Női kézi NB I: fölényes ETO-siker, döntetlen Budaörsön

2017.10.27. 19:43
A címvédő Győri Audi ETO hazai pályán magabiztosan, 29–17-re legyőzte a Dunaújvárost a női kézilabda NB I 6. fordulójában, míg a másik pénteki meccsen a Budaörs otthon tartott egy pontot az Alba Fehérvár ellen (30–30).

Győrben Camila Micijevic góljával a vendég dunaújvárosiak szerezték meg a vezetést, csakhogy a következő öt gólt az ETO dobta, és onnantól fogva kis túlzással csupán a hazai győzelem különbsége volt kérdéses. A hat forduló után százszázalékos bajnoknak ez már az ötödik tízgólosnál nagyobb sikere volt.Győrben Camila Micijevic góljával a vendég dunaújvárosiak szerezték meg a vezetést, csakhogy a következő öt gólt az ETO dobta, és onnantól fogva kis túlzással csupán a hazai győzelem különbsége volt kérdéses. A hat forduló után százszázalékos bajnoknak ez már az ötödik tízgólosnál nagyobb sikere volt.

Budaörsön a hazaiak az első félidőben háromgólos különbségről is visszakapaszkodtak, sőt a fordulás után egy négygólos széria révén kettővel már ők vezettek (22–20), de az utolsó negyedórában megint nekik kellett futniuk az eredmény után – és Hornyák Ágnes nyolcadik találatával egyenlítettek is.

NŐI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ, pénteki mérkőzések

GYŐRI AUDI ETO KC–DUNAÚJVÁROSI KKA 29–17 (13–6)
Győr, 3092
néző. V: Marton, Szabó E.
GYŐR: KISS É. – Bódi 3 (1), N. Mörk 3 (1), OFTEDAL 8, Broch 4, AMORIM 5, Görbicz. Csere: Grimsbö (kapus), Althaus, Fodor 1, Puhalák 2, Pál 2, Afentáler 1, Varga E. Edző: Ambros Martín
DUNAÚJVÁROS: Oguntoye – Klujber 2, Kovács Anna 5 (3), Szalai 1, Dombi 1, Micijevic 2, Molnár B. Csere: Tomasevics (kapus), Cifra, Bouti, Monori 2, Braun, Nick, Takács D. 1, Szekerczés 3, Grosch. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–1. 14. p.: 7–2. 22. p.: 9–5. 26. p.: 10–6. 37. p.: 17–9. 41. p.: 21–12. 49. p.: 23–14. 54. p.: 27–15
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 4/3
Ambros Martín:
– Egy héten belül a harmadik mérkőzést játszottuk, és annak ellenére, hogy nem nyújtottunk hatvan percen át egyenletes teljesítményt, végig dominálva szereztük meg a két pontot. A védekezésünk és a kapusok teljesítménye elismerésre méltó, a kontratámadásokban azonban időnként bizonytalanok voltunk, nem koncentráltunk eléggé.
György László: – A jobbik együttes győzött, noha a Győr is láthatóan a következő ellenfelére készült, csak néha pörgött fel a hazaiak játéka. A mi csapatunk viszont rengeteg hibával játszott, nagyon sok ziccert hagytunk kihasználatlanul, és ezen a hiányosságon feltétlenül javítanunk kell.

BUDAÖRS–ALBA FEHÉRVÁR KC 30–30 (16–16)
Budaörs, 700
néző. V: Bíró Á., Kiss O.
BUDAÖRS: SIPEKI 1 – Juhos 2 (2), HORNYÁK Á. 8, Zsigmond V. 2, Pásztor 1, Gerháth F. 2, Berta B. 3. Csere: Wéninger (kapus), Szöllősi-Zácsik 3, Szabadfi 2, Brettner, Ertl 6 (4). Edző: Mihály Attila
FEHÉRVÁR: Mistina – Májer 2, DJORDJIEVSZKA 6, GORSENYINA 8, Zsilinszkajtye 1, Mendy 3, Pelczéder 3. Csere: Boldizsár, Lavko 5 (2), Temes, Mayer, Nascimento 2 (2). Edző: Deli Rita
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 6/4
Mihály Attila:
– Az eredmény igazságos, azonban a mi helyzetünket tekintve csoda volt, amit műveltek a játékosaim.
Deli Rita: – A védekezésünk nem volt elég feszes, ez okozta, hogy döntetlennel utazunk haza. Rengeteg olyan hibát követtünk el, amire felkészültünk, de álmosan, erő nélkül játszottunk védekezésben, ezért kaptunk harminc gólt.

1. Győri Audi ETO KC 6 6 210–120 +90 12
2. Érd 7 6 1 219–164 +55 12
3. FTC-Rail Cargo Hungaria 5 5 162–106 +56 10
4. Dunaújvárosi KKA 6 3 1 2 170–152 +18 7
5. Váci NKSE 4 3 1 132–109 +23 6
6. Kisvárdai KC SE 4 3 1 108–91 +17 6
7. Siófok KC 5 3 2 136–129 +7 6
8. Alba Fehérvár KC 6 2 1 3 156–166 –10 5