Női kézi NB I: megvan a Fehérvár első győzelme

2017.09.20. 19:57
A Kisvárdától és az FTC-től elszenvedett vereségek után a Fehérvár megszerezte első győzelmét a női kézilabda NB I-ben: a harmadik fordulóban 29–25-re nyert Kecskeméten.

KECSKEMÉT
: Riszovics – Varga N. 4, Aron 1, KUCEROVÁ 6, Gulyás 1, SISKA 5, SZABÓ E. 5 (2). Csere: Andrási (kapus), Horváth D., Kovács K., Németh K., Karalyos 1, Gulya, Deáki, Fauszt 2. Edző: Marosán György
SZÉKESFEHÉRVÁR
: BARJAKTAROVICS – MÁJER 7, Lavko 2 (1), Gorsenyina, Mayer, MENDY 8, PELCZÉDER 5. Csere: Mistina (kapus), Zsilinszkajtye 1, Temes 3 (2), Djordjievszka 3. Edző: Deli Rita
Az eredmény alakulása. 5
. perc: 2–2. 9. p.: 2–5. 13. p.: 3–6. 18. p.: 5–10. 21. p.: 6–14. 24. p.: 9–16. 35. p.: 12–20. 40. p.: 14–20. 47. p.: 21–23. 52. p.: 21–26. 57. p.: 24–27
Kiállítások:
4, ill. 6 perc
Hétméteresek:
3/2, ill. 5/3
Marosán György
: – A vendégek az első perctől kezdve uralták a mérkőzést. Mi még a tanuló fázisban vagyunk, ennek is a következménye, hogy az első félidőben sokat hibáztunk. Az viszont tetszett, hogy volt tartása a csapatnak. Nincs miért szégyenkeznünk vagy szomorkodnunk, mert fejlődünk
Deli Rita
: – Az első félidőben uraltuk a játékot, főleg védekezésben. A második játékrészben viszont nem koncentráltunk megfelelően, és ennek nem örülök. Sokszor még az üres kapuba sem tudtunk betalálni. NŐI KÉZILABDA NB I