Női kézi NB I: húszgólos győri siker a nyitó meccsen

2017.09.02. 20:27
A látszat csal – a Győr könnyedén győzött az idény első meccsén (Fotó: Szabó Miklós)
A női kézilabda NB I címvédője a Győri Audi ETO KC húszgólos győzelemmel kezdte az idényt, a szenvedő fél a Debrecen volt.

Az ETO-t irányító Ambros Martín még nem számíthatott Kari Aalvik Grimsbö és Nycke Groot játékéra, de az egyik új szerzemény, Anja Althaus számára is hamar véget ért a találkozó, ugyanis az első félidőben egy ütközés után össze kellett varrni a száját, így a folytatást már csak a VIP-páholyból figyelhette. A vendégeknél is érzékeny veszteség volt a csapat talán legjobb játékosának, a fehérorosz Karina Jezsikavának a hiánya.

A bajnokság nyitó meccsén a címvédő győriek Eduarda Amorim vezérletével már a mérkőzés elején egyértelművé tették, hogy ezen a meccsen szó sem lehet meglepetésről, a 3–0-s kezdés után nem sokkal később már 5–1 volt az állás, 24 perc után pedig már 14–5-öt mutatott az eredményjelző.

A házigazda ezt követően sem vett vissza a tempóból, a 48. percben először volt húsz találat a felek között (32–12), és bár ezt követően valamelyest kapaszkodni tudtak a debreceniek, a végére visszaállt ez a differencia (36–16).

NŐI KÉZILABDA NB I
4. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC DVSC-TVP–36–16 (19–7)
Győr, 3000
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
GYŐR: Kiss É. – Bódi 3, N. MÖRK 4, Oftedal 3, Broch 3, AMORIM 6, GÖRBICZ 6 (3). Csere: Bino (kapus), Tomori 2, FODOR 4, Althaus, A. Hansen, KNEDLÍKOVÁ 5. Edző: Ambros Martín
DEBRECEN: Lajtos – Varsányi 1, Punyko 3, Grigel 3, Sirián, Zamfirescu 3, Vantara-Kelemen. Csere: Horváth-Pásztor (kapus), Palsdóttir 1, Hajduch 1 (1), Borges 1, Hársfalvi 1, Csáki 2, Tóvizi, Román. Edző: Tone Tiselj
Kiállítások: 2, ill. 16 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–0. 11. p.: 7–2. 16. p.: 11–4. 24. p.: 14–5. 39. p.: 24–8. 43. p.: 27–11. 48. p.: 32–12. 55. p.: 34–16
Ambros Martín:
– Megszereztük az első két pontot a szezonban, amely hosszúnak és nehéznek ígérkezik. Nem csak a győzelem volt fontos, más célokat is kitűztünk magunk elé, így mindkét félidőben kemény védekezést tudtunk megvalósítani.
Tone Tiselj: – Nincs kétségem afelől, hogy Európa legjobb csapata ellen játszottunk, és kaptunk tőle egy jó leckét. Számunkra remek tesztmérkőzés volt, nagyon sok tanulsággal.