Női kézi NB I: először nyert az újonc Kecskemét

2017.10.22. 20:15
Az újonc Kecskemét először nyert a K&H női kézilabdaligában, vasárnap négy góllal legyőzte a továbbra is pont nélküli Békéscsabát. A másik mai mérkőzésen az Érd 34–24-re diadalmaskodott Budaörsön.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
BUDAÖRS–ÉRD 24–34 (11–15)
Budaörs, 1063
néző. V: Marton Zs., Szabó E.
BUDAÖRS: WÉNINGER – Juhos 5 (4), Hornyák Á. 2, Zsigmond 1, Szabadfi 1, Szöllősi-Zácsik 2, Berta 3. Csere: Sipeki (kapus), GERHÁTH 6 (3), Pásztor 1, Kaczur, Ertl 2 (2), Brettner 1, Rácz R. Edző: Mihály Attila
ÉRD: Janurik – KRPEZS-SLEZÁK 10 (3), M. GONZÁLEZ 5, Tóth G. 4 (3), Kisfaludy 1, Klivinyi 2, C. Lassource 1. Csere: Foggea (kapus), Signaté 1, A. Bulatovics 2, Gávai 2, Kiss N. 1, Szabó L. 2, Roberts 3, Reizinger, Bernát. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 14. p.: 5–9. 21. p.: 8–12. 27. p.: 11–13. 36. p.: 13–19. 43. p.: 18–23. 49. p.: 19–28. 55. p.: 22–31
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 10/9, ill. 9/6
Mihály Attila:
– Alacsony színvonalú, közepes tempójú mérkőzésen a jobb erőkből álló csapat győzött.
Szabó Edina: – Nehezen alkalmazkodtunk a Budaörs ritmusához, amelyet aztán felvettünk. Utána kevertük a nagyon szép és remek dolgokat a nem túl jókkal. A lényeg, hogy a két pont megvan és mindenki pályára lépett.

HUFBAU AKKER-KNKSE–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ENKSE 31–27 (18–15)
Kecskemét, 800
néző. V: Felhő, Öcsi
KECSKEMÉT: Andrási – Tóth L., Varga N. 4, Kucerová 2, Albert Helga 2, Fauszt 2, Kaiser 3. Csere: Pusztai (kapus), Horáth D., Karalyos 2, Szabó E. 11 (4), Gulya 2, Siska 1, Aron 2. Edző: Marosán György
BÉKÉCSABA: Györkös – Kovács Anett 2, Kovacsevics 3, Vukajlovics 3, Zöldi-Tóth 1, Walfisch 10 (3), Szarka 1. Csere: Popovics (kapus), Mihálffy 4, Pintér, Gidai, Bottó 1, Pénzes 2. Edző: Skaliczki László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–3. 10. p.: 8–6. 14. p.: 11–8. 17. p.: 12–11. 23. p.: 14–12. 26. p.: 16–13. 35. p.: 18–17. 39. p.: 22–17. 43. p.: 22–21. 48. p.: 25–22. 53. p.: 27–25. 56. p.: 30–25
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Marosán György:
– Sikerült az elejétől uralni a játékot. Két hete mondtam, hogy változtatni kell néhány dolgon. Bejött! Végre fegyelmezetten, az utasításaim betartva játszott a csapat. Emelem a kalapom a játékosaim előtt. Látni, hogy fejlődünk.
Skaliczki László: – A meccs elejétől futottunk az eredmény után, és ez rengeteget kivett belőlünk. A védőjátékunk nem működött az első félidőben, a másodikban pedig a ki nem kényszerített hibáinkkal feladtuk a magas labdát az ellenfélnek. Az első része ment le a párharcnak. K&H NŐI KÉZILABDALIGA