Női kézi NB I: dunaújvárosi siker Siófokon

2018.04.07. 18:45
Az Alba Fehérvár a Budaörsöt, a Kecskemét a Vasast győzte le egy góllal a K&H női kézilabdaliga szombati játéknapján. A Vác óriási verést mért a Békéscsabára. A Dunaújváros 23–21-re nyert Siófokon.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
ALBA FEHÉRVÁR KC–BUDAÖRS 29–28 (13–16)
Székesfehérvár, 300
néző. V: Horváth P., Marton
FEHÉRVÁR: Herr O. – NASCIMENTO 5, GORSENYINA 10, Zsilinszkajtye, BOLDIZSÁR 1, Mendy 2, Pelczéder 2. Csere: Mistina, LIMA GABINA (kapus), LAVKO 8 (4), Djordjievszka, Májer 1, Temes, Rózsás. Edző: Deli Rita
BUDAÖRS: SIPEKI – Juhos 4 (2), HORNYÁK Á. 6, Szabadfi 1, Pásztor 2, GERHÁTH F. 5, Farkas E. 3. Csere: Wéninger (kapus), Zsigmond, SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 4, Pálos-Bognár, Ertl 2 (1), Brettner, Berta 1. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 12. p.: 6–8. 18. p.: 9–11. 24. p.: 10–14. 28. p.: 13–14. 34. p.: 14–19. 40. p.: 19–21. 46. p.: 23–21. 52. p.: 25–24., 58. p.: 27–28
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3
Deli Rita:
– Nagyon vártam már, hogy a jég megtörjön. A héten sokat gyakoroltuk a végjátékot, úgy tűnik, ez most biztonságot adott a játékosoknak. Az első félidőben nem voltunk elégé feszesek védekezésben, a kapus és a védelem kooperációja nem nagyon működött. A szünet után jobb dinamikával tudtunk olyan kikényszerített helyzeteket csinálni, amelyekből hibákra késztettük ellenfelünket. Remélem, ez a siker ad egy kis hitet a csapatnak.
Mihály Attila: – Az elmúlt időszakban a Kecskemét elleni mérkőzés óta nem tudtunk olyan szinten, hőfokon játszani, ahogy képesek lennénk. Ennek ma láttam nyomait. A meccs nem a végén ment el, a második félidőben volt egy szakasz, amikor több rossz döntést hoztunk és a hazaiak felzárkóztak.
Deli Rita:

HUFBAU AKKER-KNKSE–VASAS SC 25–24 (12–13)
Kecskemét, 800
néző. V: Bócz, Wiedemann
KECSKEMÉT: Pusztai – Tóth L., VARGA N. 5, Kucerová 3, Gulyás 1, SISKA 4, SZABÓ E. 7 (4). Csere: Risovics (kapus), Albert Helga, Horváth D., Aron, Gulya, Deáki 2, FAUSZT 3. Edző: Marosán György
VASAS: Győri – Arany 2, Kocsis, Németh Nedda 1, NÉMETH M. 6, KUCZORA 5 (2), FEKETE B. 5. Csere: Antóni (kapus), Becséri 2, Pados 2, Hárs 1, Katona L., Mester. Edző: Varga Márta
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–1. 10. p.: 6–4. 15. p.: 7–5. 19. p.: 9–6. 21. p.: 9–11. 27. p.: 11–11. 33. p.: 12–15. 37. p.: 14–16. 41. p.: 18–17. 45. p.: 20–19. 49. p.: 21–20. 54. p.: 22–23. 58. p.: 23–24
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 2/2
Marosán György:
– Még nem tudni, eldőlt-e, hogy ki búcsúzik az élvonaltól. A legfontosabb, hogy nyertünk és vezetjük a minitabellát. Bízom benne, hogy akik kételkedtek bennünk, azok észhez térnek.
Varga Márta: – Kiélezett mérkőzés volt, bravúr lett volna a győzelem. Korábban történtek hibák, és most nagyon nehéz helyzetben vagyunk.

GVM EUROPE-VÁC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 48–28 (28–10)
Vác, 500
néző. V: Paska, Vastag
VÁC: ARENHART – JOVETIC 5, HÁMORI 5, Lakatos 3, Helembai F., Kácsor 3, RADOSZAVLJEVICS 7. Csere: Suba (kapus), De Souza 4 (3), SZONDI 5, Barján 1, Diószegi 5, Kovács P. 2, SZAMORÁNSKY P. 6, Hornyák B. 2. Edző: Szilágyi Zoltán
BÉKÉSCSABA: Popovics – Kovács Anett, Mihálffy 3, Szögi 2, Giricz, KOVACSEVICS 6, Szarka. Csere: Györkös (kapus), GIDAI 8 (3), Walfisch 5 (1), Vukajlovics, Pintér, Bottó 2, Farkas K. 2. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása: 5. perc: 5–0. 17. p.: 15–5. 23. p.: 21–7. 37. p.: 23–13. 46. p.: 37–21. 55. p.: 44–24
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
Szilágyi Zoltán:
– Nagyon örülök a fölényes győzelemnek és a mutatott játéknak. Nem számítottunk ekkora gólkülönbségre, de lelkes szurkolóink végig űzték a csapatot. Mindenki játszhatott, és elégedett vagyok a teljesítményükkel.
Horváth Roland: – Katasztrófa!

SIÓFOK KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 21–23 (8–14)
Siófok, 1500
néző. V: Bacs, Bóna
SIÓFOK: Dedu – Such 1, AL-GAUI 9, Mazák-Németh, Jezic, Maibom 3, Aoustin 1. Csere: SZEMEREY (kapus), Geiger 2, Ferenczy 1, Böhme 1, Erdősi 3. Edző: Lars Rasmussen
DUNAÚJVÁROS: TOMASEVICS 1 – Klujber 4, SZEKERCZÉS 7 (3), Szalai 1, Dombi 2, Micijevic 4, Kazai 3. Csere: Oguntoye (kapus), Cifra, Kovács Anna, Nick, Bulath, Molnár B. 1. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–0. 9. p.: 1–4. 17. p.: 3–8. 21. p.: 5–9. 26. p: 5–12. 38. p.: 10–18. 42. p.: 13–19. 45. p.: 15–20. 55. p.: 19–23. 57. p.: 20–23
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 4/3
Lars Rasmussen:
– Nze Minko sérülése után nem maradtak átlövőink, márpedig nélkülük nem tudjuk megoldani a feladatainkat egy ilyen jó csapat ellen. Ezért védekezésben középen sem voltak meg az embereink. Ebben a csonka keretben ennyi van.
György László: – Az elmúlt időszakban, úgy érzem, egyre jobban összeálltunk, ezt bizonyította ez a meccs is. A második félidő kiegyenlítettebb volt, de az elsőben szerencsére felhalmoztunk akkora előnyt, ami elégnek bizonyult a győzelemhez.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 18 18 592–407 +185 36
2. Győri Audi ETO KC 19 18 1 618–421 +197 36
3. Érd 19 15 4 562–454 +108 30
4. Dunaújvárosi KKA 19 13 1 5 541–458 +83 27
5. Kisvárdai KC SE 19 12 1 6 468–456 +12 25
6. Váci NKSE 19 12 7 600–520 +80 24
7. Siófok KC 19 11 8 541–515 +26 22
8. Alba Fehérvár KC 19 6 3 10 500–525 –25 15