Női kézi NB I: idegenben nyert a Siófok és az MTK is

2015.05.02. 19:54
A női kézilabda NB I szombati játéknapján a középházban érdekelt Siófok a Fehérvár vendégeként nyert, míg az alsóházban a kiesés ellen küzdő MTK Budapest Szegedről vitte el a két pontot.

NŐI KÉZILABDA NB I
AZ 5–8. HELYÉRT
FEHÉRVÁR KC–SIÓFOK KC-GALERIUS FÜRDŐ 23–30
(10–17)
Székesfehérvár, 600 néző. V: Bán, Szloska
FEHÉRVÁR: Kiss É. – Csáki 3, Hajduch 3, Bogoszavljevics 1, Horváth B. 2, TILINGER 7 (1), Becséri. Csere: SZAVKO (kapus), Mayer 2, Herr A. 3, Tanabe 2, Boldizsár, Emberovics. Edző: Bakó Botond
SIÓFOK: PASTROVICS – Such 2, Szekerczés 2, Wörz 2, PIEDADE 5, ORBÁN ANNAMÁRIA 5 (2), ERDŐSI 9. Csere: Kumpel (kapus), Szalai B. 3, Szabadfi 2, Deáki, Németh Cs., Schneider. Edző: Christian Dalmose
Az eredmény alakulása. 10. perc: 3–4. 18. p.: 5–10. 25. p.: 9–16. 39. p.: 14–20. 44. p.: 15–23. 50. p.: 18–26. 56. p.: 22–27
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2
Bakó Botond:
– Az elején vezettünk, jól kezdtünk, de aztán ziccereket hagytunk ki, és a Siófok átrohant rajtunk. A folytatásban szétesően, gyengén kézilabdáztunk.
Christian Dalmose: – Nyerni jöttünk Fehérvárra, amit meg is valósítottunk. Rendkívül elégedett vagyok a látottakkal, jól védekeztünk, ugyanígy támadtunk, mindenki jó szellemben kézilabdázott. Erdősi Ildikó pedig különösen, ő extra teljesítményt nyújtott.

A 9–12. HELYÉRT
SZEGEDI KKSE–MTK BUDAPEST 23–27 (12–16)
Szeged, 200 néző. V: Hargitai, Markó
SZEGED: Futaki – Hárs 2, Zsilák 2, Gulyás 2, Csoknyai 1, Selmeczi, SZABÓ E. 8 (5). Csere: Dobó M. (kapus), Aron, BARJÁN 3, Lackovic, Termány 5. Edző: Marosán György
MTK: Ignácz-Pethő – Varga N. 3, VALOVICS 6, WOLF 8 (4), KOLLÁR-ÁBRAHÁM 3, Barna 2, Szádvári 1. Csere: Blazek (kapus), Csuka 1, Khouildi 1, Kovács G., Fekete B. 2. Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 13. p.: 4–7. 20. p.: 8–10. 25. p.: 9–14. 38. p.: 17–17. 41. p.: 19–18. 45. p.: 19–22. 50. p.: 21–24. 56. p.: 22–26
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 5/4
Marosán György:
– Nem vagyok elkeseredve, mi több, büszke vagyok nagyot küzdő csapatomra.
Golovin Vlagyimir: – Idei első idegenbeli győzelmünknek nagyon örülünk.NŐI KÉZILABDA NB I