Női kézi NB I: meglepően simán nyert az Érd Siófokon

2017.10.07. 19:53
Az érdi Krpezs-Slezák oroszlánrészt vállalt <br />a győzelemből (Fotó: Koncz György)
Rangadónak ígérkezett, sima meccs lett a Siófok–Érd találkozóból a női kézilabda NB I 4. fordulójában A vendégek a játék minden elemében lényegesen jobbnak bizonyultak feltörekvő vetélytársuknál. A játéknap előtt még százszázalékos Dunaújváros nem bírt az eddig pont nélküli MTK-val.

Épp csak októbert írunk, a várakozás mégis azt ígérte, a Siófok Érd elleni szombati találkozója alapvetően befolyásolja majd a dobogóért folyó küzdelmet a női kézilabda-bajnokságban.

A már kisebb bronzgyűjteménynyel rendelkező érdiek hibátlan mérleggel érkeztek Siófokra – igaz, a forduló előtt a tabella pont nélkül álló utolsó három helyezettje ellen „gyakorolt" Szabó Edina együttese –, és hamarjában világossá tették: a feltörekvő Balaton-partiak ellen igen sokat ér a korábbi években szerzett tapasztalat.

Miközben a hazaiak idegesen, támadásban technikai hibák sorát elkövetve kezdték a találkozót, az Érd elöl-hátul megcsillantotta erényeit, és lépett el tudatos, olykor látványos játékkal alig hat perc alatt 4–1-re. Janurik Kinga bravúros védéseinek, a francia Mariama Signate „magaslati" blokkjainak és a gyors indítások eredményes befejezésének köszönhetően a huszadik percre hétgólos előnyre tett szert az Érd, a hazaiak huszáros hajrájukkal négygólosra tudták lefaragni azt az első játékrész végére.

A beígért rangadó a folytatásban sem lett a mérkőzésből. Miközben a fürge szerb Katarina Krpezs-Slezák a második félidő hetedik percében szélső befutásból már a nyolcadik gólját szerezte, a meccs képe mit sem változott az első harminc perchez képest, sőt, miután Signate addigra elérte, hogy mindennél jobban tartsanak tőle a siófoki átlövők, hazai emberelőnyben állította vissza az addigi legnagyobb, hétgólos különbséget az Érd. A Siófok mindent megpróbált, védekezésben például nyitottabb formációra váltott, de nem jött be; a svéd Jamina Roberts gyors egymásutánban lőtt találataival, és egy 7–1-re megnyert szakasszal pecsételte meg Szabó Edina együttese ellenfele sorsát.

A tízgólos különbség és a látottak alapján bizonyára nem csak a csarnokban uralkodó meleg miatt izzadt le alaposan a találkozó végére Lars Rasmussen mester. Ha Siófokon komolyan gondolják az éremszerzést, van min dolgozniuk a folytatásban, a két csapat újabb, tavaszi találkozójáig.

A másik szombati mérkőzésen az MTK meglepetésre 26–26-os döntetlent játszott a Dunaújvárossal. A játéknap előtt az MTK 0 ponttal a 13. helyen állt, míg a DKKA mindegyik bajnoki meccsét megnyerve a harmadik volt. Az MTK bravúrjának fő letéteményese Karnik Szabina volt, aki kilenc góllal a mezőny legeredményesebbje lett.

KÉZILABDA
NŐI NB I, 4. FORDULÓ

MTK Budapest–Dunaújvárosi Kohász KA 26–26 (12–11)
Népfürdő u., 300 néző. V: Hantos, Rózsahegyi
MTK: Terenyi – Slakta 3, KARNIK 9 (5), Kovács G. 1, Gorilszka 1 (1), Termány 2, SZÁDVÁRI 5
Csere: Hlogyik (kapus), Tóth E. 1, Mód 1, Dakos 2, Barna, Valovics, SALLAI 1, Kuti
Edző: Golovin Vlagyimir
DUNAÚJVÁROS: Tomasevics – Klujber, Kovács A. 3 (1), Takács D. 2, SZALAI 4, MICIJEVIC 6, Molnár B. 2
Csere: Csapó (kapus), Monori, Czifra, Nick, Szekerczés 6 (4), Grosch 3, Bouti, Dombi, Kazai
Edző: György László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 15. p.: 6–5. 26. p.: 8–10. 36. p.: 12–14. 42. p.: 19–18. 48. p.: 19–23. 52. p.: 22–24
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 6/5
Golovin Vlagyimir: – Amire készültünk, azt meg tudtuk csinálni. Külön öröm, hogy a végén háromgólos hátránynál sem adtuk fel.
György László: – A támadójátékunk halovány volt, akárcsak a mérkőzés két játékvezetőjének teljesítménye.

Siófok KC–Érd HC 22–32 (11–16)
Siófok, 550 néző. V: Hargitai, Markó
SIÓFOK: Dedu – Such, Janjusevics 5, Nze Minko 2, Al-Gaui 1, Perianu 3, Aoustin 2
Csere: Szemerey (kapus), Mazák-Németh, DAMNJANOVICS 7 (4), Jezic 2, Böhme, Gnabouyou, Ferenczy
Edző: Lars Rasmussen
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 10 (1), M. González 2, A. Bulatovics 1, Kisfaludy 1, KLIVINYI 6, C. Lassource 3
Csere: Foggea (kapus), Signate 1, ROBERTS 5, Szabó L. 1, Gávai 2, Kiss N., Tóth G., Bernát, Reizinger
Edző: Szabó Edina
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétmeteresek: 4/4, ill. 2/1
Lars Rasmussen: – Nehéz mit mondani... Nagyon jó csapat ellen játszottunk, de nem hoztuk az elvárt szintet. Az elmúlt időszakban rengeteg problémával küszködtünk, Gabi Perianu törött orral játszott. Nem szeretnék kifogásokat keresni, a jobb csapat nyert.
Szabó Edina: – Nagyon jól játszottunk mind védekezésben, mind támadásban. A csapat betartotta azt, amit megbeszéltünk.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 4 4 125– 81 +44 8
2. Érd 4 4 127– 84 +43 8
3. Dunaújvárosi KKA 4 3 1 127– 91 +36 7
4. Győri Audi ETO KC 3 3 107– 61 +46 6
5. Siófok KC 4 2 2 104–103 +1 4
6. DVSC-TVP 4 2 2 93–117 –24 4
7. Váci NKSE 2 1 1 71– 53 +18 2
8. Kisvárdai KC SE 2 1 1 46– 46 0 2