Női kézi NB I: majdnem 40 gólt lőtt az Újváros Kispesten

2017.04.30. 20:37
A Dunaújváros fölényes, 16 gólos győzelmet aratott a Kispest vendégeként a női kézilabda NB I vasárnapi mérkőzésén.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
KISPEST NKKDUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ 23–39 (12–25)
Soroksári Sportcsarnok,
150 néző. V: Búza, Cseszregi
KISPEST: Nenezics – Tamás 3 (1), Szerző 2, Trizno 1, Fundák 2, POLICS 4, Balog B. 3 (2). Csere: Brunner (kapus), Pintér, Kosik, Balogh V. 1, KISS K. 4, Petrovszki, Pándi 3, Felső. Edző: Béki Nagy Bertalan
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ – KLUJBER 7, KOVÁCS A. 8 (3), Cifra 2, MICIJEVIC 5, SZALAI 4, Rácz-Vincze 3. Csere: Pálinkás, Vártok (kapusok), Takács, Rosch 2, Molnár B. 3, Karnik 2, Nick 1, Kudor 2, Raul. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 10. perc: 2–8. 20. p.: 8–16. 26. p.: 10–21. 45. p.: 15–33. 55. p.: 19–37
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3
Béki Nagy Bertalan:
– Ezen is túl vagyunk.
György László: – Örülök, hogy komolyan vette a csapat a mérkőzést. Végig küzdött mind támadásban, mind védekezésben.

1. Győri Audi ETO KC 21 20 1 708–447 +261 41
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 21 18 1 2 688–504 +184 37
3. Érd 22 15 3 4 602–542 +60 33
4. Dunaújvárosi Kohász KA 21 15 1 5 631–522 +109 31
5. Ipress Center-Vác 22 14 1 7 638–588 +50 29
6. Alba Fehérvár KC 22 10 12 582–591 –9 20
7. MTK Budapest 21 9 2 10 530–593 –63 20
8. DVSC-TVP 22 8 4 10 588–569 +19 20