Női kézi NB I: az MTK legyőzte a Vácot, fehérvári sorcsere

2015.05.09. 20:04
A női kézilabda NB I 5–8. helyért vívott rájátszásának negyedik fordulójában a Fehérvár 23–22-re nyert a Békéscsaba otthonában. A 9–12. helyért az MTK otthon 23–22-re győzött a Vác ellen.

Pedig pocsékul kezdődött a mérkőzés a fehérváriak számára, az első negyedóra után Bakó Botond az időkérés során az összes(!) játékosát lecserélte, 7–2-ről pedig meg is kezdte a felzárkózást a vendégcsapat.

A második félidő elején 12–12-nél utolérte ellenfelét a Fehérvár, a kiélezett végjátékot pedig jobban bírta, mint a Békéscsaba.

NŐI KÉZILABDA NB I
RÁJÁTSZÁS AZ 5–8. HELYÉRT
EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–FEHÉRVÁR KC 22–23 (11–9)
Békéscsaba, 300
néző. V.: Bacs József, Bóna Szabolcs.
BÉKÉSCSABA: SIPEKI – Kovács A. 1, Nyikolajenko 3 (1), SZABÓ V. 5, Szögi 5 (1), Glusica 4, Török 1. Csere: Kölcze (kapus), Walfisch 1, Diószegi 2, Gidai, Sári. Edző: Avar György.
SZÉKESFEHÉRVÁR: KISS É. – Csáki 3, Horváth B., Hajduch 1, Emberovics, Bogoszavjevics 2, Becséri 1. Csere: TILLINGER 6 (3), Tanabe 2, Shterova 1, Mayer, Herr A. 5 (3), Májer 2. Edző: Bakó Botond.
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–1, 16. p.: 7–2, 22. p: 7–5. 28. p.: 8–7, 35. p.: 12–12, 41. p.: 16–14, 50. p.: 18–18, 55. p.: 20–21.
Kiállítások: 10, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 5/2, ill. 8/6.
Avar György
: – Kiélezett mérkőzésen a három kihagyott hétméteres nagyon hiányzott. Sajnálom, hogy nem tudtuk megnyerni az idei utolsó hazai mérkőzésünket.
Bakó Botond: – Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen láttuk a szívünket a pályán. Tudtunk örülni a részsikereknek is. Sokat tettünk azért, hogy győztesen hagyjuk el a pályát.

A 9–12. HELYÉRT, 4. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–IPRESS CENTER VÁC 23–22 (12–8)
Népfürdő u., 250
néző. V: Bonifert, Oláh
MTK: IGNÁCZ-PETHŐ – Varga N. 2, CSUKA 4, VALOVICS 4, Khouildi 1, BARNA 5, Szádvári, 3. Csere: Blazek (kapus), Wolf 3 (3), Ábrahám 1. Edző: Golovin Vladimir
VÁC: BÍRÓ – JOVETIC 7, Tóth E. 1, Fülöp 2, Farkas 2, HORNYÁK 6 (1), Szondi 1. Csere: Hansághy 2, Hámori 1, Dakos. Edző: Ottó Katalin
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–1. 13. p.: 6–2. 21. p.: 8–7. 39. p.: 14–13. 47. p.: 16–16. 55.p.: 19–18
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Golovin Vladimir:
– Elemeztük a rájátszás első váci mérkőzésének tapasztalatait, levontuk a következtetéseket, és a feladatokat jól oldották meg a lányok, ezért sikerült nyernünk.
Ottó Katalin: – Ami az eddigi mérkőzéseinken jól működött, most nem. Olyan ellenállást fejtett ki az MTK, hogy nem tudtunk mit kezdeni vele. Két hazai mérkőzésünk van hátra, ha másért nem, közönségünknek bizonyítanunk kell.

A 9–12. HELYÉRT VÍVOTT RÁJÁTSZÁS ÁLLÁSA
9. Ipress Center Váci NKSE 4 3 1 113–87 +26 10
10. Mosonmagyaróvári KC SE 3 2 1 70–62 +8 7
11. MTK Budapest SE 4 2 2 92–103 –11 6
12. Szeged KKSE 3 3 61–84 –23 1