Női kézi NB I: drámai végjáték után nyert a Békéscsaba

2015.01.25. 19:43
A női kézilabda NB I 16. fordulójának végig szoros záró mérkőzésén a Békéscsaba 27–26-ra megverte idegenben a sereghajtó Szegedet, amely bő egy perccel a vége előtt még egy góllal vezetett. A hazaiak rászolgáltak volna legalább a döntetlenre, de a vendégek távozhatnak két ponttal.

SZEGED:
FUTAKIZsilák 2, Áron, BARJÁN 3, Gulyás 3, LACKOVIC 9 (1), SZABÓ E. 7 (1). Csere: Dobó M. (kapus), Hódi, Hárs 2, Kiss K. Edző: Marosán György
BÉKÉSCSABA:
Sipeki – KOVÁCS A. 6, NIKOLAJENKO 8 (3), SZABÓ V. 6, Glusica2, Walfisch 3, Gávai 2. Csere: TERENYI (kapus), Török G., Sári B., Szögi. Edző: Avar György
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 11. p.: 5–5. 19. p.: 9–8. 25. p.: 13–11. 33. p.: 14–17. 38. p.: 17–18. 43. p.: 19–18. 50. p.: 20–22. 54. p.: 23–23. 58. p.: 26–25
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 6/3
Marosán György:
– Örülök javuló játékunknak. Látszik, hova tartunk, és reménykedem, hogy elérjük a célunkat.
Avar György: – Kemény küzdelemre késztetett bennünket a Szeged, ám a végjátékban helyén volt a szívünk. Az 58. percben Hárs Adél a hazaiakat juttatta vezetéshez, a lefújás előtt negyven másodperccel Gávai Szonja állította be a végeredményt. NŐI KÉZILABDA NB I