Női kézi NB I: óvári siker Budapesten, döntetlen Budaörsön

2016.11.12. 19:42
A Mosonmagyaróvár 29–25-re győzött az MTK vendégeként, míg a Budaörs 26–26-os döntetlent játszott a Kispesttel a K&H női kézilabdaliga 7. fordulójában.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
7. FORDULÓ
MTK BUDAPEST–MOSONMAGYARÓVÁRI KCSE 25–29 (11–14)
Népfürdő u., 300
néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
MTK: Víg – Slakta 4, Kovács G. 1, Nikolajenko 3, GORILSKA 6 (4), HÁFRA 5, Szádvári 4. Csere: Hlogyik, Putz (kapusok), Tóth E. 2, Horváth D., Stranigg, Blaubacher, Juhász, Dakos, Hoszú. Edző: Golovin Vlagyimir
MOSONMAGYARÓVÁR: Stojak – Katona 3, Gyimesi, KOPECZ 7, Dombi 1, Bouti 1, Hajtai. Csere: Wéninger, SZEMEREY (kapusok), Csala, Kiss N. 2, Töpfner, Gerháth, LAKATOS 10 (8), BÍZIK 5, Bardi. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–2. 16. p.: 4–9. 20. p.: 5–11. 26. p.: 9–12. 41. p.: 19–17. 49. p.: 21–23
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 8/8
Golovin Vlagyimir:
– Nagy akarattal és sok hibával kezdtünk, de az ellenfél hétgólos vezetésénél fordítani tudtunk, majd a végjátékban újabb hibáink miatt veszítettük el a mérkőzést.
Varga József: – A fordulatos ki-ki mérkőzésen végig koncentrálva, megérdemelten nyertünk.K&H NŐI KÉZILABDALIGA
7. FORDULÓ

BUDAÖRSI KC–KISPEST NKK 26–26 (17–16)
Budaörs, 600
néző. Vezette: Bócz, Wiedemann
BUDAÖRS: Schneck – ERTL 8 (1), Hornyák Á. 3, Pálos-Bognár 4 (3), Horváth B. 2, Ivanics 2, Kiskartali 2. Csere: Andrási, Györkös (kapusok), Zsigmond V. 3, Hatala 1, Karalyos, Szabadfi 1. Edző: Mihály Attila
KISPEST: Brunner – TAMÁS 6, Schneider 1, Fundák, TRIZNO 4, Polics 4, Balog B. 3 (2). Csere: Nenezics (kapus), Kosik 1, Kiss K. 2, Bárdi 2, Vadász 1, Petrovszki 1, Szerző 1, Felső. Edző: Béki Nagy Bertalan
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–3. 10. p.: 9–5. 15. p.: 11–8. 20. p.: 13–12. 25. p.: 17–14. 35. p.: 19–17. 42. p.: 23–21. 48. p.: 24–24. 55. p.: 26–25. 60. p.: 26–26
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Mihály Attila:
– Szerettünk volna nyerni, de nem érdemeltünk győzelmet – igaz, vereséget sem. Statikussá vált a játékunk, így elég gyenge színvonalúra sikerült a mérkőzés. Nyilván ezt betudhatjuk annak, hogy mind a két együttesnek fontos találkozó volt, de bátrabbnak kellett volna lennünk.
Béki Nagy Bertalan: – Alsóházi csatához „méltó", alacsony színvonalú kézilabdát sikerült bemutatnunk, amit gyakoroltunk, abból nem valósult meg semmi. Nagyon boldog vagyok, hogy a meglehetősen gyatra és gyámoltalan játék ellenére egy pontot sikerült összeszednünk.

1. Győri Audi ETO KC 7 7 234–144 +90 14
2. Érd 7 6 1 199–164 +35 13
3. Dunaújvárosi Kohász KA 8 6 2 234–192 +42 12
4. FTC-Rail Cargo Hungaria 7 5 2 224–176 +48 10
5. Ipress Center-Vác 7 5 2 198–176 +22 10
6. DVSC-TVP 7 4 1 2 198–166 +32 9
7. Siófok KC 7 3 4 191–196 –5 6