Női kézi NB I: ikszelt a DVSC, a Fehérvár legyőzte az Érdet

2018.05.18. 20:43
A DVSC hazai pályán 24–24-es döntetlent játszott a Kisvárdával, míg az Alba Fehérvár 21–18-ra legyőzte az Érdet a női kézilabda NB I-ben.

A végig kiélezett debreceni mérkőzés utolsó két percében előbb Marina Dmitrovics szerzett vezetést a várdaiaknak, de Jelena Deszpotovicsnak megvolt a válasza. A legvégén még a vendégek támadhattak a győztes gólért, ám belemenés miatt elvették tőlük a labdát, így egy fölé szálló időn túli hazai szabaddobással és döntetlennel ért véget a találkozó.

A DVSC a nap folyamán bejelentette, hogy közös megegyezéssel szerződést bontanak Arna Síf Pálsdóttirral, mivel az izlandi beálló haza szeretne térni, ahol a civil karrierjére összpontosít majd.

A másik mai meccs elején 2–1-re még vezetett Fehérváron az Érd, de utána legközelebb az 52. percben, 18–17-nél volt a vendégeknél az előny. A kettő között a hazai csapat irányított, többször is négy találattal elhúzott az Alba. Az Érd az utolsó nyolc és fél percben már nem talált be, így végül háromgólos vereséget szenvedett.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
25. FORDULÓ
DVSC-TVP–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 24–24 (13–12)
Debrecen,
1400 néző. V: Hargitai, Markó
DEBRECEN: Horváth-Pásztor – Csáki 2 (1), HAJDUCH 6, Grigel 5 (4), SIRIÁN 1, Deszpotovics 5, Vantara-Kelemen 2. Csere: Lajtos (kapus), Zamfirescu, PÁLSDÓTTIR 3, Varsányi, Hársfalvi. Edző: Vida Gergő
KISVÁRDA: Triffa – Orbán Adrienn 3, Hakunova 1, Radojevics 3 (3), Milanovic-Litre 4, TRISCSUK 8 (4), Karacs 1. Csere: DZSUKEVA (kapus), Umanec, DMITROVICS 4, Szabó V., Marincsák. Edző: Vlatko Djonovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 10. p.: 4–5. 22. p.: 10–8. 29. p.: 11–12. 33. p.: 13–14. 34. p.: 15–14. 48. p.: 19–20. 51. p.: 21–20. 59. p.: 23–24
Kiállítások: –, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 8/7
Vida Gergő:
– Igazi küzdelem volt a pályán. Támadásban azt csináltuk, amit elterveztünk, de sorsdöntő szituációkban hibáztunk tiszta ziccereket. Szerettünk volna visszavágni a januári vereségért a Kisvárdának, végül igazságos döntetlen született.
Vlatko Djonovics: – Meccs előtt arra kértem a játékosaimat, hogy minden tőlük telhetőt adjanak bele annak ellenére is, hogy már nincs tétje számunkra a találkozónak, s ezt vissza is láttam.

ALBA FEHÉRVÁR KC–ÉRD 21–18 (10–8)
Székesfehérvár,
700 néző. V: Andorka, Hucker
FEHÉRVÁR: HERR O. – Lavko 3 (1), NASCIMENTO 4 (1), Boldizsár, MENDY 3, GORSENYINA 5, Pelczéder 3. Csere: Lima Gabina, Mistina 1 (kapus), Temes 1, Májer, Djordjievszka 1, Hudra. Edző: Deli Rita
ÉRD: JANURIK – Krpezs-Slezák 4 (1), A. Bulatovics, Tóth G., Kisfaludy 1, Roberts 1, C. Lassource 1. Csere: Foggea (kapus), SIGNATÉ 4, SZABÓ L. 5 (1), Gávai 2, Kiss N. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–2. 12. p.: 6–3. 18. p.: 7–5. 24. p.: 8–7. 28. p.: 10–7. 34. p.: 12–8. 40. p.: 15–11. 47. p.: 16–16. 52. p.: 17–18., 58. p.: 20–18
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/2
Deli Rita:
– Nagyon munkás, a végletekig kiélezett mérkőzés volt, amelyet jól kezdtünk. Tisztában voltunk azzal, hogy az Érd szívós csapat és az utolsó pillanatig küzdeni fog. A második félidőben Mariama Signaté a külső területekről többször is eredményes volt, akárcsak az Érd, mi is kipróbáltunk többféle védekezést. Ma nem volt gyenge pontunk, ez volt a legnagyobb erényünk!
Szabó Edina: – Megérdemelten nyert a Fehérvár. Az első félidőben nem abban a felfogásban játszottunk, amelyben készültünk, aztán a szünet után már jobban küzdött a csapat, azonban a játékunk átütőereje továbbra sem úgy alakult, ahogy szerettük volna, és ezt nagyon okosan használta ki a hazai együttes. Az utolsó pillanatokban ugyan megfordítottuk az állást, de ezzel nem tudtunk élni, elfogyott az erőnk.

1. Győri Audi ETO KC 24 23 1 774–521 +253 46
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 24 23 1 790–544 +246 46
3. Érd 25 18 7 707–605 +102 36
4. Dunaújvárosi KKA 24 16 1 7 675–586 +89 33
5. Siófok KC 24 15 1 8 685–644 +41 31
6. Váci NKSE 24 15 9 752–664 +88 30
7. Kisvárdai KC SE 25 12 2 11 597–615 –18 26
8. Alba Fehérvár KC 25 9 4 12 655–686 –31 22