Női kézi NB I: fordított a Budaörs Kecskeméten

2018.03.10. 20:21
A szünetben még hátrányban volt a Kecskemét otthonában a Budaörs a női kézilabda NB I szombati játéknapján, de a vendégek fordítottak, és győztek. A Vác és a Dunaújváros magabiztosan nyert hazai pályán.

Női NB I
DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–MTK BUDAPEST 30–20 (12–9)
Dunaújváros, 500 néző. V: Medve, Tarnavölgyi
DUNAÚJVÁROS: TOMASEVICS – Klujber 1, Kovács A. 6 (3), Cifra, MICIJEVIC 8, SZALAI 4, Kazai. Csere: Oguntoye, Dombi, Bulath 1, Monori 4, Nick, SZEKERCZÉS 5, Molnár B., Grosch, Takács D. 1
Edző: György László
MTK: Terenyi – Slakta 1, KARNIK 5 (4), Tóth E. 3, Mód, Termány 3, Szádvári. Csere: Hlodik (kapus), Kovács G., Sallai, Gorilska 1, KUTI 4, Dakos 2, Valovics 1
Edző: Golovin Vlagyimir
Az eredmény alakulása. 10. perc: 2–3. 21. p.: 7–6. 29. p.: 12–8. 35. p.: 16–12. 42. p.: 20–15. 57. p.: 29–19
Kiállítások: 4, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4
György László: – Azért örülök ennek a győzelemnek, mert egyértelműen látszott a heti munka eredménye. Szépen, fokozatosan felőröltük ellenfelünket a védekezésünkkel, ennek köszönhetően a második félidőben már könnyű gólokat lőttünk. Gratulálok csapatomnak a nagyszerű hozzáállásáért.
Golovin Vlagyimir: – Az első félidőben nem játszottunk rosszul, csak néhány fölösleges hibát követtünk el. A szünet után felgyorsult a Dunaújváros, mi folyamatosan lemaradtunk védekezésben, hét méterről kaptuk a gólokat. Nem működött akkor már a támadásunk sem, elveszítettük a hitünket, ennek tudható be a vereségünk.Női NB I

HUFBAU AKKER-KNKSE–BUDAÖRS KC 24–28 (11–10)
Kecskemét
, 500 néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
KECSKEMÉT
: Risovics – VARGA N. 5, Horváth D., Aron 2, Gulya 2, SISKA 3, Szabó E. 8 (6). Csere: Pusztai (kapus), Albert Helga, Deáki 2, Fauszt 1, Gulyás, Nikolajenko, Kucerová 1
Edző:
Marosán György
BUDAÖRS: Sipeki – JUHOS 5 (3), Gerháth F., SZÖLLŐSI-ZÁCSIK 5, Szabadfi 5, HORNYÁK Á. 6, Farkas E. 2. Csere: Zsigmond V. 1, Berta B., Ertl 3, Kemény 1 (1)
Edző:
Mihály Attila
Az eredmény alakulása.
6. perc: 2–1. 11. p.: 5–3. 17. p.: 7–6. 20. p.: 8–8. 25. p.: 8–9. 28. p.: 10–9. 35. p.: 13–14. 42. p.: 15–18. 51. p.: 19–24. 56. p.: 23–26
Kiállítások:
6, ill. 8 perc
Hétméteresek:
7/6, ill. 5/4
: – Fantasztikusan küzdöttünk, az akarattal nem volt gond. A második félidőben sajnos sok butaságot elkövettünk, Ezzel a játékkal bennmaradunk az NB I-ben.
: – A küzdelem dominált, mindkét csapat átérezte a mérkőzés súlyát. Az első félidőben nagyon szervezetten, pontosan játszott a hazai gárda. Nem játszottunk jól, ezért is örülök nagyon a győzelemnek.

GVM EUROPE-VÁC–ALBA FEHÉRVÁR KC 33–25 (19-12)
Vác, 500
néző. V: Bócz, Wiedemann
VÁC:
ARENHART – JOVETIC 6, HÁMORI 2, Lakatos 1, Helembai F. 3, KÁCSOR 8, Radoszavljevics 4. Csere: DE SOUZA 7 (4), Diószegi 1, Szamoránsky P., Kovács P. 1 (1), Barján
Edző:
Szilágyi Zoltán
FEHÉRVÁR:
Herr O.– Nascimento 1, Djordjievszka 2, Boldizsár 1, Mayer 3, GORSENYINA 5, Pelczéder 1. Csere:Mistina, Lima Gabina (kapusok), Zsilinszkajtye 1, Lavko 5 (2), Mendy 2, HUDRA 4, Májer.
Edző:
Deli Rita
Az eredmény alakulása: 5. perc:
5–1. 16. p.: 12–6. 22. p.: 16–9. 38. p.: 20–16. 43. p.: 25–19. 51. p.: 26–24. 55.p.: 29–24
0, ill. 8 perc
6/5, ill. 2/2
MESTERMÉRLEG:

Szilágyi Zoltán: –
Remekül kezdtünk és jó védekezés mellett nagy iramot diktálva sok gólt lőttünk a szünetig. Sajnos, a második játékrészben újra volt egy holtpontunk. Viszont a szurkolók bíztatása közepette a hajrában ismét elkaptuk a fonalat, így egy jól felkészített csapatot sikerült magabiztosan legyőznünk.
Deli Rita: –
A mérkőzést álmosan, enerváltan indítottuk és az első félidőben túl nagy előnyt adtunk a hazaiaknak. Nagyon sok gólt kaptunk már az első harminc percben, ami el is döntötte a pontok sorsát.