Női kézi NB I: nyert az Érd, a Vác és a Fehérvár

2018.03.03. 19:51
A Fehérvár és a Vác otthon, az Érd idegenben győzött a K&H női kézilabdaliga szombati játéknapján.

A fehérváriaknál akadt egy extra teljesítmény is, a brazil Alexandra do Nascimento 14 gólig jutott, és csak kettőt dobott hétméteresből.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
GVM EUROPE–VÁC–DVSC–TVP 35–28 (17–10)
Vác, 550
néző. V: Hargitai, Markó
VÁC: ARENHART 1 – JOVETIC 7, HÁMORI 2, Lakatos 4 (2), Helembai F. 3, De Souza 3 (2), RADOSZAVLJEVICS 5. Csere: Suba (kapus), Kácsor 4, Szondi, Kovács P. 2 (2), Szamoránsky P. 2, Barján, Diószegi 2. Edző: Szilágyi Zoltán
DEBRECEN: Horváth-Pásztor – Varsányi, Punyko 3, Zamfirescu 1, Tóvizi 1, DESZPOTOVICS 5, Vantara-Kelemen. Csere: Lajtos (kapus), CSÁKI 6 (3), Hajduch 3, Hársfalvi 1, SIRIÁN 5, Román 1, Pálsdóttir 1, Pénzes 1 (1). Edző: Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 17. p.: 11–4. 24. p.: 15–7. 40. p.: 23–14. 47. p.: 28–17. 53. p.: 28–23
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 7/4
Szilágyi Zoltán:
– Az első percektől kezdve koncentráltan, fegyelmezetten játszottunk, és az első félidőben remek védő- és támadójátékkal nagy előnyt szereztünk. A folytatásban hullámvölgybe kerültünk, de az ezúttal is lelkes szurkolóink segítségével a végjátékban kijöttünk belőle.
Vida Gergő: – A nagyon gyenge védekezésünk miatt szenvedtünk vereséget. A jobban küzdő hazai együttes megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

MTK BUDAPEST–ÉRD 21–30 (8–18)
Elektromos Sportcsarnok, 200
néző. V: Andorka M., Hucker R.
MTK: TERENYI 1 – Slakta, Karnik 4 (4), DAKOS 4, Tóth E. 1, Termány 3, Sallai 1. Csere: Hlogyik (kapus), Kovács G. 2, Gorilszka 2, Barna 1, Valovics 2, Mód, Kuti, Stranigg, Blazsek. Edző: Golovin Vlagyimir
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 6 (2), Kiss N. 4, Roberts 1, Kisfaludy, Bulatovics 3, LASSOURCE 5. Csere: Foggea (kapus), Klivinyi, Signate 1, SZABÓ L. 6 (3), Tóth G. 1, Gávai 3, Bernát. Edző: Szabó Edina
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5
Golovin Vlagyimir:
– A szezonban sajnos nem először rengeteget hibáztunk a mérkőzés elején, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált, így az első félidő végére már el is dőlt a két pont sorsa. A második félidőben jó kapusteljesítménnyel még fel tudtunk zárkózni, de ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elég.
Szabó Edina: – Tudtuk, hogy nagyon nehéz meccs lesz és a legjobbunkat kell nyújtanunk, hogy eredményesek legyünk. Csapatként sikerült megtennünk, ennek köszönhető a nagy különbségű győzelmünk.

ALBA FEHÉRVÁR KC–HUFFBAU-AKKKER KECSKEMÉTI NKSE 37–25 (20–9)
Székesfehérvár, 400
néző. V: Herczeg, Südi
FEHÉRVÁR: Herr O. – NASCIMENTO 14 (2), Lavko, BOLDIZSÁR 2, Zsilinszkajtye, GORSENYINA 6, PELCZÉDER 5. Csere: Mistina, Lima Gabina (kapusok), Májer 2, DJORDJIEVSZKA 5, Mayer 1, Mendy, Hudra 2 (1), Utasi, Temes. Edző: Deli Rita
KECSKEMÉT: Pusztai – VARGA N. 5, Aron 1, Deáki 2, Siska 3, Gulyás 1, SZABÓ E. 7 (3). Csere: Risovics (kapus), Nikolajenko 1, GULYA 3, Fauszt 1, Borges Lima, Kaiser 1, Horváth D. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 12. p.: 5–4. 18. p.: 11–5. 24. p.: 17–6. 28. p.: 19–8. 34. p.: 21–10. 40. p.: 24–12. 46. p.: 29–16. 52. p.: 33–20. 58. p.: 37–23
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3 ill. 4/3
Deli Rita:
– Tudtuk tartani azt a tempót, amit szerettünk volna, és megvalósítottuk, amit elterveztünk: szoros védekezésből sok lerohanást hajtottunk végre. Az volt a célunk, hogy visszanyerjük az önbizalmunkat, azt hiszem, sikerült. Nagyon örülök annak, hogy két fiatal játékos, Utasi Linda és Hudra Enikő ismét a pályán volt, és bizonyított. A győzelmünk igazi csapatmunka volt.
Marosán György: – Az első félidőben ment el a mérkőzés, nagyon sok lövést elhibáztunk. A szünet után próbáltunk gyors játékot játszani, ami ugyan eredményes volt, összességében azonban nem szabad ennyi lövést és támadást elrontani. Látom a fejlődést, de nekünk most jönnek azok a mérkőzéseink, amelyeken lehet keresnivalónk.

1. Győri Audi ETO KC 17 16 1 559–369 +190 32
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 15 15 490–342 +148 30
3. Érd 16 13 3 490–382 +108 26
4. Siófok KC 16 11 5 476–443 +33 22
5. Dunaújvárosi KKA 15 10 1 4 426–372 +54 21
6. Kisvárdai KC SE 16 9 1 6 397–401 –4 19
7. Váci NKSE 16 9 7 485–439 +46 18
8. DVSC-TVP 17 7 10 432–475 –43 14