Női kézi NB I: a Fradi elkerülte a vereséget Újvárosban

2015.09.23. 19:35
A tízgólos Nerea Pena (jobbra) pontot mentett a Ferencvárosnak Dunaújvárosban (Fotó: Veres Viktor, archív)
Az eddig hibátlan Ferencváros jó hajrával 29–29-es döntetlent játszott a Dunaújváros otthonában a női kézilabda NB I 5. fordulójában. A Győr 14–14-es első félidő után 13 góllal győzött Vácon.

A forduló rangadója volt a Dunaújváros–Ferencváros mérkőzés, és nem is kellett csalódnunk. Az újvárosiak az első félidőben sokkal jobb játékot mutattak be, 16–11-re is vezettek már. A Fradi még a szünet előtt felzárkózott, majd a fordulás után annak ellenére egyenlített, hogy kettős emberhátrányban is játszott. Újítani tudott azonban az Újváros, kevesebb mint tíz perccel a vége előtt 27–22-re vezetett. A vendégeknél ezután Szucsánszki Zita és Nerea Pena jó vezérhez méltón a hátára vette a csapatát, a kapuban pedig Szikora Melinda mutatott be fontos védéseket. Kovács Anna így is eldönthette volna a csatát, de az újvárosiak jobbátlövője kicsivel több mint egy perccel a vége előtt 29–28-nál a háló tetejére ejtett hétméteresből. Pena átlövésből egyenlített, több gól pedig – noha volt még két támadás – már nem született.

Vácon még meglepőbb eredményt mutatott a szünetben az eredményjelző, konkrétan 14–14-es állást. A hazaiak az első félidőben többször is elléptek három góllal, a Győr azonban rendre felzárkózott. A második játékrész elején Linn Jörum Sulland vezérletével leszakította ellenfelét az ETO, amely meg sem állt 13 gólos győzelemig.

A Mosonmagyaróvár a hajráig nyílttá tudta tenni érdi fellépését, pontot azonban nem szerzett. Hasonlóképp járt a Debrecen Székesfehérváron, valamint a simább vereséget szenvedő Budaörs Békéscsabán és az MTK Siófokon.

NŐI KÉZILABDA NB I
5. FORDULÓ
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA 29–29 (16–13)
Dunaújváros, 800
néző. V: Horváth, Marton
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – AZARI 4, KOVÁCS A. 10 (6), BULATH 5, Takács D. 1, Triscsuk 4, Vincze 2. Csere: Nagy É. (kapus), SZALAI 3, Klujber, Takács B., Nick. Edző: Mátéfi Eszter
FTC: SZIKORA – Kovacsicz, HORNYÁK D. 7 (3), Mészáros, Zácsik, Szucsánszki 9, Schatzl 1. Csere: Tomasevics (kapus), PENA 10 (2), Szekerczés, Lukács, Szamoránsky P., Szekeres, Szarka A. 2, Cifra. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 6–2. 20. p.: 11–7. 28. p.: 16–11. 40. p.: 20–20. 48. p.: 26–21. 59. p.: 29–28
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 7/6, ill. 8/5
Mátéfi Eszter:
– Óriási elismerés illeti játékosainkat, hiszen a bajnokcsapat ellen mutatták meg, milyen játékra képesek. Ugyanakkor sajnálom, hogy nem tudtuk mind a két pontot itthon tartani, mert a mérkőzés folyamán szinte végig vezettünk, és a mi akaratunk érvényesült.
Elek Gábor: – Az előzetes várakozások alapján elvesztettünk, a mérkőzés képét tekintve viszont nyertünk egy pontot. Különösen az első játékrészben igen gyengén védekeztünk, támadójátékunkban rengeteg hibát követtünk el. Ennél sokkal több kell tőlünk a jövőben.

ÉRD–MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE 23–18 (11–10)
Érd Aréna, 1200
néző. V: Andorka, Hucker
ÉRD: JANURIK – KLIVINYI 5, Signaté 1, Barján 1, KISFALUDY 2, Havronyina 1, KRPEZS-SLEZÁK 9 (1). Csere: Gridnyeva, (kapus), M. González 2, Takács K. 2, A. Bulatovics., Fekete B.. Edző: Szabó Edina
MOSONMAGYARÓVÁR: STOJAK – Katona F., KISS N. 6, Rajnohová 1, Morena 1, FILIPOVICS 6, Szepesi 3 (1). Csere: Gyimesi, Csala, Dombi 1, Gerháth, Bízik R., Vékássy, Bouti. Edző: Hlavaty Tamás
Az eredmény alakulása: 8. perc: 1–4. 13. p.: 4–4. 23. p.: 10–7. 35. p.: 14–11. 39. p.: 16–15. 52. p.: 18–17
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 1/1
Szabó Edina:
– Nagyon örülünk a két pontnak, mert a rossz kezdés után sikerült nehézzé tenni magunknak a mérkőzést. Jól lenne, ha át tudnánk lendülni ezen a holtponton. Az a legfontosabb, hogy nyerni tudtunk.
Hlavaty Tamás: – Nagyon meg akarnám dicsérni a csapatomat ilyen küzdős mérkőzésen. Egyetlen gond az egészben, hogy nem tudtuk kihasználni az emberelőnyeinket. A végjátékban kihagytunk két ziccert, amelyekből egyszerű gólokat kaptunk. Egy jó csapat ellen egy jó meccset játszottunk. Az öt gól nagy különbség, ahhoz képest, ahogy játszottunk.

IPRESS CENTER-VÁC– GYŐRI AUDI ETO KC 20–33 (14–14)
Vác, 600
néző. V: Dobrovits, Tájok
VÁC: BÍRÓ B. – Jovetic, Soós 3, Liscsevics 3, VUKCSEVICS 3, Basics 4 (1), Pelczéder 2. Csere: Balog J. (kapus), Gregorc, Helembai, Farkas V. 3, Hámori, Szondi 1, Tóth E. 1, Ertl. Edző: Uros Bregar
GYŐR: Kiss É. – Knedlíková 2, LÖKE 6, Broch 3, Tomori 4, Kovacsics 3, Korsós. Csere: GRIMSBÖ (kapus), SULLAND 9 (6), Hársfalvi, E. Amorim 1, Groot 2 (1), Bognár-Bódi 1, Planéta 2. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása: 8. perc: 4–2. 17. p.: 9–6. 22. p.: 13–10. 38. p.: 15–21. 50. p.: 17–30
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek:
1/1, ill. 6/6
Uros Bregar:
– Az első játékrészben remekeltünk, majdnem tökéletesen játszottunk. Aztán a másodikban elgázolt bennünket az Audi...
Ambros Martín: – Örülünk, hogy ismét sikerült megnyernünk egy nehéz mérkőzést. A Vác kiváló csapata ellen a második félidőben tudtuk a védekezésünket feljavítani, ezzel a támadásokat is könnyebben gólra tudtuk váltani.

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–BUDAÖRSI KC 31–18 (12–7)
Békéscsaba, 400
néző. V: Hargitai, Markó
BÉKÉSCSABA: DÖMÉNY-VERESS – Kovács A. 3, WALFISCH 5, Szabó V. 3, GLUSICA 5, Szögi 1, DAJKA 6 (4). Csere: Futaki (kapus), Nyikolajenko 5 (1), Zöldi-Tóth 2, Török, Mézes 1 (1). Edző: Avar György
BUDAÖRS: Andrási – Földes K. 3 (1), Ivanics 1, Bárdi 1, Szabadfi, Zsigmond 2, FÖLDES V. 5 (2). Csere: Györkös (kapus), Karalyos, HATALA 3, Szabó A. 1, Szamoránsky A. 2, Kiskartali, Németh N., Kamuti. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–0. 10. p.: 1–2. 25. p.: 10–2. 28. p.: 11–5. 32. p.: 12–9. 37. p.: 15–9. 44. p.: 20–12. 56. p.: 27–17
Kiállítások: 16, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3
Avar György:
– Régóta vártunk erre a pillanatra. Csapatként fegyelmezettek voltunk. A kezdeti görcs után kijött a játék belőlünk.
Mihály Attila: – Alacsony színvonalú mérkőzésen rengeteg hibával játszottunk. Ennek oka egyrészt a képességbeli különbség volt, másrészt a bizonytalan játékunk.

SIÓFOK KC–MTK 33–23 (20–12)
Siófok, 400
néző. V: Bíró, Kiss
SIÓFOK: PASTROVICS – Erdősi 2, Orbán 3, EL-GAUI 5, Nyiktina 1, GONZÁLEZ 6, SUCH 8. Cs: Petersen 2, Deáki 1, PIEDADE 5, Maláti, Szalamaha, Németh. Edző: Christian Dalmose
MTK: Ignácz-Pethő – Baciková, Tóth 2, BALOG 4, Horváth D, Kovács 3, Blaubacher 2. Cs: GERA, Dakos 2, Hosszu, Faluvégi 3, Gorilszka 1, Valovics 3, Putz, BARNA 3. Edző: Golovin Vlagyimir
Eredmény alakulása: 5. perc: 2–0,10. p: 6–0,15. p: 11–3, 20. p: 14–5, 25. p:19–9, 35. p: 23–14, 40. p: 26–15, 45. p: 27–18, 50. p: 30–21,55. p: 32–22
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill.3/3
Christian Dalmose:
– Jó meccset játszottunk, elégedett vagyok a csapatom teljesítményével, felvettük az utazósebességet. Fontos volt számomra, hogy a csapatkapitányomat ma tudtam pihentetni.
Golovin Vlagyimir: – Jó érzésekkel tértem vissza Siófokra. Nehéz értékelni a találkozót, hiszen ezt már a tizedik percben elvesztettük.

FEHÉRVÁR KC–DVSC TVP 29–27 (16–17)
Székesfehérvár, 600
néző. V: Bán, Szloska
FEHÉRVÁR: Herr O. – Májer, Herr A. 3, TÁPAI SZ. 8 (1), MAYER 5, BANDELIER 5, Tanabe 1. Cs: SIPEKI (kapus), Hajduch, Csáki 2, Horváth B., Emberovics, ISITATE 5. Edző: Bakó Botond
DVSC: Horváth-Pásztor – Varsányi 1, KLIKOVAC 5, Karnik 4 (1), DESPOTOVICS 5, Kudor 5, KELEMEN 4. Cs: Víg (kapus), Garbuz 2, Siska, Szilágyi 1, Sirián, Slakta. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása: 6. p.: 4–4. 12. p.: 7–6. 18. p.: 9–10. 24. p.: 13–14. 28. p.: 14–16,. 34. p.: 18–18. 40. p.: 20–19. 46. p.: 24–20. 52. p.: 26–23. 58. p. 28–26
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/1
Bakó Botond:
– Aki azt gondolta, hogy ez könnyű győzelem lesz, az nagyon pozitív szemszögből nézte a mérkőzés előzményeit. Nem kínkeserves, kiszenvedett siker volt, hanem jó játékkal kiharcolt. Az első félidei védekezésünk nem volt rendben, de a legutóbbi, MTK-tól elszenvedett vereség után nagy nyomás volt rajtunk, megmutatta azonban a csapat, hogy tud kézilabdázni.
Varga József: – Gratulálok a hazai csapat minimális a győzeleméhez.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 6 5 1 196–137 +59 11
2. Győri Audi ETO KC 5 5 168–112 +56 10
3. Siófok KC 5 4 1 159–131 +28 8
4. Dunaújvárosi KKA 5 3 1 1 151–131 +20 7
5. Fehérvár KC 5 3 2 127–112 +15 6
6. Érd 5 3 2 125–114 +11 6
7. Ipress Center-Vác 5 3 2 125–130 –5 6