Az Érd nem tudta megnehezíteni a Fradi dolgát a rangadón

2017.03.25. 17:55
Schatzl Nadine nem tudta végigjátszani a mérkőzést (Fotó: Földi D. Attila)
A K&H női kézilabdaliga szombati játéknapján a Ferencváros 31–25-re legyőzte az Érdet a bajnoki második helyezés szempontjából kiemelt jelentőséggel bíró mérkőzésén.

A második hely és ezzel együtt a BL-indulást jelentő pozíció szempontjából játszott kulcsfontosságú mérkőzést a Ferencváros és az Érd. A vendégek számára jó hír volt, hogy visszatérhetett az egyik kulcsjátékos, Katarina Krpezs, míg a hazai oldalon a sérüléssel bajlódó két válogatott közül csak Kovacsics Anikó volt bevethető, Hornyák Dóra csupán az oldalvonal mellől nézhette a társait.

Nagyon bekezdett a Nerea Pena vezette Fradi (a spanyol játékos lőtte csapata első négy találatát), az Érd a 7. percben, hetesből szerezte az első gólját, miközben Szabó Edina több elmaradt ítéletet is számon kért a játékvezetőkön. Ezzel együtt jobban élt helyzeteivel a hazai együttes, amely 7–1-re is elhúzott.

Az érdiek időkérése után Mariama Signaté góljaival zárkózott a vendég együttes, a francia átlövő sok borsot tört a zöldek orra alá. A 25. percben már csak két gól volt az FTC előnye (12–10), ezután Elek Gábor beküldte a kapuba Szikora Melindát, aki hetesvédéssel nyitott. A szünetben hárommal vezetett a Fradi (15–12).

Az érdiek egyik gólfelelőse, Klivinyi Kinga a második félidő elején szerezte meg az első góljait, utána azonban többször tudott gyors lerohanásokat vezetni az FTC, amelynek révén hat-hét találattal meglépett. Schatzl Nadine a 43. percben a térdét fájlalva hagyta el a pályát, és már nem is tudott visszaállni.

A hazaiak győzelme már nem forgott veszélyben az utolsó negyedórában, a Fradi 31–25-ös sikerével három ponttal meglépett az Érdtől a tabellán. Kedves gesztus volt, hogy a győztes csapat tagjai a már kötéssel a térdén besántikáló Schatzlt körbeugrálva ünnepeltek. A balszélső utóbb elárulta, nincs komolyabb sérülésről szó, „csak” medvepuszit kapott.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
17. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–ÉRD 31–25 (15–12)
Elek Gyula Aréna, 1400
néző. V: Andorka, Hucker
FTC: Bíró B. – LUKÁCS 7, PENA 9 (2), Szucsánszki 1, Snelder 2, Zácsik 1, Schatzl 1. Csere: Szikora (kapus), Szekeres, Jovanovics 4 (2), Kovacsics 3, Mészáros R., Szarka 3. Edző: Elek Gábor
ÉRD: Janurik – Krpezs 4 (2), M. González , A. Bulatovics, Kisfaludy 1, KLIVINYI 5, Araújo 3. Csere: Gridnyeva (kapus), SIGNATÉ 7, Szabó L. 3 (2), Kiss N. 1, Barján, Fekete 1, Takács K. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 12. perc: 7–1. 17. p.: 10–5. 29. p.: 15–11. 40. p.: 22–17. 47. p.: 25–19. 50. p.: 27–21. 56. p.: 28–24
Kiállítások: 8, ill., 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill., 5/4
Elek Gábor: –
Értékes győzelem volt ez számunkra, az Érd egyre erősebb, és nagyon látványos játékra képes. Lelkiismeretesen készültünk a mérkőzésre, a kezdésünk megnyugtatónak tűnt, de a támadójáték pontatlanságai és Signaté átlövései miatt vesztettünk az előnyünkből. A második félidő kiélezetté vált, még a fordítás is benne volt érdi oldalról, de amikor kellett, helyén volt a szívünk.
Szabó Edina: – Nem a kezdésen múlott, minden mérkőzés hatvan percig tart, és az utolsó periódust leszámítva kiélezett küzdelem volt. A gólhelyzetek kialakításával nem volt probléma, a befejezésekben voltunk pontatlanok. A második félidőben a fordíthattunk volna, idővel az erőviszonyok érvényesültek.

MTK BUDAPEST–GYŐRI AUDI ETO KC 22–27 (11–16)
Népfürdő u., 400
néző. V: Altmár K., Horváth M.
MTK: HLOGYIK – Slakta 1, HÁFRA 4, Dakos 3, Kovács G., Termány 5 (2), Szádvári 1. Csere: Putz (kapus), Tóth E. 2, Frankovic, MÁRTON 4, Hosszu 1, Nikolajenko, Horváth D., Sztankovics, Blaubacher 1. Edző: Golovin Vlagyimir
GYŐR: Kiss É. – BÓDI 8, N. Mörk 3 (2), Amorim 3, Broch 3, Groot, Görbicz 5 (4). Csere: Grimsbö (kapus), Puhalák 2, Tomori, al-Gaui 2, Moharos 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–3. 17. p.: 6–8. 24. p.: 9–10. 39. p.: 13–20. 53. p.: 20–24
Kiállítások: 6, ill. 0 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/6
Golovin Vlagyimir:
– Jó mérkőzést játszottunk, és amit megbeszéltünk az öltözőben, annak a nyolcvan százalékát meg is tudtuk valósítani. Örülök, hogy a vereségünk különbsége tíz gólon belül maradt.
Ambros Martín: – Gratulálok az MTK-nak, nagyon jól játszott. Nekünk az volt a fontos, hogy a győzelmet megszerezzük. A két pont megvan, és már eggyel kevesebb meccs van hátra a bajnokságból.

DUNÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–SIÓFOK KC 35–21 (18–12)
Dunaújváros, 600
néző. V: B. Tech, Vágvölgyi
DUNAÚJVÁROS: CSAPÓ – KLUJBER 6 (1), Kovács Anna 4 (2), SZALAI 5, Cifra 1, Micijevic 3, RÁCZ-VINCZE 5. Csere: Pálinkás (kapus), KUDOR 4, Grosch 1, Takács D. 2, Karnik 2, Nick, Kemény 2. Vezetőedző: György László
SIÓFOK: Pastrovics – Such 4, J. Agbaba 3, Németh Cs., TRISCSUK 10 (4), Ferenczy 3, Erdősi. Csere: Gercsó (kapus), Janjusevics, M. Agbaba 1, Farkas E., Brettner. Vezetőedző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–4. 14. p.: 8–4. 26. p.: 16–10. 38. p.: 22–14. 42. p.: 26–16. 57. p.: 33–19
Kiállítások: 10 perc, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 4/4
György László:
– Fokozatosan lendültünk bele a játékba, a terveink szerint alakult a találkozó. Hatvan percen keresztül nagy tempót tudtunk diktálni, ez volt a siker kulcsa. Az ellenfél elfáradt, úgy érzem, ilyen különbséggel is megérdemelt a győzelmünk.
Horváth Roland: – Foghíjasan készültünk, két napja derült ki, hogy meghatározó játékosaink nem tudnak részt venni ezen a mérkőzésen. Olyan emberek kaptak ezért most több lehetőséget, akik egyébként kevesebbet játszanak. A Dunaújváros és a Siófok között, hangsúlyozom, most ekkora különbség volt.

IPRESS CENTER-VÁC–ALBA FEHÉRVÁR KC 31–18 (14–8)
Vác, 600
néző. V: Bacs, Bóna
VÁC: ARENHART – NASCIMENTO 7 (5), Soós 4, Temes 2, HELEMBAI 4, BASIC 4, RADOSZAVLJEVICS 6. Csere: Balog J. (kapus), Hámori, Farkas V., Sz. Vukcsevics 1, Jovetic 1, Szondi 2, Kácsor. Edző: Szilágyi Zoltán
FEHÉRVÁR: Herr O. – Lavko 1, Piedade 2, Hajduch 1, BANDALIER 5, Mendy 1, Pelczéder 1. Csere: Sipeki (kapus), Tilinger 3 (3), Klikovac, Isitate, Májer 2, Kazai 2, Boldizsár. Edző: Deli Rita
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3
MESTERMÉRLEG:
Szilágyi Zoltán:
– Örülök, hogy a lányok végig a kezükben tartották a mérkőzés irányítását. A kapott gólok száma önmagáért beszél: remek védekezéssel és újból bravúros kapusteljesítménnyel alapoztuk meg az ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmünket. Remélem, folytatjuk...
Deli Rita: – A váciak teljesítményéhez csak gratulálni tudok, míg mi ma a kézilabdasport minden elemében alulmúltuk magunkat.

2. FÉLIDŐ

A ferencvárosi játékosok Schatzl Nadine körbeugrálásával ünnepelték a győzelmet. A balszélső bekötözött térddel és nagy mosoly kíséretében fogadta a társak köszöntését.

60. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! A FERENCVÁROS 31–25-RE LEGYŐZTE AZ ÉRDET, ÍGY ÓRIÁSI LÉPÉST TETT A MÁSODIK HELY MEGSZERZÉSE FELÉ, AMI BL-FŐTÁBLÁS SZEREPLÉST ÉR.
60. perc: Szarka Adrienn
találata zárta le a meccset, teljessé téve a ferencvárosi nézők boldogságát. 31–25
59. perc: Kovacsics talált be hetesből. 30–25
59. perc: Kiss Nikolett kozmetikázott az eredményen. 29–25
58. perc: Pena visszaállította az ötgólos különbséget. 29–24
55. perc: Krpezs-Slezák
teljesítményét nem érheti különösebb kritika. 28–24
54. perc: Fekete Bozsana talált be a bal szélről. 28–23
Szabó Edina kikérte a harmadik idejét.

53. perc: Lukács időközben a Fradi egyik legjobbjává növi ki magát, megint nem hibázott Janurikkal szemben. 28–22
51. perc: Klivinyi váltja gólra ziccerét, miután Janurik hárította Szucsánszki helyzetét. 27–22
50. perc: A ferencvárosi szurkolók körében óriási felháborodást keltett, hogy az Érd újabb hetest kapott. Szabó Laura nem törődött ezzel, és bevágta a büntetőt. 27–21
50. perc: Kovacsics eredményes hetesből. 27–20
49. perc: Mészáros Rea nem bírta tartani Szabó Laurát, két percet kapott érte. A Fradi pedig gólt, a sértett váltotta gólra a hetest. 26–20
47. perc: Szarka újabb gólt szerzett a bal szélről. 26–19
47. perc: Krpezs-Slezák ezúttal sikerrel járt. 25–19
46. perc:
És ha már lehetőséget kapott, Szarka is feliratkozott a gólszerzők közé. 25–18
Schatzl már lábon, de még nem a pályán. Továbbra is Szarka Adrienn a helyén.
A nagy rohanásnak Elek Gábor vet véget, aki időt kért.
46. perc: Krpezs-Slezák átejti Szikorát, és a kaput is.
Fülsüketítő füttyszó mellett támadott az Érd, nincs gól.
Schatzl nem bír ráállni a lábára, óriásit kapott Kiss Nikolettől.
43. perc: Pena
hetesét Gridnyeva bravúrral kivédte.
43. perc: Kiss Nikolett kapott kétperces büntetést. Nem volt szép, ahogy odaütött Schatzlnak, akit ápolni kell.
41. perc: Klivinyi góljára mindig van gyors válasz, ezúttal Zácsik jóvoltából. 24–18
41. perc: Szucsánszki átlövi az érdi falat. 23–17
Szabó Edina időt kért.
40. perc: Kijelenthető, Klivinyi megérkezett a meccsbe, de ez aligha vigasztalja az érdieket, ha Kovacsics és Lukács révén újabb két gólt szerez a Fradi. 22–17
39. perc:
Snelder két támadáson belül két ziccert rontott, vagy ha úgy tetszik, Janurik mindkét esetben bravúrral védett.
38. perc: Szabó Laura talált be szép támadás végén. 20–16
37. perc: Pena ugyanúgy kezdte a másodikat, mint az elsőt, újabb gólt dobott. 20–15
35. perc: Klivinyi eredményes az egyik, Pena a másik oldalon. 19–15
35. perc: Lukács megint megpróbálta Janurik fölött, de ezúttal nem sikerült.
34. perc: Lukács ejti át Janurikot. 18–14
34. perc: Penának már nem az első. 17–14
33. perc: Klivinyi első gólja a meccsen. 16–14
33. perc: A második félidő első ferencvárosi gólját Kovacsics lőtte. 16–13
33. perc: A második félidő első gólját Signaté szerezte. 15–13
31. perc: Támadó szabálytalanság hazai oldalon, Klivinyi bombája után Szikora-bravúr a másikon.
31. perc: A Fradi kezdte a második játékrészt, Szekeres kiállítása miatt emberhátrányban. De mivel Szikora nincs a kapuban, ezért egyenlő létszám mellett.

A csapatok már készen álltak a kezdésre, de megvárták, amíg letelik a szünet 15 perce.

1. FÉLIDŐ

Az őszi mérkőzésen a Fradi harminc perc után négygólos előnyben volt (19–15), mégis az Érd győzött. Vajon most is tartogat fordulatot a második félidő?

30. perc: Vége az első félidőnek, a szünetben 15–12-re vezet a Ferencváros!
30. perc: Kisfaludy időn túli szabaddobása nem jelentett veszéylt.
30. perc: Szekeres is kiszállt két percre, a támadás végén Araújo talált be. 15–12
29. perc:Jovanovics lő szép gólt. 15–11
28. perc: Andjela Bulatovics kapott kétperces büntetést.
28. perc: Signaté már hatnál jár, az érdi gólok több mint felét ő szerezte. 14–11
28. perc: Kettő helyett megint négy a különbség, Lukács eredményes a jobb szélről. 14–10
28. perc: Krpezs-Slezák hetesét Szikora hárítja.
27. perc: Snelder szedi össze a lecsorgót, majd lő a kapuba a tehetetlen Janurik mellett. 13–10
Klivinyit kellett ápolni, három támadás idejéig ő sem térhet vissza.
25. perc:
Pena belül védekezett, Krpezs-Slezák értékesíti a hetest. 12–10
24. perc: González puffantott mellé, míg a másik oldalon Jovanovics adta el a labdát.
22. perc: Signaté ötödször eredményes. 12–9
21. perc: Lukács egész pályás kísérlete mellé szállt. Janurikot emberhátrányban lehozta Szabó Edina.
20. perc: Jovanovics hamar kihasználja az emberelőnyt. 128
20. perc: Szabó Laura
kapott két percet Pena visszarántásáért.
19. perc: Ami Schatzlnak nem sikerült, az Araújónak igen. 11–8
Elek Gábor is kikéri első idejét.
18. perc: Signaté tartja a lelket a vendégekben. 11–7
18. perc: Jovanovics révén gyorsan jött a válasz. 11–6
18. perc: Signaté pattintott a bal felsőbe. 10–6
17. perc: Schatzlt meglökték a levegőben úszva, de így is kilövi a bal felsőt. 10–5
16. perc: Lukács eredményes a bal szélről. 9–5
16. perc: Signaté a második gólját szerzi. 85
14. perc:
Szucsánszki talpról mellé lő, majd Bíró lefüleli az érdi indítást.
14. perc: Pena pattintott Gridnyeva lábai között a kapuba hetesből. 84
13. perc: Kisfaludy Anett
szerzi sorozatban a harmadik érdi gólt. 7–4
13. perc: Szekeres Klára kapott kétperces büntetést.
12. perc: Araújo is feliratkozott a gólszerzők közé. 7–3
12. perc: Signaté szépít. 7–2
Ez így nem mehet tovább, Szabó Edina időt kért.
11. perc: Érdi labdavesztés, Lukács góllal büntet. 71
11. perc: Snelder
szerzett gólt lerohanásból. 6–1
10. perc: Penát az imént ápolták, ezért három támadásból kimarad, de nélküle is megoldották a hazaiak. Lukács góljával 51
9. perc: Bíró Blanka
pedig hamar felvette a meccs ritmusát, ezúttal Krpezs-Slezák lövését hárította.
8. perc: Pena egyelőre tarthatatlan. 41
7. perc:
Megvan az első érdi gól, Krpezs-Slezák volt eredményes hétméteresből. 3–1
6. perc: Kapkod és sokat hibázik az Érd, Pena talál be lerohanásból. 30
5. perc:
Zácsik az előkészítő, Pena a gólszerző. 20
4. perc: Pena
hetesével vezet a Fradi. Zácsikkal szemben szabálytalankodtak a büntetőt megelőzően. 10
3. perc:
Klivinyi második lövését is blokkolták a hazaiak.
1. perc: Lukács lőtt az oldalhálóba lerohanásból.
1. perc: Klivinyi lövését sáncolják.
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

A Ferencváros tiszta zöldben, az Érd narancs mezben és fekete nadrágban lépett pályára. A vendégek kezdik a mérkőzést.

A találkozónak a bajnoki második helyezés szempontjából lehet kiemelt jelentősége. A Ferencváros jelenleg egy ponttal megelőzi az Érdet, amely a bajnokság hátralévő részében még a Győri ETO-val is összecsap.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Ferencváros–Érd női kézilabda bajnoki rangadó mérkőzés online közvetítésében!