Női kézi NB I: először nyert hazai pályán a Kisvárda

2017.10.20. 19:49
A Kisvárda 30–21-re nyert otthon a Vasas ellen a K&H női kézilabdaligában, ezzel idénybeli első hazai győzelmét aratta.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–VASAS 30–21 (10–8)
Kisvárda, 980
néző. V: Hantos, Rózsahegyi
KISVÁRDA: Triffa – Orbán A. 1, RADOJEVICS 2, Hakunova 3, MILANOVIC-LITRE 4, TRISCSUK 8 (2), Rocha 4. Csere: Dzsukeva, Balog J. (kapus), Dmitrovics 5 (5), Szabó V. 2, Mihovics, Umanec 1, Karacs. Szakmai igazgató: Mátéfi Eszter
VASAS: Győri B. – Hárs 1, Hanusz 1, NÉMETH N. 2, Mester N. 2, Pados 4 (3), Rózsa N. 2. Csere: Tzintzis (kapus), Kocsis Á., Agovics 2, SZECSŐDI 2, Németh M., Fekete B. 1, Becséri 2, Hansághy 2, Lyngby. Edző: Kovács Péter
Az eredmény alakulása. 10. perc: 2–3. 13. p.: 5–3. 22. p.: 6–7. 30. p.: 10–7. 36. p.: 14–9. 42. p.: 17–13. 45. p.: 20–13. 52. p.: 23–18. 55. p.: 26–20
Kiállítások: 6, ill. 18 perc
Hétméteresek: 8/7, ill. 4/3
Mátéfi Eszter:
– Sajnálom az első félidőt, hiába kértem, hogy vegyük komolyan a mérkőzést. Rengeteg technikai hibát követtünk el, és tizenhárom ziccert kihagytunk, a saját dolgunkat nehezítettük meg.
Kovács Péter: – Jól játszottunk és sokáig közel voltunk a Kisvárdához. Tanulási fázisban vagyunk, ennek során a sztárcsapatok ellen is helyt kell állnunk. Ez most részben sikerült, látszik a fejlődés az együttesen. Nem szoktam ilyet mondani, de a két fiatal játékvezető nem tudott felnőni a feladathoz.K&H NŐI KÉZILABDALIGA

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 5 5 162–106 +56 10
2. Érd 6 5 1 185–140 +45 10
3. Győri Audi ETO KC 4 4 141–88 +53 8
4. Dunaújvárosi KKA 5 3 1 1 153–123 +30 7
5. Váci NKSE 4 3 1 132–109 +23 6
6. Kisvárdai KC SE 4 3 1 108–91 +17 6
7. Siófok KC 5 3 2 136–129 +7 6
8. Budaörsi KC 5 2 3 129–139 –10 4