Női kézi NB I: sima debreceni győzelem az MTK ellen

2019.04.05. 19:32
A DVSC hazai pályán kilenc góllal legyőzte az MTK-t a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

NŐI KÉZILABDA NB I
DVSC-SCHAEFFLER–MTK BUDAPEST 30–21
(14–10)
Debrecen, 1000
néző. V: Paska, Vastag
DEBRECEN:
Triffa – Varsányi 1, Kovács Anna 3, BULATH 5 (3), Tóvizi 3, Deszpotovics 1, Vantara-Kelemen 2. Csere: OGUNTOYE (kapus), ARANY 5, Punyko 2 (1), Bordás 1, GRIGEL 6, Zamfirescu, Szabó P. 1, Borgyos, Poczetnyik. Edző: Köstner Vilmos
MTK:
Lajtos – Slakta, Karnik Sz. 4, TÓTH E. 8 (4), Dakos 2, Mihálffy 1, Stranigg 2. Csere: Győri (kapus), Kovács G., Bánfai, Fekete B. 1, Zsiborás 3. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 7. p.:
2–3. 11. p.: 5–4. 15. p.: 7–7. 23. p.: 12–8. 33. p.: 15–11. 40. p.: 21–11. 44. p.: 21–15. 47. p.: 24–15. 57. p.: 29–19
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Hétméteresek:
4/4, ill. 6/4
Köstner Vilmos: –
Az MTK ügyesen lassította a játékunkat az első félidőben, és az átlövéseikkel is meggyűlt a bajunk. Fokozatosan javult fel a védekezésünk, és a második félidőben a sokkal gyorsabb támadójátékunkkal, s egyenletesen javuló teljesítményünkkel sikerült itthon tartanunk a két pontot. Örülök, hogy a fiatal szélsőinknek is tudtam játéklehetőséget adni.
Golovin Vlagyimir: –
Próbáltuk lassítani a Debrecen játékát, s ez az első félidőben sikerült is. A második félidei ritmusukat azonban nem tudtuk felvenni. Volt egy dupla kiállításunk a második játékrész elején, igazából az döntötte el végleg a mérkőzést.NŐI KÉZILABDA NB I