Női kézi NB I: Nascimento 13 gólja is kevés volt az Érd ellen

2018.10.27. 20:04
Krpezs-Slezák is megállíthatatlan volt a meccsen (Fotó: Szabó Miklós, NS-archív)
Továbbra sincs pontja a sereghajtó Eszterházy SC-nek a női kézilabda NB I-ben, miután szombaton hazai pályán 32–17-re kikapott a Dunaújvárostól. A nap rangadóján az Érd otthon 32–26-ra nyert a Fehérvár ellen.

Hullámzó mérkőzést játszott az Érd vendégeként a Fehérvár, amely jobban kezdte a meccset, s kisebb meglepetésre tíz perc után három góllal is vezetett, de Kiss Nikolett és Krpezs-Slezák Katarina remek egyéni teljesítményével a hazaiak fordítottak.

A második félidőben a vendégek próbáltak zárkózni, de a 13 gólig jutó Alexandra do Nascimento egyéni villanásai kevésnek bizonyultak, az érdiek végül hatgólos győzelmet arattak a békéscsabai pontvesztés után.

NŐI KÉZILABDA NB I
ÉRD–ALBA FEHÉRVÁR KC 32–26 (16–13)
Érd, 1100 néző. V: Felhő, Öcsi
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 9 (2), KISS N. 9, TÓTH G. 5, Kisfaludy 3, Jerabkova 1, Gávai. Csere: FOGGEA (kapus), C. Lassource 3, Kovacsevics 1, Simon A., Lavko 1. Edző: Szabó Edina
FKC: Györkös – NASCIMENTO 13 (8), Gorszenyina 3, Temes 3, Zsilinszkajte 1, MENDY 3, Pelczéder 1. Csere: Mistina (kapus), Rózsás 2, Boldizsár, Májer, Sztankovics. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–3. 10. p.: 4–7. 16. p.: 9–8. 23. p.: 12–10. 35. p.: 20–14. 42. p.: 22–19. 47. p.: 25–21. 54. p.: 27–23.
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 8/8
Szabó Edina:
– Köszönjük a szurkolást! Örülünk, hogy egyre többen vannak. Kemény csatában dőlt el a két pont sorsa. Az első félidőben feszült volt a csapat, de aztán Kisfaludy Anett vezérletével a védekezésben szépen összeraktuk a játékot.
Deli Rita: – Hullámzó, de küzdelmes meccset játszottunk. Jobban kezdtünk, de az Érd átvette a vezetést. Próbáltunk tapadni az ellenfélre. Egy-két játékosomnak többet kellett volna nyújtania, mert itt több kiemelkedő teljesítményre van szükség a győzelemhez, ettől függetlenül nagyot küzdött a csapatom, amelyet dicséret illet, viszont néhány pozícióban gyengén teljesítettünk.

ESZTERHÁZY SC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 17–32 (9–16)
Eger, 200 néző. V: Sándor, Szikszay
ESZTERHÁZY SC:
Győrffy – Bocsi, Petrovics 1, Borbély M. 3, Sári 5 (2), Kobela 2, Sallai 1. Csere: Leiner, Tóth A. (kapusok), Juhász R. 1, Buzsáki 2, Hanczvikkel 1, Bíró 1, Brettner, Bernát, Sepsi. Edző: Debre Viktor
DUNAÚJVÁROS: TOMASEVICS – KLUJBER 7, SZEKERCZÉS 10 (4), Szalai B. 1, Sirián 2, Ferenczy F. 1, Kazai 4. Csere: CSAPÓ KYRA (kapus), Cifra, Nick V., Grosch 1, Molnár B. 1, Bouti, Dombi 2, Jovovic 1, Mihály P. 2 (1). Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 5–5. 18. p.: 7–9. 24. p.: 9–12. 36. p.: 11–19. 42. p.12–22. 48. p.: 13–25. 54. p.: 16–28
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/5
Debre Viktor:
– Az első húsz percben jól játszottunk, de utána mentálisan elfáradtunk, szétesett a koncentrációnk. A második félidőben csak futottunk az eredmény után. Ezen a szinten nagyon nehéz igazi, minőségi átlövő nélkül, ezt a Dunaújváros pontosan tudta és ki is használta.
György László: – Tudtuk, hogy az eleje szoros lesz, de a húsz perc után átvettük az irányítást. Jó volt a védekezés és a kapusteljesítmény is. A hazaiak ekkor sok technikai hibát követtek el, amiből könnyű gólokat lőttünk. A második félidőben a biztos előnyünk tudatában felszabadultan kézilabdáztunk.

MTK BUDAPEST–DVSC-SCHAEFFLER 22–28 (13–12)
Népfürdő u., 300 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
MTK:
Lajtos – Slakta, KARNIK SZ. 6 (3), Tóth E. 2, Dakos 1, TERMÁNY 5 (1), STRANIGG ZS. 4. Csere: Győri (kapus), Kovács G., Mihálffy 2, Bánfai 2, Nonn. Edző: Golovin Vlagyimir
DVSC: TRIFFA – VARSÁNYI 4, KOVÁCS ANNA 6 (4), Tóvizi, Zamfirescu, DESZPOTOVICS 6, Vantara-Kelemen 3. Csere: Oguntoye (kapus), Bulath 1, Grigel 6 (4), Bordás 2. Edző: Pal Oldrup Jensen
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–1. 15. p.: 6–6. 23. p.: 9–10. 40. p.: 16–17. 48. p.: 19–22. 55. p.: 22–25
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 8/8
Golovin Vlagyimir:
– Sajnálom a végjátékot. Csapatom elfáradt, és sok ki nem kényszerített hibát követett el támadásban és védekezésben egyaránt.
Pal Oldrup Jensen: – Örülök a győzelmünknek. Az első félidő nagyon nehéz volt, az MTK jól játszott. A szünetben változtattunk egy-két dolgon, összeállt a védekezésünk, Triffa Ágnes is remekül védett, ami megalapozta a sikert.

1. Győr 8 8 303–207 +96 16
2. FTC 7 7 237–154 +83 14
3. Érd 7 5 1 1 219–201 +18 11
4. Siófok 7 5 2 210–160 +50 10
5. Kisvárda 6 3 2 1 154–136 +18 8
6. Vác 6 4 2 183–168 +15 8
7. Fehérvár 7 3 1 3 182–185 –3 7
8. Debrecen 7 3 1 3 192–206 –14 7