Női kézi NB I: nem bírt egymással a Fehérvár és a DVSC

2018.03.31. 19:49
A női kézilabda NB I 18. fordulójában a Fehérvár és a DVSC 25–25-ös döntetlent játszott előbbi otthonában.

NŐI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR KC–DVSC-TVP 25–25 (10–13)
Székesfehérvár, 400
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
FEHÉRVÁR:
MISTINA – Nascimento 2, Djordjievszka, Mendy 2, Zsilinszkajtye, GORSENYINA 5, Pelczéder 5. Csere: Gabina Lima (kapus), Boldizsár, LAVKO 8 (3), Májer 3, Hudra
Edző:
Deli Rita
DVSC:
Lajtos – Csáki 5 (3), Hajduch 1, ZAMFIRESCU 6, DESZPOTOVICS 3, Sirián 3, Vantara-Kelemen 1. Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Román 1, TÓVIZI 3, Hársfalvi 2, Varsányi
Edző:
Vida Gergő
Az eredmény alakulása. 6. perc:
0–2. 12. p.: 1–4. 18. p.: 4–5. 24. p.: 7–9. 28. p.: 10–10. 34. p.: 13–14. 40. p.: 16–15. 46. p.: 18–17. 52. p.: 20–19. 58. p.: 24–22
Kiállítások:
8, illetve 6 perc
Hétméteresek:
4/3, illetve 3/3

Deli Rita: –
Az első félidőben rajta volt a lányokon a teher, hazai pályán erősen kellett volna kezdeni, ennek ellenére rengeteg technikai hibát vétettünk, míg a DVSC sokkal élesebb volt. A szünet után teljesen más felfogásban játszott a csapatom, gyors lerohanásokkal fordítottunk, és a védekezésünk is feljavult, csak a bejátszásokkal akadtak gondjaink. Megint a kezünkben volt a meccs, talán annyi pozitívumot tudok mondani, hogy döntetlennel fejeztük be.
Vida Gergő: –
Minden dicséret megilleti együttesemet, mivel több meghatározó játékos is hiányzott belső posztokról. Ezt mi csapatként tudtuk kompenzálni, és azért is vagyok büszke a lányokra, mert egy igen fordulatos mérkőzésen nem adták fel. Igazságos döntetlen született, az első félidőben mi voltunk a határozottabbak, a szünet után pedig a Fehérvár. Jelen helyzetünkben örülünk az egy pontnak.