Női kézi NB I: nem volt szoros – a Fradi simán nyert Debrecenben

2017.01.13. 19:25
Lukács Viktória volt a Fradi egyik legjobbja Debrecenben (Fotó: Koncz György, archív)
A K&H női kézilabdaliga pénteki játéknapján a Ferencváros fölényes, 26–17-es győzelmet aratott a Debrecen vendégeként.

A Debrecen a mérkőzés kezdetétől alárendelt szerepet játszott, végig a Fradi diktálta a tempót. A zöld-fehérek az első félidőben nagyon magas színvonalon kézilabdáztak, 2–2 után 5–0-s sorozatot futottak, s már ekkor lehetett sejteni, hogy a győzelmükhöz nem fér kétség.

A vendégeknél Lukács Viktória a szélről és lerohanásból is hatékonyan értékesítette helyzeteit, miközben a védelem remekelt, így a szünetben már nyolc góllal vezetett a Fradi (6–14).

A második félidőben a Ferencváros hamar tízgólosra növelte a különbséget (6–16), s ezt követően tartotta az eredményt. Elek Gábor igyekezett a kiélezett meccseken kevesebb szerephez jutó játékosainak is lehetőséget biztosítani.

A hajrában betalált Faluvégi Dorottya és Monori Orsolya is, a Fradi nagyon sima, 26–17-es győzelmet aratott Debrecenben.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
DVSC-TVP–FTC RAIL CARGO HUNGÁRIA 17–26 (6–14)
Debrecen, 1800
néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
DVSC: HORVÁTH-PÁSZTOR – Varsányi 1, Punyko 2, GARBUZ 4, Sirián 1, Jezsikava, Kelemen. Csere: Lajtos (kapus), Deszpotovics, CSÁKI 2 (2), Tóvizi 3, Siska 3, Tóth M. 1, Pénzes, Marincsák. Edző: Tone Tiselj
FTC: SZIKORA – LUKÁCS 7, KOVACSICS 5, Snelder 1, Szekeres, SZUCSÁNSZKI 3, Schatzl 2 (1). Csere: PENA 4 (1), Szarka, Jovanovics 1, Hornyák D. 1, Mészáros R., Faluvégi 1, Monori 1, Mód. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 9. p.: 2–7. 21. p.: 5–11. 38. p.: 9–18. 44. p.: 10–20. 50.p.: 14–23. 54.p.: 14–26.
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2
Tone Tiselj:
– Nagyok az elvárások szurkolóinktól, próbáltunk ennek megfelelni. Három nehéz mérkőzés után következett számunkra a Fradi, így nem volt könnyű dolgunk, és a sok sérülés, amely csapatunkat sújtja, sem könnyítette meg a dolgunkat.
Elek Gábor: – Ez mindig a legjobb hangulatú kézilabda-mérkőzés Magyarországon. Az első félidei védekezésünk volt a kulcs. Illetve a nagyszerű kapusteljesítményünk. A Debrecen hibáit kihasználva tudtunk győzedelmeskedni.

1. Győri Audi ETO KC 11 11 385–230 +155 22
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 11 9 2 339–261 +78 18
3. Érd 10 8 1 1 284–245 +39 17
4. Dunaújvárosi Kohász KA 10 7 3 300–246 +54 14
5. DVSC-TVP 11 5 3 3 300–274 +26 13
6. Ipress Center-Vác 10 6 1 3 277–256 +21 13
7. Siófok KC 10 4 1 5 273–272 +1 9
8. Alba Fehérvár KC 10 4 6 256–262 –6 8