Női kézi NB I: dunaújvárosi sikerével élre állt az Érd

2017.11.04. 19:50
A női kézilabda NB I hetedik fordulójában az Érd 30–26-ra győzött a Dunaújváros vendégeként, így átmenetileg élre állt a bajnokságban. Az edzőváltás után lévő Békéscsaba kikapott Fehérváron, míg a Siófok elvitte a pontokat Kisvárdáról.

NŐI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ

ALBA FEHÉRVÁR KC–EUBILITY GROUP-BÉKÉSCSABAI ELŐRE NKSE 33–23 (14–9)
Székesfehérvár,
500 néző. V: Ónodi, Őri
FEHÉRVÁR: MISTINA – LAVKO 9, Zsilinszkajtye 2, MENDY 4, Djordjievszka 2, Gorsenyina 1, PELCZÉDER 7. Csere: Gabina (kapus), Májer 2, Temes 4 (4), Mayer 1, PILLER 1. Edző: Deli Rita
BÉKÉSCSABA: GYÖRKÖS – Kovács A. 2, Mihályffy 4, WALFISCH 8, Zöldi-Tóth 2, KOVACSEVICS 5, Bottó 1. Csere: Popovics (kapus), Gidai 1, Szarka, Vukajlovics, Pénzes. Megbízott edző: Fábián Csaba
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 5–3. 18. p.: 7–7. 24. p.: 11–8. 28. p.: 12–9. 34. p.: 16–10. 40. p.: 18–12. 46. p.: 23–15. 52. p.: 26–18., 58. p.: 31–22
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. –
Deli Rita: – Az első félidőben akadtak nagyon jó periódusaink, tizenegy labdaszerzésünk volt, de ezekből sokat eladtunk, ezért nem is tudtunk nagyobb előnyhöz jutni. A szünet után az volt a kérésem, hogy mindenképpen a védekezésből gyorsan indítsunk, és erőltessük az egy egyeket. Szeretnék gratulálni a csabaiak kapusának, mert szélső védéseivel kiemelkedett a mezőnyből.
Fábián Csaba: – Nem volt túlságosan sok időm a mérkőzésre készülni, miután a korábbi vezetőedző elhagyta az együttest. Egyfajta tűzoltómunkát végeztem, elsősorban mentálisan kellett felrázni a lányokat, felszabadult kézilabdát kértem. Néhány alapdologban próbáltunk újat, de ehhez kevés volt három-négy edzés. Amit kértem – hosszabb támadásokat és kontrajátékot – csak részben tudta megvalósítani a csapat, bár amikor ezek sikerültek, akkor működött. Nagyon sok egyénieskedés volt, két-három átadás után történtek lövések, ez nem fért bele, mivel a Fehérvár nagyszerűen indult ezekből, és a végén emiatt is alakult ki ekkora különbség.NŐI KÉZILABDA NB I
7. FORDULÓ

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ–ÉRD 26–30 (14–16)
Dunaújváros, 900
néző. V: Andorka, Hucker
DUNAÚJVÁROS:
Tomasevics 1 – Klujber 2, Kovács A. 2, Cifra, MICIJEVIC 6, SZALAI 5, Molnár B. 3. Csere: Oguntoye (kapus), Dombi 1, Bouti 1, Nick, Monori, Grosch, Szekerczés 5 (3), Takács D., Kazai. Edző: György László
ÉRD:
Foggea – Krpezs-Slezák 4 (1), M. GONZÁLEZ 5, Bulatovics 2, Kisfaludy 2, KLIVINYI 7, Lassource. Csere: JANURIK (kapus), SIGNATE 3, Tóth G. 3 (2), Gávai 2, Roberts 2, Kiss N., Szabó L. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 6. perc:
1–4. 13. p.: 6–6. 16. p.: 9–7. 22. p.: 11–9. 27. p.: 11–13. 33. p.: 14–18. 40. p.: 16–21. 55. p.: 22–30
Kiállítások:
12, ill. 18 perc
Hétméteresek:
5/3, ill. 3/3
György László: –
Az első félidei játékunk, hozzáállásunk jó volt. A fordulást követően borzasztóan sokat hibáztunk, fegyelmezetlenek is voltunk. Így ez a négygólos vereség lehetett a maximum számunkra. Összességében elégedetlen vagyok.
Szabó Edina: –
Remek győzelem, fontos kettő pont, gratulálok a lányoknak.

KISVÁRDA MASTER GOOG SE–SIÓFOK KTC 26–31 (14–16)
Kisvárda, 1100
néző.V:Bonifert, Oláh V.
KISVÁRDA:
Triffa – Orbán A.1,UMANEC2,Hakunova2,MILANOVIC-LITRE4,TRISCSUK6,ROCHA5. Csere:Dzsukeva, Balog J. (kapus), Dmitrovics3,Radojevics. Szabó V.2,Katona F.1. Szakmai igazgató:Mátéfi Eszter
SIÓFOK:
Dedu – Böhme2 (1),Janjusevics3,NZE MINKO7 (1),Jezic1,DAMNJANOVICS7,Aoustin3. Csere:SZEMEREY (kapus), Mazák-Németh, Gnabouyou1,AL-GAUI3,SUCH4. Edző:Lars Rasmussen.
1–2.10. p.:4–3.13. p.:5–7.17. p.:6–10.22. p.:9–14.29. p.:14–15.32. p.:16–16.35. p.:16–19.39. p.:17–22.43. p.:20–23.46. p.:20–25.55. p.:26–29
10, ill. 8 perc
1/0, ill. 4/2
Mátéfi Eszter:
– A ki nem kényszerített hibák miatt rohannunk kellett az eredmény után, és az ellenfél gyors indításait sem tudtuk megakadályozni, így pont nélkül maradtunk. Remélem, hogy Triscsuk Krisztina sérülése nem súlyos.
Lars Rasmussen:
– Nagyon jó csapatot sikerült legyőznünk, aminek nagyon örülünk. Győzelmünket valamennyire beárnyékolja Triscsuk Krisztina sérülése, bízom benne, hogy nincs komoly baja. Büszke vagyok a csapatomra.

GVM EUROPE–VÁC–VASAS SC 34–26 (17–11)
Vác, 600
néző.V:Asztalos, Bárkányi
VÁC:
Arenhart2– Jovetic2,BARJÁN6 (3),Lakatos2, Szamoránsky P.1, De Souza3 (1),Radoszavljevics. Csere:Suba (kapus), DIÓSZEGI5, Szondi1, Hornyák B.3 (2),Helembai F.3, Hámori1, Kovács P.3, Kácsor 2. Edző:Szilágyi Zoltán
VASAS:
Antóni – Hárs2, HERR A.7 (5), Becséri, Németh M.1, Katona3, Fekete B.3. Csere:Győri (kapus), Kocsis3, Hansághy2, Agovics2, Mester, Németh N., Szecsődi1, Rózsa1, Pados1. Edző:Kovács Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc:
0–2.11. p.:7–3.20. p.:9–7.26. p.:13–10.34. p.:20–14.42. p.:23–19.53. p.:30–20
12, ill. 10 perc + kizárás (Pados)
10/6, ill. 6/5
Szilágyi Zoltán: –
Dekoncentrált kezdés után is csak időnként találtuk meg azt a játékunkat, amellyel eredményesek tudunk lenni. Szurkolóink támogatásával azért végig a kezünkben tartottuk a mérkőzést.
Kovács Péter:
– Nem volt ekkora különbség a két együttes között, jó ellenfelei voltunk a hazai csapatnak. Nekem úgy tűnt, mintha két szabálykönyv szerint zajlott volna a mérkőzés...

1. Érd 9 8 1 278–214 +64 16
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 7 7 226–160 +66 14
3. Győri Audi ETO KC 7 6 1 235–147 +88 12
4. Váci NKSE 6 5 1 199–157 +42 10
5. Siófok KC 7 4 3 196–192 +4 8
6. Dunaújvárosi KKA 7 3 1 3 196–182 +14 7
7. Kisvárdai KC SE 6 3 1 2 161–149 +12 7
8. Alba Fehérvár KC 7 3 1 3 189–189 0 7