deli Rita
BUDAÖRS: Wéninger – Ertl 1, PÁSZTOR 4, Hornyák Á. 2, Pálos-Bognár 2, Mézes, HORVÁTH L. 9 (3). Csere: Sipeki, Kastl (kapus), Dávid-Azari 2 (1), Zsigmond V. 1, Gerháth, Szabadfi 2, Kiskartali 2. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 5–6. 18. p.: 8–7. 24. p.: 11–10. 28. p.: 14–10. 34. p.: 17–11. 40. p.: 20–12. 46. p.: 24–15. 52. p.: 27–19., 58. p.: 32–23
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 6/4
Deli Rita:
– A mérkőzés első negyedórájában nem voltam elégedett a visszarendeződéssel, sokat számított Györkös Rebeka teljesítménye, aki kihúzta a csapatot a rosszabb periódusból. Nem okozott meglepetést a Budaörs, mindenre tudtunk reagálni, és a ziccerek befejezése is nagyon jól sikerült az első félidő vége felé. Végig domináltunk, és sokan nyújtottak átlagon felüli teljesítményt.
Mihály Attila: – Nem erre készültünk, nem tudtuk megvalósítani, amit elterveztünk. Nagy különbséget jelentett, hogy amíg a hazaiaknál mindig volt olyan játékos, aki átlendítette a csapatot a rosszabb perióduson, nálunk kevés ilyen teljesítmény akadt.