Női kézi NB I: meglepetés – az Óvár legyőzte a Dunaújvárost

2019.01.23. 20:15
A Mosonmagyaróvár meglepetésre 23–22-re megverte a Dunaújvárost a női kézilabda NB I szerdai játéknapján. A győztes gólt 59:52-nél Tilinger Tamara szerezte, aki összesen 12 találatig jutott a meccsen. A Siófok könnyedén, nyolc góllal nyert Budaörsön.

NŐI KÉZILABDA NB I
MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–SIÓFOK KC 23–31 (7–16)
Budaörs, 920
néző. Vezette: Felhő, Öcsi
BUDAÖRS: Sipeki – Dávid-Azari 3 (1), Hornyák Á. 2, Pálos-Bognár 1, Pásztor N. 2, Zsigmond V. 1, Mézes 2. Csere: Wéninger (kapus), Gerháth 3, Soós, Braun 3, Csáki, Horváth L. 3, Ertl 3 (2). Edző: Neukum Tamás
SIÓFOK: Silje Solberg 1 – Böhme 4, M. González 4, NZE MINKO 6 (3), Drabik 1, Kobetic 2, Aoustin 3. Csere: Dedu (kapus) 1, Jezic 2, Hmirova 4, Perianu 3, Geiger, Wald. Edző: Tor Odvar Moen
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–5. 13. p.: 3–6. 21. p.: 5–10. 34 p.: 9–18. 44 p.: 14–24. 53 p.: 19–27
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/3
Neukum Tamás:
– Nagyon csalódott vagyok a csapat teljesítménye miatt. Amit megbeszéltünk, abból gyakorlatilag semmit sem valósítottunk meg. Mindent elkövettünk a pályán azért, hogy ne nehezítsük meg a Siófok dolgát…
Tor Odvar Moen: – Így néz ki a szempontunkból egy tökéletes szerda este két EHF-kupa-mérkőzés között. Nagyon élesen kezdtük a találkozót, amelyet az első félidőben el is döntöttünk. A fordulás után szabadabban játszhattunk, nagyszerű felkészülés volt ez a hétvégére.NŐI KÉZILABDA NB I

EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC–DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA 23–22 (12–14)
Mosonmagyaróvár, 1000
néző. Vezette: Marton, Szabó E.
MOSONMAGYARÓVÁR: Scholtz – Kovacsicz 2, Hudák, Bízik B. 1, Horváth B. 1, TILINGER 12 (8), Hajtai 2. Csere: GUBÍKOVÁ (kapus), Kopecz 2, Sz. Vukcsevics, BÍZIK R. 3, Bardi. Edző: Bognár Róbert
DUNAÚJVÁROS: Csapó Kyra – GROSCH 4, SZEKERCZÉS 7 (3), Szalai B., Sirián 3, Ferenczy 2, Kazai 4. Csere: Vártok (kapus), Cifra, Bouti 2, Nick, Dombi L., Mihály, Monori, Molnár B. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 0–4. 12. p.: 4–7. 19. p.: 6–10. 26. p.: 10–12. 37. p.: 14–15. 43. p.: 15–18. 49. p.: 18–18. 57. p.: 21–20
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 9/8, ill. 3/3
Bognár Róbert:
– Visszakaptunk valamit a sorstól, a Békéscsabán elszenvedett vereség után. Ott is többet érdemeltünk volna, most viszont tényleg elhitték a lányok, hogy nyerhetnek, és ezért büszke lehetek rájuk.
György László: – Kiélezett küzdelem hajrájában csapatunk sok hibát követett el, így sajnos alulmaradtunk. Pedig többször is kezünkben volt a mérkőzés, ám nem tudtunk élni a lehetőségekkel. De nemcsak mi hibáztunk, a játékvezetők is.

1. Győr 15 15 569–385 +184 30
2. FTC 15 14 1 510–365 +145 28
3. Siófok 13 9 1 3 391–298 +93 19
4. Érd 12 8 1 3 362–346 +16 17
5. Vác 12 8 4 340–314 +26 16
6. Fehérvár 13 6 1 6 354–365 –11 13
7. Debrecen 12 6 1 5 328–329 –1 13
8. Kisvárda 12 5 2 5 315–303 +12 12