Női kézi NB I: nincs újabb bravúr, kiesett a Mosonmagyaróvár

2017.05.27. 20:21
Az Érd otthonában még meglepetésre nyert szerdán a Mosonmagyaróvár, a Dunaújváros ellen azonban már nem jött össze az újabb bravúr, így az együttes búcsúzik az NB I-ből. A vasárnapi Kisvárda–Budaörs találkozóból így nem lett kiesésről döntő összecsapás, mivel az óváriaknak mindkét csapattal szemben rosszabb az egymás elleni eredménye. A Dunaújváros győzelmével bebiztosította negyedik helyét és a nemzetközi kupában való indulását.

A bajnok Győr váci győzelemmel és egyben veretlenül zárta az idényt.

NŐI KÉZILABDA NB I
26., UTOLSÓ FORDULÓ
DVSC–MTK 26–24
Debrecen, 800 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
DVSC:
HORVÁTH-PÁSZTOR – VARSÁNYI 4, Sirián 3, Punyko 3, DESZPOTOVICS 2, Jezsikava 3 (1), KELEMEN 8. Csere: Csáki, Siska 2, Tóvizi 1, Tóth M. Edző: Tone Tiselj
MTK: HLOGYIK – Slakta 2, HÁFRA 4, Tóth E. 3, Gorilszka 2 (1), TERMÁNY 4 (1), Szádvári 2 Csere: Putz (kapus), Kovács G., Dakos 1, FRANKOVIC 4, Hosszu 1, Márton 1, Horváth D. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–1. 11. p.: 4–4. 16. p.: 8–4. 24. p.: 10–8. 35. p.: 17–11. 46. p.: 22–18. 49. p.: 22–20. 58. p.: 24–24
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
Tone Tiselj: – Büszke vagyok a csapatomra, örülök, hogy győzelemmel zártuk ezt a nehéz szezont. Nagyon szerettünk volna nyerni, hiszen ennek a keretnek ez volt az utolsó mérkőzése. Sikerült. Köszönöm a játékosoknak, a szurkolóknak és az stábnak az egész éves munkát.
Golovin Vlagyimir: – Nemzetközi szintű játékvezetés mellett sikerült hatvan percig izgalmassá tennünk a mérkőzést.

IPRESS CENTER-VÁC–GYŐRI AUDI ETO KC 28–35 (10–19)
Vác, 600
néző. V: Felhő, Öcsi
VÁC:
Arenhart – Jovetic 3, Soós 3, Vukcsevics 2, BASIC 4, Farkas V. 3 (2), Radoszavljevics 5. Csere: Balog J. (kapus), Hámori 2, Kácsor 3 (1), Szondi 3, Bagi. Edző: Szilágyi Zoltán
GYŐR:KISS É. – Bódi 3 (1), N. Mörk 2, Groot 3, El-Gaui 4, Amorim 4, HÁRSFALVI 4. Csere: Binó (kapus), GÖRBICZ 5 (1), Knedlikova 3, Moharos 1, Afentáler 2, Pál 2 (1), Szilovics 2, Hudák. Edző:Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–5. 19. p.: 4–12. 26. p.: 7–18. 33. p.: 13–20. 45. p.: 16–27. 52. p.: 22–31
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 4/3
Szilágyi Zoltán: –
Az elején beragadtunk, de aztán sikerült felvenni a világ legjobb csapatának a ritmusát. Nagyszerű évet zártunk, csak gratulálni tudok a lányoknak. Az ő nevükben is köszönöm remek szurkolóinknak az egész éves lelkes biztatást.
Ambros Martín: – Szenzációs, milyen színvonalú kézilabdára képes a csapatom! Egy fantasztikus szezon méltó lezárása volt a mai játékunk. Sikerünk csupa nagybetűs, hiszen veretlenül nyertük meg a világ legjobb bajnokságát.

MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 17–25 (8–12)
Mosonmagyaróvár, 900
néző. V: Hargitai, Markó
MOSONMAGYARÓVÁR:
SZEMEREY – Vukojevic 2, Csala 1, BOUTI 4, Gyimesi 5, Gerháth 1, Bízik R. 3. Csere: Wéninger (kapus), Horváth P., Hajtai 1, Bízik B. Edző: Varga József
DUNAÚJVÁROS: Csapó – KLUJBER 6 (2), Kovács A., SZALAI B. 4, Cifra 2, Micijevic 3, Rácz-Vincze 2. Csere: Kudor 3 (2), Nick, Grosch 1, Takács D. 1, Karnik, MOLNÁR B. 3. Edző: György László
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 6/4
Varga József: –
Azt hiszem tisztességesen küzdöttünk. Vannak olyan külső körülmények a tavasz során, amelyekkel nem sikerült megbirkóznunk.
György László: – Nagyon nehéz mérkőzésen szereztünk győzelmet. Gratulálok a csapatnak, hogy a szezon végén is összeszedetten és koncentráltan tudott játszani.

1. Győri Audi ETO KC 26 25 1 885–574 +311 51
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 26 22 1 3 857–629 +228 45
3. Érd 25 17 3 5 697–618 +79 37
4. Dunaújvárosi Kohász KA 26 18 1 7 771–654 +117 37
5. Ipress Center-Vác 26 17 1 8 763–700 +63 35
6. Alba Fehérvár KC 25 12 13 685–677 +8 24
7. DVSC-TVP 26 10 4 12 684–675 +9 24
8. MTK Budapest 26 9 2 15 654–754 –100 20