Női kézi NB I: nyert Érden a Siófok, így harmadik meccs dönt a 3. helyről

2012.05.08. 19:52
Az Érd női kézilabdacsapata nem tudott élni az eséllyel, azaz az első győztes meccs után a másodikon hazai körülmények között szenvedett vereséget a Siófoktól az NB I bronzpárbajában. Ez azt is jelenti egyben, hogy harmadik mérkőzés dönt a bajnoki harmadik hely sorsáról – az összecsapást szombaton rendezik Siófokon.

Az érdiek a találkozó elején, sőt még az első félidő derekán is vezettek, ám 10–8 után sorozatban öt gólt kaptak, a lendületbe jövő Siófok pedig magához ragadta a kezdeményezést.

A második félidő elején el is húztak a Mörtel Renáta és Szepesi Ivett góljai által húzott vendégek, ám a hajrá előtt az Érd ismét kiegyenlített (26–26). A végjátékra azonban elfogyott Szabó Edina tanítványainak ereje, így a vendégek szoros győzelmükkel kiegyenlítették a párharcot.

A CSAPAT ÉS A VÉDEKEZÉS DIADALA

NŐI KÉZILABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
ÉTV-ÉRDI VSE–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 30–32 (14–17)
Érd, 500 néző. V: Ágnecz, Sipos
ÉRD: Janurik – Tamás K., Kovács Anna 3, BOGNÁR B. 7, VUKCSEVICS 5, Tóth T. 2, VINCZE 4. Cs: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Wolf 3 (3), Szekeres 3, Kisfaludy 1, Pádár M. 2. Edző: Szabó Edina
SIÓFOK: HERR O. – BÓDI 3, De Souza, BOGDANOVICS 5, Ábrahám 3, MÖRTEL 9 (5), SZEPESI 8 (1). Cs: LAJTOS (kapus), Szalai 4, Bloj. Edző: Imre Vilmos
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–2. 8. p.: 3–5. 9. p.: 6–5. 12. p.: 8–6. 17. p.: 10–8. 22. p.: 10–13. 26. p.: 11–15. 36. p.: 18–19. 40. p.: 19–23. 44. p.: 21–26. 50. p.: 26–26. 52. p.: 27–29. 55. p.: 29–30. 57. p.: 29–32
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/6
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Szabó Edina: – Ennél sokkal jobban is tudunk kézilabdázni, és ezt a harmadik mérkőzésen, Siófokon meg is fogjuk mutatni.
Imre Vilmos: –Örülök, hogy a lányok kiheverték az első mérkőzés vereségének a sokkját, és csapatként küzdve sikerült megnyernünk ezt a mérkőzést.