Ferencvárosi örömjáték, 17 gólos siker az Érd felett

2018.04.21. 14:51
Kiütést hozott a női kézilabda NB I szombat délutáni rangadója: az FTC hazai pályán 32–15-re legyőzte a bronzéremre hajtó Érdet.

Az FTC könnyedén győzte le az Érdet (Fotó: Török Attila)

NŐI KÉZILABDA NB I
FTC RAIL CARGO HUNGARIA–ÉRD 32–15 (15–7)

Elek Gyula Aréna, 1000 néző. V: Bócz, Wiedemann
FTC:
BÍRÓ – Lukács 1, Jovanovics 3, SNELDER 5, Szekeres, Kovacsics 4, SCHATZL N. 5. Csere: Hadfi (kapus), VAN DER HEIJDEN 6 (3), Faluvégi 3, Háfra 3, Hornyák D. 1, Szucsánszki, Márton 1, Bánfai, Nagy L. Edző: Elek Gábor
ÉRD:
Janurik – Krpezs-Slezák 3 (3), Kiss N. 3, Tóth G. 1, Kisfaludy, Signaté 2, Lassource. Csere: Foggea (kapus), Gávai 1, Szabó L. 2, Roberts 2, Bernát, Moncz 1, Domokos. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 8. perc:
5–0. 16. p.: 8–2. 21. p.: 10–3. 26. p.: 13–5. 34. p.: 18–7. 40. p.: 23–9. 49. p.: 29–12
Kiállítások:
8, ill. 8 perc
Hétméteresek:
4/3, ill. 3/3
Elek Gábor:
– A közelmúlt kudarcai után nagyon fontos volt, hogy győzzünk. Az első félidei remek védekezésünk meghatározta a mérkőzést, az Érd létszámgondjai szintén hozzájárultak az eredményhez. Az utolsó perceket öt saját nevelésű fiatal játékossal játszottuk le, ez kuriózum a klub történetében.
Szabó Edina: – Nem voltunk abban a helyzetben, hogy jó eredményért küzdhessünk, de így is voltak pozitívumok, több játékosom kiváló emberi tulajdonságokról tett tanúbizonyságot, és tapasztalatszerzésre is jó volt a mérkőzés.

Rangadónak indult, örömjáték lett belőle: a Ferencváros játékosain nyoma sem volt fizikai vagy mentális fáradtságnak, és hatékony védekezésüknek, Bíró Blanka kapuban nyújtott remek teljesítményének, valamint eredményes támadójátékuknak köszönhetően kiütéses győzelmet arattak a harmadik helyezett Érd felett.

Már a meccs elején lehetett sejteni, hogy nem lesznek egy súlycsoportban a felek, a Fradi ugyanis 5–0-s rohanással kezdett, az érdiek első góljára pedig a 10. percig kellett várni. A zöld-fehéreknél Schatzl Nadine nagyon aktívan játszott, de felnőtt mellé a hatos előtti területet uraló Danick Snelder és a hetesek magabiztosan értékesítő Laura van der Heijden is, így az FTC a szünetben nyolc góllal vezetett (15–7).

A szünet után hamar meglett a közte tíz, az érdiek ráadásul harmadik kiállítása miatt elveszítették Tóth Gabriellát, aki egyébként nem játszott jól. A második félidő elején a vendégek támadásban rengeteg labdát adtak el, amit a Fradi gyors lerohanásgólokkal büntetett.

A Ferencváros a 45. percben már 15-tel vezetett (27–12), így a hajrában belefért, hogy a kapuban Hadfi Gréta, míg a jobb szélen Bánfai Kíra is lehetőséget kapjon. A fiatal kapus az első BL-meccséhez hasonlóan az NB I-ben is védéssel debütált.

Az utolsó percek Háfra Noémiről szóltak, ekkor a ferencvárosi szurkolók már felállva tapsoltak a helyszínen.

A Fradi a megfázás miatt hiányzó Nerea Pena nélkül is 17 gólos győzelmet aratott (32–15), ami a látottak alapján egyáltalán nem túlzó.

• Görbicz volt az ETO vezére Kisvárdán – a többi szombati mérkőzésről itt olvashatnak!

Köszönjük kitartó figyelmüket!

60. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! Rangadónak harangoztuk be, kiütés lett a vége. Ferencváros–Érd 32–15!
A ferencvárosi szurkolók felállva, vastapssal köszönik meg kedvenceik kiváló teljesítményét.
59. perc: Háfra nagyon belejött. 32–15
58. perc: Kiss Nikolett löketét Hadfi lába ezúttal védi.
57. perc: Kiss Nikolett talált be. 31–15
57. perc: Háfra Noémi
góljával 31–14.
56. perc: Márton harmadszorra már túl járt Foggea eszén. 30–14
54. perc: Bánfai
két percet, az Érd hetest kapott. Hadfi pedig gólt. Krpezs-Slezák volt eredményes. 29–14
54. perc:
Márton Gréta első két lövését Foggea bravúrral védte.
52. perc: Szabó Laura lövésével viszont már nem tudott mit kezdeni. 29–13
51. perc: Hadfi rögtön egy védéssel mutatkozott be – akárcsak első meccsén a BL-ben.
Bánfai Kíra és Hadfi Gréta is a pályán a zöld-fehéreknél. Egyikük nagyobb üdvrivalgást kapott, mint a másik.
50. perc: De a Fradinak sem sikerülhet minden: Hornyák az üres kapu mellé dobott egy labdaszerzés után.
49. perc: Háfra góljánál Foggea-nak nem volt ideje felemelni a kezét. 29–12
48. perc:
Szucsánszki lövése elzúgott a jobb kapufa mellett.
Szabó Edina jobb híján ismét időt kért, de a Fradi ma megállíthatatlannak tűnik.
46. perc: Kijelenthető, hogy Snelder is a Fradi legjobbjai közé tartozik. Bár most hirtelen nem is tudnánk olyan játékost mondani a hazaiaktól, aki ne játszana jól. 28–12
45. perc: Nem az első ilyen: Bíró védett, Kovacsics indított, a befejező pedig ezúttal Faluvégi volt. 27–12
44. perc: Van der Heijdennek
is jól megy. 26–12
43. perc:
A másik oldalon pedig Signaté.25–12
42. perc: Potyognak a gólok, Jovanovics volt eredményes. 25–11
42. perc: Signaté
első góljával 24–11.
42. perc: Snelder ismét. 24–10
41. perc: Roberts
dobott gólt érdekes mozdulattal. 23–10
40. perc: Snelder talált be csodás támadás végén. 23–9
39. perc:
Újabb gyors ellentámadás, újabb gól. Faluvégi lőtt a kapuba. 22–9
37. perc: Jovanovics
volt eredményes betörésből. 21–9
37. perc: Moncz Nikolett góljával 20–9.
36. perc: Faluvégi gólja után egy labdaszerzést követően Kovacsics is betalált. 20–8
35. perc:
Hetes az Érdnek, két perc Lukácsnak. Krpezs-Slezák a bal alsóba lőtt. Az Érd játékosa 160 gólnál jár a bajnokságban. 18–8
Szabó Edina időt kér, bízva abban, hogy megelőzi, hogy csapata ismét tízperces gólcsenddel kezdje a félidőt.
35. perc: Kovacsics szedi össze Van der Heijden lábhoz érkező passzát, majd lő a jobb alsóba. 18–7
34. perc: Lukács
szerzett gólt a jobb szélről a kapufa segítségével. A hazai szurkolók rászámolnak a vendégekre. 17–7
32. perc: Van der Heijden
góljával és Tóth Gabriella harmadik kiállításával indult a félidő. Az Érd irányítójának így véget ért a mérkőzés. 16–7
„Sziki: kitartást!” – a ferencvárosi szurkolók a súlyos térdsérülést szenvedő Szikora Melindának üzentek, és őt éltetik.
31. perc: A Fradi kezdte a második játékrészt!

1. FÉLIDŐ

30. perc: Bíró védésével ért véget az első félidő. De lehet, hogy a lövés már időn túl volt. A szünetben Ferencváros–Érd 15–7.
30. perc: Az Érd kiegészült, a Fradi Szekeres kétperces kiállítása miatt megfogyatkozott.
29. perc: Gávai első góljára Schatzl (ki más?!) válaszol. 15–7
28. perc: Tóth Gabriellát
kiküldték két percre, mert odauütött Faluvéginek, aztán Van der Heijden a lécet találta el hetesből.
27. perc: Snelderrel is nehezen bírnak a vendégek. 14–6
27. perc: Szabó Laura góljával 13–6.
26. perc: Hornyák tört be ellentmondást nem tűrően, és dobott nagy gólt. 13–5
25. perc: Schatzl negyedik góljával 12–5.
24. perc: Kiss Nikolett az első duplázó az érdieknél. 11–5
24. perc: Belülvédekezés után Van der Heijden újabb gólt dobott hetesből. 11–4
23. perc: Roberts
kozmetikázott az eredményen. 10–4
21. perc: Pazar összjáték, Snelder pattintott a léc alá. Szabó Laurát ráadásul kiállítják két percre a vendégektől. 10–3
20. perc: Hornyák lövését Janurik lábbal védte. Krpezs-Slezákét meg Bíró a másik oldalon.
18. perc: Schatzl
nagyon aktív, és most a befejezése is pontos. 9–3
18. perc: Bíró Blankának egyelőre remek napja van, most éppen Krpezs-Slezák ziccerét védte.
17. perc: Kiss Nikolett szépít, majd Van der Heijden kísérletét Janurik lábbal védi. 8–3
16. perc: Lépéshiba Tóth Gabriellánál, Kovacsics-gól a hazaiaknál. 8–2
15. perc: Van der Heijden egyéni akciója után 7–2.
14. perc: Kiegészült a Fradi, Jovanovics löketét Janurik a lécre tolta.
13. perc: Schatzl lőtt mellé, fölé a szélről emberhátrányból.
12. perc: Krpezs-Slezák hetesével 6–2.
12. perc: Lukács kapott kétperces büntetést.
11. perc: Van der Heijden
hetesével 6–1.
10. perc: Most már biztos, hogy nem maradunk érdi gól nélkül, Tóth Gabriella törte meg a gólcsendet szép, test melletti lövéssel. 5–1
9. perc:
Meg nem értés a bírók között, a labda végül az Érdé.
8. perc: Újabb érdi támadás ért véget pontatlan lövéssel, és újabb ferencvárosi fejeződött be góllal. Schatzl talált be a bal szélről. 5–0
Szabó Edina időt kért.

7. perc: Kovacsics
is megszerezte az első gólját, 4–0 a Fradinak.
6. perc: Van der Heijden a bal felsőbe lőtte a hetest. 3–0
6. perc: Bírónak egyelőre nem lehet gólt lőni, Tóth Gabriellát pedig két percre kiállították Lukács meglökéséért.
5. perc:
Schatzl lőtt a szélről, Janurik gyakorlatilag rálépett a labdára. Az érdi kapus indítása pontatlan.
3. perc: Bíró újabb védése után Lukács indított, Schatzl pedig Janurik lábai között a léc alá pattintott. 2–0
2. perc: Jovanovics
átlövésével vezet a Fradi. 1–0
1. perc: Signaté első lövését Bíró Blanka kirúgta, de a labda maradt a vendégeknél.
1. perc: Az Érd kezdte a mérkőzést!

A Ferencváros tiszta zöldben, az Érd narancssárga mezben és fekete nadrágban lépett pályára.

A hangulatra nem lehet panasz, de az Elek Gyula Aréna még nem telt meg.

A Szikora Melindát pótló Hadfi Gréta mellett Nagy Lívia és Bánfai Kíra személyében még két nagyon fiatal játékos a Fradi keretében, Nerea Pena és Mészáros Rea helyett.

Zajlik a csapatok bemutatása, az érdi játékosok már a pályán.

A további program szombaton a női kézilabda NB I-ben
17.00: Kecskeméti NKSE–Siófok KC
17.00: Alba Fehérvár KC–Vasas SC
18.00: Kisvárda Master Good SE–Győri Audi ETO KC
18.00: GVM Europe-Vác–MTK Budapest

Az FTC kemény sorozat előtt áll, hiszen jövő héten a Dunaújváros és a Debrecen ellen lép pályára szerdán és vasárnap, de nem engedheti meg magának, hogy pontokat veszítsen, mert az akár a bajnoki címébe is kerülhet.

A két csapat tavaly novemberi mérkőzését Érden a Ferencváros nyerte 32–29-re. Azon a találkozón a hazaiaknál Katarina Krpezs-Slezák 11 gólt dobott, míg a zöld-fehéreknél Laura van der Heijden és Kovacsics Anikó egyaránt hatszor volt eredményes.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a női kézilabda NB I-ben rendezendő Ferencváros–Érd rangadó online közvetítésében!