Női kézi NB I: nyolcgólos győri siker Dunaújvárosban

2016.11.08. 19:34
Yvette Broch ezúttal négyszer talált be (Fotó: Koncz György, archív)
A K&H női kézilabdaliga rangadóján a Győri Audi ETO 33–25-re nyert a Dunaújváros otthonában, ezzel hét mérkőzés után is százszázalékos a bajnokságban.

A Bajnokok Ligájában menetelő Győri ETO a mérkőzés előtt hozzá hasonlóan 12 ponttal álló Dunaújvároshoz látogatott. A győrieknél visszatért a kapuba a Bukarestben térdsérülést szenvedő Kari Aalvik Grimsbö, és a jobbszélső Jana Knedlíková is játékra jelentkezett.

A hazaiak kezdtek jobban, Kovács Anna góljaival kerültek előnybe, az ETO a 7. percben tudott fordítani. A 14. percben, 9–6-os győri vezetésnél már Zdravko Zovkónak kellett időt kérnie, aminek meg is lett a hatása, az Újváros 10–10-nél utolérte ellenfelét.

Fordítani már nem tudott, sőt, a játékrész hajrájában mínusz négyről kellett kapaszkodnia. A szünet után egy ideig maradt a három-négygólos különbség, majd a Győr meglépett nyolc találattal (18–26).

Ekkor úgy tűnt, végleg eldőlt a mérkőzés. Az Újvárosnak azonban sikerült sorozatban négyszer is betalálnia, jött is rögtön Ambros Martín időkérése, amelyben nagyobb koncentrációra kérte csapatát. A dorgálást követően újra rákapcsolt az ETO, míg a hazaiak felörlődtek a hajrára, így végül nyolc találattal nyert a címvédő.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
7. FORDULÓ
Dunaújvárosi Kohász KA–Győri Audi ETO 25–33 (14–17)

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–GYŐRI AUDI ETO KC 25–33 (14–17)
Dunaújváros,
900 néző. V: Bíró Á., Kiss O.
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Azari 1, KOVÁCS ANNA 8 (3), SZALAI 5, Cifra 1, Micijevic 1, Vincze. Csere: Csapó (kapus), Molnár 1, TERMÁNY 5, Takács D., Hornyák B., Klujber, Nick, Karnik Sz. 3. Edző: Zdravko Zovko
GYŐR: GRIMSBÖ – Orbán Adrienn 3, Groot 3, Broch 4, AMORIM 6, Görbicz 1 (1), Hársfalvi. Csere: Kiss É. (kapus), N. MÖRK 5, Korsós, Puhalák 1, TÓTH G. 5, KNEDLÍKOVÁ 5. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–1. 14. p.: 6–9. 17. p.: 10–10. 23. p.: 10–14. 44. p.: 18–25. 48. p.: 22–26. 53. p.: 23–30
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1
Zdravko Zovko:
– Úgy gondolom, a világ legjobb klubcsapatát láttuk ma vendégül, Nora Mörk érkezésével különösen igaz ez. Sajnos mi sok ziccert elhibáztunk, főleg az első félidőben a védekezésünk sem olyan volt, amilyet szerettem volna, túl sok gólt kaptunk. Még nagyobb akarattal kellett volna küzdenünk. Most már a szombati EHF-kupa-mérkőzésre kell összpontosítanunk.
Ambros Martín: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, mert a Dunaújváros kiváló csapat. Az első félidőben nem megfelelően védekeztünk, szünet után már jobban. A támadásainkkal nem volt semmi probléma.