Női kézi NB I: idegenben jutott két ponthoz a Dunaújváros

2018.02.15. 19:31
Budaörsön aratott kilencgólos győzelmet a Dunaújváros női kézilabdacsapata, így visszavette a 4. helyet az NB I-ben.

KÉZILABDA
Női NB I
Budaörs–Dunaújvárosi Kohász KA 28–37
(15–20)
Budaörs, 867 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
BUDAÖRS: Sipeki – ERTL 6 (3), Hornyák Á. 4, Zsigmond 2, Pásztor 1, Szöllősi-Zácsik 4, FARKAS 5. Csere: Wéninger (kapus), Berta 1, Brettner 1, Szabadfi 1, Juhos 2 (1), Rácz R. 1, Kaczur. Edző: Mihály Attila
DKKA: Oguntoye – Klujber, Szekerczés 4 (2), Szalai B. 1, Cifra 1, MICIJEVIC 10, Kazai 3. Csere: Tomasevics (kapus), Dombi 1, Monori 2, KOVÁCS ANNA 8 (1), MOLNÁR B. 3, Nick 1, Grosch 1, Takács D. 2, Bulath. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 14. p.: 8–11. 20. p.: 11–14. 27. p.: 13–17. 36. p.: 15–23. 41. p.: 18–27. 50. p.: 22–34. 56. p.: 25–35
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Mihály Attila:
– Úgy gondolom, hogy az eredmény tükrözi a két csapat pillanatnyi tudását, formáját. Mi tudunk jobban játszani, nem a vereség ténye fáj, hanem az, hogy nem tudtunk olyan hőfokon játszani, mint nekünk, kisebb tudással kellene.
György László: – Maximálisan felkészültünk a Budaörsből. Jól kezdtük a mérkőzést, fegyelmezettek voltunk, és szépen, fokozatosan jutottunk előnyhöz. Jó volt a védekezésünk és a gyors ellentámadásunk is – ez látszott az első félidőben dobott húsz gólon is. Örülünk a győzelemnek, gratulálok a csapatomnak a nagyszerű játékhoz!KÉZILABDA