Női kézi NB I: nyert a DVSC, a Kisvárda és a Budaörs

2017.03.24. 20:25
A DVSC és a Kisvárda hazai pályán, a Budaörs idegenben nyert a K&H női kézilabdaliga 17. fordulójában.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
17. FORDULÓ
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE 23–18 (12–8)
Kisvárda, 1050
néző. V: Herczeg, Südi
KISVÁRDA: DZSUKEVA – ORBÁN ADRIENN 4, TÓTH G. 3, Liscsevics 1, SZABÓ V. 6, Gedroit 4 (3), Rocha 2. Csere: Scholtz (kapus), Umanec, Yttereng, Dmitrovics 3, Karacs, Kucherova. Edző: Dévényi János
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Katona 3, Csala, Gyimesi 2, KOPECZ 6, BOUTI 6 (2), Bízik R. Csere: Wéninger (kapus), Bardi, Hajtai, Élő 1. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–1. 13. p.: 4–4, 17. p.: 7–4. 23. p.: 10–6. 36. p.: 15–9. 45. p.: 18–10. 48. p.: 18–13. 54. p.: 20–16
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Dévényi János:
– A védekezésünk jó kapusteljesítménnyel párosult, így most az is belefért, hogy sok technikai hibát követtünk el, és kimaradt néhány ziccer. A legfontosabb az volt, hogy megnyerjük ezt a mérkőzést.
Varga József: – Megbosszulta magát a sok kihagyott ziccer a széleken, és a második félidőben megbomlott a beállós körüli védekezésünk. Huszonhárom kapott góllal nyugodtan nyerhettünk volna...K&H NŐI KÉZILABDALIGA
17. FORDULÓ

EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–BUDAÖRS HANDBALL 25–32 (14–18)
Békéscsaba, 800
néző. V: Dobrovits, Tájok
BÉKÉSCSABA: Triffa – Diószegi 2, Kovacsevics 1, Gidai 2, Zöldi-Tóth 2, Walfisch 7 (1), Gávai 2. Csere: Terenyi (kapus), Glusica 2, Dukics, Vaszileuszkaja 2 (1), Vukajlovics, Mihálffy 2, Bottó 3. Edző: Skaliczki László
BUDAÖRS: SCHNECK – Juhos 3, Horváth B. 2, Hornyák Á. 3, Zsigmond V. 3, PÁLOS-BOGNÁR 9 (1), MÉZES 6. Csere: Györkös (kapus), Szabadfi 2, Ivanics 4, Kovács Alexandra, Karalyos, Ertl. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 1. perc: 1–0. 6. p.: 2–5. 11. p.: 6–6. 17. p.: 8–11. 26. p.: 10–16. 28. p.: 13–16. 38. p.: 16–19. 42. p.: 18–23. 52. p.: 21–28
Kiállítások: – ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1
Skaliczki László:
– A játék minden elemében felülmúlt bennünket a Budaörs. Gyenge volt a védekezésünk és a támadásaink is. Kulcsjátékosaink rosszul teljesítettek, az ellenfélnél pedig remekeltek. Kritikus helyzetben ziccereket hibáztunk.
Mihály Attila: – Számomra is kissé meglepetés volt a hétgólos győzelmünk, nincs ekkora különbség a két csapat között. Amit kellett, megtettek a lányok, egymásért is játszottak, és dicsérhetem a taktikai fegyelmüket is. Győzelmünkhöz nélkülözhetetlen volt a jó kapusteljesítmény.

DVSC-TVP–KISPEST NKK 41–22 (19–11)
Debrecen, 900
néző. V: Medve, Tarnavölgyi
DEBRECEN: Horváth-Pásztor – Varsányi 3, Sirián 2, PUNYKO 7, GARBUZ 5, Siska, Kelemen 3. Csere: LAJTOS (kapus), CSÁKI 8 (4), Tóvizi 2, Jezsikava 4, DESZPOTOVICS 3, TÓTH M. 4, Szabó P. Edző: Tone Tiselj
KISPEST: BRUNNER – TAMÁS 3, SZERZŐ 6 (1), Polics 2, Trizno 2, Fundák 1, Balog B. 3 (2). Csere: Nenezics (kapus), Kosik, Pintér, Petrovszki, Vadász 1, Kiss K. 2 (1), Bárdi 1, Vigh 1, Balogh V. Edző: Béki Nagy Bertalan
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 8. p.: 5–4. 16. p.: 8–9. 25. p.: 16–9. 33. p.: 22–12. 42.p.: 30–17. 49.p.: 36–19
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 6/4
Tone Tiselj:
– Hosszú ideje nem játszottunk mérkőzést, így nem voltunk könnyű helyzetben. Tudtuk, hogy ellenfelünk fáradt, mert szerdán a Ferencváros ellen volt meccse. Láttam jó és rossz megoldásokat is a csapattól, de összességében elégedett vagyok, talán a huszonkét kapott gól egy kicsit sok.
Béki Nagy Bertalan: – A két csapat között az olló kinyílt egy idő után. Egy újonccsapatnak főleg nem könnyű Debrecenben játszani, amely a Győr és a Fradi után szerintem az ország egyik legjobb csapata. Játékosaim ma nem azt csinálták, amit edzésen begyakoroltunk, a mérkőzés vége egyenesen borzalmas volt.

1. Győri Audi ETO KC 17 16 1 568–361 +207 33
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 16 13 1 2 518–385 +133 27
3. Érd 16 12 2 2 444–392 +52 26
4. Ipress Center-Vác 16 10 1 5 457–418 +39 21
5. Dunaújvárosi Kohász KA 16 10 1 5 464–402 +62 21
6. DVSC-TVP 17 8 3 6 467–433 +34 19
7. Alba Fehérvár KC 16 8 8 433–419 +14 16
8. MTK Budapest 16 6 1 9 399–476 –77 13