Női kézi NB I: nyolcgólos sikerrel javított a Ferencváros

2015.09.26. 19:49
Szucsánszki Zita hatszor volt eredményes, a Fradi nyolccal nyert (Fotó: NS-archív)
A női kézilabda NB I 6. fordulójában a Ferencváros hazai pályán 28–20-ra legyőzte a Fehérvár KC-t.

A zöld-fehérek hét közben izgalmas végjátékban elveszítették hibátlan mutatójukat, a Dunaújváros otthonában 29–29-re végeztek Szucsánszkiék.

A fradi.hu tájékoztatása szerint a fehérváriak ellen nyoma sem volt a hétközi gyengélkedésnek, Szikora jó formában védett, az együttes pedig hamar ellépett ellenfelétől.

A szünetre már nyolc góllal vezettek a hazaiak (16–8), és bár a fehérváriak igyekeztek kozmetikázni, végül ez a differencia megmaradt a végéig (28–20).

NŐI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ
FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA–FEHÉRVÁR KC 28–20 (16–8)
Elek Gyula Aréna, 400
néző. V: Bócz, Wiedemann
FERENCVÁROS:
SZIKORA – Kovacsicz 4, Pena 4, Szamoránsky 3, SZUCSÁNSZKI 6, Hornyák 3, Schatzl 1. Csere: Szekeres 1, Mészáros, Lukács, Zácsik 1, Szarka 1, Szekerczés 1 (1), Cifra 3. Edző: Elek Gábor
FEHÉRVÁR: Herr O. – Csáki, Mayer 3, Hajduch 2, Bandelier 2, Tápai 4 (1), Kazai 3. Csere: Sipeki (kapus), Horváth B., Isitate 1, Emberovics, Herr A. 3 (2), Májer 2, Tanabe. Edző: Bakó Botond
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–1. 12. p.: 6–4. 18. p.: 12–4. 37. p.: 17–12. 53. p.: 25–16
Kiállítások: 6, ill.. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 6/3
Elek Gábor: –
Egy parádés és jó iramú első félidőt követően a második játékrészben visszaestünk, ezáltal az már kevésbé tetszett.
Bakó Botond: – Az első félidei statikus játékunk miatt komoly hátrányba kerültünk, amin viszont fordulás után változtatni tudtunk, és a kezünkben volt, hogy két-három gólra is felzárkózzunk, ám a hetesek és a ziccerek kimaradtak, amivel megpecsételtük a sorsunkat.