Női kézi NB I: fontos meccset nyert meg Óváron a Budaörs

2017.04.28. 19:55
A bennmaradás szempontjából kulcsfontosságú győzelmet aratott a Budaörs a Mosonmagyaróvár otthonában a női kézilabda NB I-ben.

A második félidő elejéig fej-fej mellett haladtak a csapatok, utána azonban négy góllal ellépett a Budaörs, és az előnyét megőrizte a meccs végéig. Sikerével a vendégek már négy ponttal meglógtak a Mosonmagyaróvártól, amely az utolsó négy fordulóban a Győrrel, az Érddel és a Dunaújvárossal is találkozik.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE–BUDAÖRS 23–27 (14–16)
Mosonmagyaróvár,
900 néző. V: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Vukojevic 2, CSALA 7, Bouti 1, Bardi, Kopecz 1, Bizik R. 3 (1). Csere: Wéninger (kapus), Gyimesi 4, Horváth P., Gerháth 4, Bizik B., Hajtai 1. Edző: Varga József
BUDAÖRS: Schneck – JUHOS 6 (3), Hornyák Á. 3, Zsigmond 3, Horváth B. 4, Ivanics 2, Hatala 1. Csere: GYÖRKÖS (kapus), PÁLOS-BOGNÁR 3, Karalyos, Szabadfi 2, Ertl 3. Edző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–3. 16. p.: 7–8. 21. p.: 9–11. 33. p.: 17–17. 42. p.: 17–21. 51. p.: 20–24
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 5/3
Varga József:
– A döntő pillanatokban nem tudtuk átlépni a saját árnyékunkat. De az is hozzátartozik, hogy kilenc százalékos védési hatékonysággal még senki sem nyert mérkőzést.
Mihály Attila: – A tétnek megfelelő feszült, sok hibával tarkított mérkőzés volt. Talán mi fejben jobban bírtuk el a terheket.

1. Győri Audi ETO KC 20 19 1 674–424 +250 39
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 20 17 1 2 658–478 +180 35
3. Érd 21 15 3 3 579–508 +71 33
4. Dunaújvárosi Kohász KA 20 14 1 5 592–499 +93 29
5. Ipress Center-Vác 21 13 1 7 609–561 +48 27
6. Alba Fehérvár KC 21 10 11 559–561 –2 20
7. MTK Budapest 21 9 2 10 530–593 –63 20
8. DVSC-TVP 21 8 4 9 561–540 +21 20