Női kézi NB I: háromgólos érdi siker Kisvárdán, gálázott a Vác

2018.12.29. 19:20
Katarina Krpezs-Slezak hatszor vette be a kisvárdai kaput (Fotó: NS-archív)
A női kézilabda NB I 10. fordulójában az Érd az egyaránt hat gólig jutó Katarina Krpezs-Slezak, Tóth Gabriella duó vezérletével idegenben 26–23-ra legyőzte a hajrában kozmetikázó Kisvárdát.

A vendégek jól kezdték a meccset, az első 13 percben csak egy gólt kaptak (1–4), majd elléptek négy (2–6), aztán öt góllal is (6–11), a szünetig pedig nem változott a differencia (8–13). A fordulást követően sem változott sokat a mérkőzés kép, de az ötgólos különbség a 44. percig állandósulni látszott (15–20). Ekkor a vendégek sorozatban három gólt szereztek, így már nyolc találat is volt a felek között (15–23), innen pedig már csak kozmetikázásra futotta a hazaiak erejéből (23–26).

A Mosonmagyaróvár a 6. percig tartotta a váciak tempóját, akik ezt követően egy 3–0-s szériával 6–2-re elléptek. A 19. percben már hat volt a felek között (10–4), a szünet előtti hétperces gólcsendet pedig alaposan megbüntették a váciak (17–8). A második félidőben kiegyenlítettebb játék folyt, a házigazda győzelmét azonban semmi sem veszélyeztette (28–17).

NŐI KÉZILABDA NB I
10. FORDULÓ

KISVÁRDA MASTER GOOD SE–ÉRD 23–26 (8–13)
Kisvárda, 1181 néző. V: Bócz, Wiedemann
KISVÁRDA:
PÁSZTOR – Orbán Adrienn 1, A. Klikovac 1, Guialo 2 (1), MORENA 7, Hakunova 2, Avgyekova 1. Csere: Kordowiecka (kapus), RADOJEVICS 7, Rebicová, Dragut, Benko, Tomkovics, T. Milosevics 2. Edző: Vlatko Djonovics
ÉRD: JANURIK – KRPEZS-SLEZÁK 6 (1), Kiss N. 3, SZABÓ L. 4 (1), Kovacsevics 3, TÓTH G. 6, Lassource 1. Csere: FOGGEA (kapus), Simon A., Lavko 1, Jerábková 2. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–3. 12. p.: 1–4. 17. p: 2–6. 19. p.: 4–6. 25. p: 6–11. 40. p.: 11–17. 42. p.: 14–18. 49. p.: 15–23. 53. p.: 18–24. 56. p.: 20–24
Kiállítások: 0, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 2/2
Vlatko Djonovics:
– A jobb erőkből álló csapat nyert. Jól támadtunk, de Janurik Kinga mindent védett, a védelemből pedig nagyon hiányzott Vesna Milanovic-Litre. Az elmúlt napok problémái visszaköszöntek a játékunkban.
Szabó Edina: Nagyon készültünk a mérkőzésre a remek játékosokból álló Kisvárda ellen. A nagyszerű védekezésünk mögött Janurik Kinga nagyon jól védett, fegyelmezetten és pontosan játszottunk, végig vezetve, biztosan nyertünk a remek szurkolótáborok előtt játszott mérkőzésen.

GVM EUROPE-VÁC–EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁR 28–17 (17–8)
Vác, 600 néző. V: Nagy, Túróczy
VÁC: ARENHART – DIÓSZEGI 6, Hámori 2, Helembai F. 1, de Souza 3 (3), LAKATOS 4, Radoszavljevics 3. Csere: Suba (kapus), KÁCSOR 8 (1), Szamoránsky P., Iván E., Szabó K., Szondi 1. Edző: Szilágyi Zoltán
MOSONMAGYARÓVÁR:Scholtz – Kovacsicz 1, Kopecz 2 (1), Bízik B., Horváth B., Szarková 2, Bízik R. 1. Csere: Gubíková (kapus), Bardi 2, FARKAS V. 6 (5), Gyimesi 2, Hajtai, Katona, Vukcsevics 1, Maric. Edző: Bognár Róbert
Az eredmény alakulása: 8. perc: 5–2. 19. p.: 10–4. 24. p.: 13–7. 38. p.: 21–10. 48. p.: 24–13. 54. p.: 25–15
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/4, ill. 7/6
Szilágyi Zoltán: –
Nagyon örülök, hogy telt ház előtt, remek hangulatban biztos győzelemmel tudtuk lezárni a naptári évet. Időnként problémánk volt a helyzetkihasználással, de kiváló védekezéssel és kapusteljesítménnyel húsz gól alatt tudtuk tartani jól küzdő ellenfelünket.
Bognár Róbert: – Gyáván kézilabdáztunk, pedig nem volt vesztenivalónk. Szorosabb eredményben bíztunk, de a Vác ennyivel jobb csapat.

1. Győr 9 9 343–234 +109 18
2. FTC 9 9 307–200 +107 18
3. Érd 10 7 1 2 303–286 +17 15
4. Vác 10 7 3 290–266 +24 14
5. Siófok 9 6 3 265–213 +52 12
6. Fehérvár 9 5 1 3 247–236 +11 11
7. Kisvárda 9 4 2 3 229–218 +11 10
8. Debrecen 9 4 1 4 246–254 –8 9