Női kézi NB I: ETO-siker Érden, eddig tartott a Fradi „öröme”

2014.11.19. 20:41
Hibátlan maradt az ETO (Fotó: NS-archív)
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 10. fordulójának rangadóján a Győri Audi ETO KC magabiztos játékkal 28–23-ra legyőzte az Érdet, ezzel újra az élre állt.

Az női kézi NB I 10. fordulójában az EHF-kupában svájci ellenfelét felülmúló, és így a nyolcaddöntőbe lépő Érd a BL-ben a Lokomotiva Zagrebot legyőző Győri ETO-t fogadta. A vendégek az első percek tapogatózása után Eduarda Amorim találatával magukhoz ragadták a vezetést, amelyet nem is akartak kiengedni a kezükből.

A folytatásban is az ETO dominált, de igazán nagy előnyt nem sikerült kidolgozni, az érdiek folyamatosan ott lihegtek a vendégek nyakában. A szünetre végül ötgólos győri előnnyel vonultak a felek.

A fordulás után újra felpörögtek a zöld-fehérek, és a sípszó után azonnal „megsorozták" az Érdet, így alig több mint három perc alatt már nyolc góllal vezettek. A végén sem történt csoda, az ETO 28–23-ra legyőzte az Érdet, és így újra az élre állt.

A Ferencvárost 5–5-ös állásig, szűk 10 percig tudta tartani a Békéscsaba, utána beindult a Fradi-henger, és a zöld-fehérek a szünetre már ötgólos előnnyel vonulhattak.

A forduló előtt a tabella második helyét elfoglaló Fradi a szünet után sem kegyelmezett, és végül 42–27-re legyőzte a Békéscsabát. A Ferencváros ezzel átmenetileg az élre állt, de mivel az Érd–ETO összecsapást a vendégek nyerték, az FTC újra a második.

KÉZILABDA, NŐI NB I
Érd-Győri Audi ETO KC 23–28 (10–15)
Érd Aréna, 1800
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
ÉRD: JANURIK, Schatzl 1, KLIVINYI 5, Kisfaludy 2, PÁLOS-BOGNÁR 4(2), KOVÁCS A. 5, Krpez 3(2). Csere: Gridnyeva, Oguntoye (kapusok), Signaté 2, Vukcsevics, Kosztjukova 1, Szekeres. Edző: Szabó Edina
GYŐR: HERR O., Szepesi 3, KOVACSICS 10(7), Korsós 1, Löke 4, E. AMORIM 4, Bognár-Bódi. Csere: Planéta 1, Aguilar 1, V. Milanovic-Litre 1, Szeny 3, Baracskai, Boczkó-Hornyák. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása: 4. perc: 0–2, 12. p.: 3–5, 16. p.: 6–9, 20. p.: 7–11, 26. p.: 9–14, 30. p.: 10–15, 35. p.: 10–18, 41. p.: 13–20, 45. p.: 14–24, 52. p.: 20–25, 55. p.: 22–26
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteres: 6/4, ill. 7/7

Szabó Edina: – Nagyot küzdöttek a lányok, ehhez gratulálok. Egy nagyon jó hangulatú mérkőzés volt, lehetett volna még izgalmasabb is.

Ambros Martín: – Megint bizonyította csapatom, hogy milyen fantasztikus, ez egy újabb bizonyíték volt arra, mennyire tudunk küzdeni, mind a Bajnokok Ligájában, mind a bajnokságban. Mi mindig nyerni akarunk, ezért büszke vagyok a csapatomra.