Női kézi NB I: értékes skalpot szerzett a Mosonmagyaróvár

2019.02.01. 20:10
A Mosonmagyaróvár hazai pályán meglepetésre 29–28-ra legyőzte a tabellán előrébb álló Kisvárdát a női kézilabda NB I 14. fordulójának pénteki mérkőzésén.

A 25. percben a Mosonmagyaróvár 15–11-re vezetett, aztán a második félidő elején érvényesülni látszott a papírforma (17–19, 22–25), csakhogy a hazaiak ebbe nem nyugodtak bele.

Visszakapaszkodtak, és az utolsó két percben egy hétméterest kihasználva (Bízik Réka nyolcadik gólja), egyet pedig kivédve (Dányi Bernadett) kiharcolták a bennmaradásért vívott harc szempontjából roppant értékes győzelmet.

NŐI KÉZILABDA NB I
14. FORDULÓ, pénteki mérkőzés

EU-FIRE MOSONMAGYARÓVÁRI KC–KISVÁRDA MASTERGOOD 29–28 (16–14)
Mosonmagyaróvár, 1000
néző. Vezette: Felhő, Öcsi
MOSONMAGYARÓVÁR: Scholtz – KOVACSICZ 6, Kopecz 1, TILINGER 6 (3), Vukcsevics 1, SZARKOVÁ 5, Hajtai 1. Csere: Dányi, Gubíková (kapusok), Horváth B., BÍZIK R. 8 (2), Bardi, Hudák, Domokos, Bízik B. 1. Edző: Bognár Róbert
KISVÁRDA: Pásztor B. – BENKO 7 (1), Dragut, Radojevics 1 (1), V. MILANOVIC-LITRE 4, GUIALO 5, Milosevics 3. Csere: Kordowiecka (kapus), A. Klikovac, Hakunova 1, Morena 3, REBICOVÁ 4, Orbán Adrienn. Edző: Vladko Djonovics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 12. p.: 9–6. 18. p.: 12–8. 26. p.: 15–12. 36. p.: 17–19. 43. p.: 22–22. 53. p.: 27–26. 57. p.: 28–27
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 4/2
Bognár Róbert:
– Még néhány ilyen mérkőzés, és biztosan rövid életű leszek. De amit a csapat ma véghez vitt, arra nincsenek megfelelő szavak. Scholtz Andreát súlyos sérülése után visszavárjuk.
Vlatko Djonovics: – Nagyon rosszul védekeztünk az első félidőben. A szünet után feljavult a csapatom játéka, és játékvezetői hibák is közrejátszottak a vereségünkben.

1. Győr 15 15 569–385 +184 30
2. FTC 15 14 1 510–365 +145 28
3. Siófok 14 10 1 3 422–323 +99 21
4. Érd 13 9 1 3 391–370 +21 19
5. Vác 13 8 5 361–347 +14 16
6. Fehérvár 14 7 1 6 388–391 –3 15
7. Debrecen 14 7 1 6 386–381 +5 15
8. Kisvárda 14 6 2 6 367–355 +12 14