Női kézi NB I: győzelemmel zárta a szezont az Érd

2017.05.28. 20:15
Befejeződött a női kézilabda NB I: a 26. fordulóban az Érd szoros meccsen tudott nyerni Székesfehérváron, a Siófok pedig a Kispestet gyűrte le. A Kisvárda és a Budaörs nem bírt egymással.

NŐI KÉZILABDA NB I
26. FORDULÓ
KISVÁRDA MASTER GOOD–BUDAÖRS HANDBALL 26–26 (14–15)

Kisvárda, 1100 néző. V: Herczeg, Südi.
KISVÁRDA: Dzsukeva – Orbán A. 3, Umanec, LISCSEVICS 5, Szabó V. 2, Tóth G., ROCHA 5. Csere: Puscas (kapus), Yttereng, Dmitrovics 5/3, Kucherova 1, Tarjányi, DUDÁS G. 3, Mihovics 2, Héjjas, Lévai. Edző: Dévényi János.
BUDAÖRS: GYÖRKÖS – JUHOS 7/3, Horváth B., HORNYÁK Á. 4, Hatala 3, Pálos-Bognár 3, Ivanics 1. Csere: Schneck (kapus), ZSIGMOND V. 3, Kovács A., Ertl 3, Szabadfi 1, Oláh K. 1, Karalyos, Horváth B. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–3. 14. p.: 7–7. 20. p.: 10–10. 26. p.: 13–12. 45. p.: 18–21. 49. p.: 22–21. 57. p.: 26–25
Kiállítások: 8, ill. 0 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3
Dévényi János: – Elég álmos mérkőzésen megérdemelt pontosztozkodás született. Gyenge színvonalon játszott mindkét csapat, ami annak is betudható, hogy a tegnapi eredmény tükrében megnyugodva léphettünk pályára.
Mihály Attila: – Örülök annak, hogy az egész évet becsülettel végigdolgozták a játékosaim, és ez a mai egy pont valamint a tizenegyedik hely méltó jutalma az egész éves teljesítményünknek.NŐI KÉZILABDA NB I
26. FORDULÓ

KISPEST NKK–SIÓFOKI KC 23–36 (4–19)
Soroksári sportcsarnok, 150 néző. V: Bács, Bóna
KISPEST: Brunner – Tamás 2 (1), Tryzno 4, Kosik 2, Fundák 2, POLICS 5 (1), Párdi 3. Csere: Nemezics, Bozsó (kapusok), Balogh V. 3 (1), Kiss K. 1, Felső 1, Petrovszki, Pintér. Edző: Béki Nagy Bertalan
SIÓFOK: PASTROVICS – Such 5, Janjusevics 2, Ferenczy 4, JEZICS 5, NZEMINKO 7 (1), FARKAS E. 5. Csere: Kercsó (kapus), Németh Cs. 1, Sárosi, J. Agbaba 3, M. Agbaba 4, Brettner, Hamburger. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 10. perc: 1–8. 17. p.: 1–13. 25. p.: 2–17. 36. p.: 10–22. 46. p.: 13–30. 53. p.: 18–35
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 1/1
Béki Nagy Bertalan: – Ez a mérkőzés olyan volt, mint az egész évünk. Volt benne jó is, de inkább rossz.
Horváth Roland: – Szépen zártuk az évet.

ALBA FEHÉRVÁR KC–ÉRD 32-35 (18-17)
Székesfehérvár, 650 néző. V: Dobrovits, Tájok
FEHÉRVÁR: Herr O.– Májer 2, LAVKO 13 (8), Isitate 1, MAYER 1, BANDELIER 6, Kazai 2. Csere: SIPEKI (kapus), Mendy 2, Gjorgjijevska 2, Pelczéder 1, Tilinger 1, Klikovac 1, Hajduch. Edző: Deli Rita
ÉRD: Janurik – KRPEZS 10 (5), M. GONZÁLEZ 7, Signaté 3, A. BULATOVICS 6, KISFALUDY 4, Fekete B. 2. Csere: Gridnyeva (kapus), Klivinyi 3, Kiss N., Szabó L., Barján, Gulyás, Araújo. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 6. perc: 5–3. 12. p.: 7–8. 18. p.: 9–12. 24. p.: 14–15. 28. p.: 16–16. 34. p.: 18–21. 40. p.: 19–26. 46. p.: 23–29. 52. p.: 26–33., 58. p.: 29–35
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 8/8, ill. 5/5
Deli Rita: – Gratulálok az Érdnek a győzelemhez, és a harmadik helyhez. Úgy készültünk, hogy sikerrel búcsúzunk a hosszú szezontól, az első félidőben jól játszottunk, és vezettünk. A szünet után nem voltunk elég koncentráltak, elszórtuk a labdákat, az Érd ezt megtorolta.
Szabó Edina: – Örülök a mai sikernek, és a harmadik helyezésnek. Az utolsó meccsre feszült hangulatban készültünk, bár tét nem volt, érzelmek azonban igen. Akad játékos, aki befejezi a pályafutását, és van olyan, aki más csapatba folytatja. Sportszerű mérkőzés volt, amelynek jelentős részében remek teljesítményt nyújtottunk, és megérdemelten nyertünk.