Női kézi NB I: majdnem elolvadt az FTC nagy előnye

2016.10.26. 18:30
A Ferencváros 31–27-re nyert Székesfehérváron a női kézilabda NB I szerdai mérkőzésén.

Szoros első negyedóra után a Ferencváros elhúzott, és 20–12-es előnnyel térhetett pihenőre.

A második félidőben a fehérváriak egyre jobban megközelítették a zöld-fehéreket, másfél perccel a vége előtt már csak kétgólos hátrányban voltak. Ennél tovább azonban nem jutottak, a Fradi megszerezte a győzelmet.

NŐI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ
ALBA FEHÉRVÁR KC–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 27–31 (12–20)
Székesfehérvár, 800
néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
FEHÉRVÁR: Herr O. – Hajduch, Zsivkovics 5 (4), Tilinger 2, Piedade 2, MENDY 7, Pelczéder 3. Csere: Sipeki (kapus), Bandelier 1, Djordjievszka 3, Kazai 3, Isitate 1, Májer. Edző: Deli Rita
FTC: Szikora – Lukács 3, KOVACSICS 6 (1), Szucsánszki 3, Snelder 4, Pena 3, SCHATZL 7. Csere: Bíró B. (kapus), Hornyák D. 1, Jovanovics 1, Mészáros R., Faluvégi 2, Mód, Szarka 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása: 6. perc: 4–4. 12. p.: 6–8. 19. p.: 9–11. 25. p.: 9–17. 28. p.: 11–18. 34. p.: 13–21. 40. p.: 16–22. 47. p.: 19–27. 52. p.: 22–27. 59. p.: 27–29
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1
Deli Rita:
– Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz egy nagyon jó csapat ellen. Felemásak az érzéseim, hiszen az első félidőben a Fradi kegyetlenül kihasználta az eladott labdáinkat, és azt, hogy visszafutás nélkül engedtük őket magunkra. Komoly terhelés alatt vagyunk, s ennek a csapatnak szoknia kell, hogy több fronton is helyt kell állnia.
Elek Gábor: – Inkább vegyészkedés volt a mai, mint kézilabda-edzősködés, méregettem, miként lehet megoldani, hogy jusson is, maradjon is energia két fontos Bajnokok Ligája-mérkőzés között. Nagyon magabiztos első félidő után egy borzasztóan enervált másodikat játszottunk, összességében a győzelem a legfontosabb.

1. Győri Audi ETO KC 6 6 201–119 +82 12
2. Dunaújvárosi Kohász KA 5 5 149–105 +44 10
3. Érd 5 4 1 139–121 +18 9
4. FTC-Rail Cargo Hungaria 6 4 2 187–149 +38 8
5. DVSC-TVP 5 3 1 1 144–114 +30 7
6. Ipress Center-Vác 5 3 2 146–129 +17 6
7. Siófok KC 5 2 3 129–130 –1 4
8. Kisvárda Master Good SE 5 2 3 120–132 –12 4