Női kézi NB I: itthon nincs gond - a Győr az alapszakaszelső

2015.03.04. 19:26
Az ETO szezonbeli 21. NB I-es mérkőzését is megnyerte (Fotó: gyorietokc.hu)
A női kézilabda NB I 21. fordulójában a címvédő Győri Audi ETO KC hazai pályán 32–27-re legyőzte az Érdet, 21. sikerével pedig bebiztosította az alapszakaszelsőségét.

Bár a megfogyatkozó győriek a Bajnokok Ligájában az elmúlt hetekben kétszer is vereséget szenvedtek, a mai meccset viszont úgy várhatták, hogy egy Érd elleni sikerrel bebiztosíthatják alapszakasz-elsőségüket.

Érdekesség, hogy az ETO két legszorosabb meccse a bajnokságban ötgólos sikerrel ért véget, ebből az egyiket pedig éppen az érdiek ellen aratta.

A vendégek ezúttal sem kívánták könnyen adni magukat, Klivinyi hamar beindította saját és csapata góltermelését, az első hazai találatra pedig egészen a 4. percig kellett várni (0–2).

Az éledező hazaiak először a 7. percben szerezték meg a vezetést (4–3), majd 5–5-öt követően kezdték el leszakítani ellenfelüket (8–5), az első negyedórát követően pedig időt kellett kérnie Szabó Edinának (9–6).

Az érdi támadójáték ezt követően sem javult fel, de Janurik bravúrjainak köszönhetően így is sokáig tartották a szoros állást. Az érdiek pechére Herr is jó formában védett, Löke negyedik találata már 11–7-es előnyt jelentett, a 25. percben pedig 12–7-et mutatott az eredményjelző.

Az emberelőnybe kerülő vendégek a következő bő két percben megtriplázták előző tízperces góltermésüket (vagyis háromszor is betaláltak), ezzel pedig 13–10-re felkapaszkodtak, sőt, nem sokkal később már csak két gól volt a felek között, amelyet már Ambros Martín sem hagyhatott szó nélkül (13–11).

A játérész végét megnyomta a Győr, és a szünetre négygólos előnnyel vonulhatott (16–12), Kovacsics szezonbeli 100. bajnoki góljával pedig már 18–12 volt az állás.

A 34. percig kellett várni az érdiek gólcsendjének megtörésére (19–13), de ezt követően sem lendültek túlságosan bele, a 43. percben pedig három gyors gól után számolhattak a győri szurkolók (24–14).

Innentől kezdve már pihentethettek is a hazaiak, amelynek eredményeként a vendégek szépen fokozatosan faragták le hátrányukat, és a hajrára már csak öt volt a csapatok között (29–24), amely a végéig kitartott (32–27).

Ezzel a sikerrel eldőlt, hogy hiába nyert Békéscsabán a jól kezdő Ferencváros végül 32–26-ra, a két zöld-fehér csapat utolsó fordulóbeli csatájának eredményétől függetlenül a győriek nyerték meg az alapszakaszt.

GYŐRI AUDI ETO KC–ÉRD32–27 (16–12)
Győr, 1100
néző.V:Kékes Cs., Kékes P.
GYŐR: Herr O. – Knedlikova 4, S. MÜLLER 4, Kovacsics 1, LÖKE 6, SZENY 5, Szepesi 2. Csere:Csapó (kapus), V. Milanovic-Litre1, AGUILAR4, Hornyák1, Korsós, Bódi1, Planéta3, Moréna. Edző:Ambros Martín
ÉRD: Janurik – Krpezs 2, KOVÁCS ANNA 5, Szekeres 2, Kisfaludy 1, KLIVINYI 8, SCHATZL 5 (2). Csere:Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Signaté, Vukcsevics, Kosztyukova3, Takács K.1. Edző:Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 3. perc:0–2.5. p.:3–3.13. p.:8–5.22. p.:12–7.28. p.:13–11.37. p.:20–14.43. p.:24–14.52. p.:28–20.55. p.:28–23
Kiállítások:
8, ill. 8 perc
Hétméteresek:
1/0, ill. 2/2
Ambros Martín:
– Elégedett vagyok a csapattal, koncentráltan játszott, és sikerült a csapatjátékokon a szükséges korrekciókat végrehajtani. Folyamatában ismét egy picit sikerült előbbre lépnünk.
Szabó Edina:
– Játékunkban remek akciók és jó kézilabdázás mellett rengeteg butaságot követtünk el, ez utóbbi elég volt arra, hogy ne legyen esélyünk a számunkra fontos egy pontra. Így is biztató a helyzetünk a folytatás előtt.

EUBILITY GROUP­ BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE–FTC­RAIL CARGO HUNGARIA 26–32 (13–16)

Békéscsaba, 1000 néző. V.: Medve Róbert, Nagy László.
BÉKÉSCSABA: Sipeki – Kovács A. 1, NYKOLAJENKO 9 (2), Sári 3 (1), Szögi 1, Walfisch 5, GÁVAI 5. Csere: Kölcze(kapus), Tóth S., Bottó, Mihálffy, Mézes, Török 2. Edző: Avar György.
FTC: Szikora – KOVACSICZ 5, Rédei-­Soós, Mészáros R., TOMORI 10 (4), SZUCSÁNSZKI 6 (4), Szarka 2. Csere: Tomasevics (kapus), Szamoránsky 3, Cifra, Lukács, VÉRTEN 5, Háfra 1. Edző: Elek Gábor.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3, 11. p.: 5–7, 17.p.: 5–11, 21. p.: 8–12, 26. p.: 9–15, 38. p.: 15–20, 45.p.: 19–22, 54. p.: 23–30.
Kiállítások: 8, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 6/3, ill. 9/8.
Avar György: –
Minden elismerésem a lányoknak, mert a Fradi ellen jól küzdöttek. Nagyon sajnálom a jól játszó Gávai Szonját, hogy sérülés miatt kiesett háromnegyed órai játék után.
Elek Gábor: – Önmagunknak tettük nehézzé a lépésszabályok nélküli mérkőzést. Nagyon remélem, hogy Gávai Szonjának nem komoly a sérülése.