Női kézi NB I: Debrecenben nyert a Siófok, Fehérváron a Kisvárda

2017.09.15. 20:00
Első hazai bajnokiját játszotta a DVSC a női kézilabda NB I 2017–2018-as szezonjában, az ellenfél a nyáron alaposan átalakult Siófok volt, amely hatgólos győzelmet aratott. Szintén idegenben nyert a Kisvárda, az Alba Fehérvár így két mérkőzés után még pont nélkül áll.

A Siófok csak 13 játékossal utazott el Debrecenbe, de visszatért a csapatba a nyáron igazolt Szanja Damnjanovics, aki nyerő embernek bizonyult. A vendégek a szünet előtt léptek el több találattal, majd ezt az előnyt biztosan őrizték, sőt növelni is tudták, így a hajrában már nem forgott veszélyben a győzelmük.

Jóval szorosabban alakult a másik pénteki találkozó, amelyen felváltva vezetett a Fehérvár és a Kisvárda, végül a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló Marina Dmitrovics két hetesből elért találatával eggyel nyert Mátéfi Eszter együttese.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
2. FORDULÓ

ALBA FEHÉRVÁR KC–KISVÁRDA MASTER GOOD SE 23–24 (13–12)
Székesfehérvár,
600 néző. V: Andorka, Hucker
FEHÉRVÁR: Barjaktarovics – Májer 2, Djordjievszka 1, Zsilinszkajtye, Mendy 4, Gorsenyina 1, Pelczéder 4. Csere: MISTINA (kapus), LAVKO 5 (2), MAYER 3, Temes 3 (2). Edző: Deli Rita
KISVÁRDA: Triffa – Orbán A. 2, Hakunova 2, RADOJEVICS 4, Milanovic-Litre, TRISCSUK 4, ROCHA 5. Csere: DZSUKEVA (kapus), Umanec 1, DMITROVICS 6 (3), Szabó V., Karacs, Mihovics. Edző: Mátéfi Eszter
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2–2. 12. p.: 7–5. 18. p.: 8–6. 24. p.: 10–10. 28. p.: 12–11. 34. p.: 15–14. 40. p.: 15–16. 46. p.: 18–18. 52. p.: 21–21., 58. p.: 23–23
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Deli Rita:
– Az ellenfél hibáit nem tudtuk megbüntetni. Az első félidőben sokkal stabilabbak voltunk, mind védekezésben, mind támadásban. A szünet után azonban nagyon sok átlövésgólt kaptunk, pedig erre nagyon készültünk, és hátul kevés segítséget kaptak a kapusaink. A támadójátékban rengeteg szélről lőtt lövést kikaptunk. A lányok a szívüket és a lelküket kitették a pályára, de ez az alap, viszont nem voltunk eléggé hidegfejűek, nem tudtuk kihasználni a Kisvárda gyenge pontjait.
Mátéfi Eszter: – Nem tudtuk, hogy számunkra előnyt jelent-e, hogy most kapcsolódunk be a bajnokságba, hiszen a Fehérvár nagyon komoly mérkőzést játszott a Ferencváros ellen. Nagyon küzdelmes mérkőzés volt, bármelyik csapat megnyerhette volna, talán nekünk jobban sikerült a végjátékunk.

DVSC-TVP–SIÓFOK KC 22–28 (11–14)
Debrecen,
1200 néző. V: Felhő, Öcsi
DEBRECEN:
Horváth-Pásztor – Varsányi 1, Hajduch 1, Zamfirescu, Pálsdóttir 2, GRIGEL 12 (1), Hársfalvi 1. Csere: Lajtos (kapus), Sirián, Punyko 2, Borges-Lima, Csáki, Vantara-Kelemen 1, Román 2 (2), Tóvizi. Edző: Tone Tiselj
SIÓFOK: DEDU – SUCH 4, Gnabouyou 1, DAMNJANOVICS 8 (2), Jezic 2, PERIANU 5, Aoustin 2. Csere: el-Gaui 1, JANJUSEVICS 5, Mazák-Németh. Edző: Lars Rasmussen
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 10. p.: 7–5. 17. p.: 9–10. 26. p.: 11–13. 39. p.: 12–18. 47.p.: 17–21. 54.p.: 20–23
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2
Tone Tiselj:
– Nagyon kiegyensúlyozott, erős a bajnokság, ez már most látszik. Küszködtünk problémákkal, vannak sérültjeink, s mindez hozzájárult ahhoz, hogy a jobb erőkből álló vendégcsapat győzni tudott. A lányok kihozták magukból a legtöbbet, ez most így sikerült. Meglepett a Damnjanovics szerepeltetése, ráadásul még jól is játszott.
Lars Rasmussen: – Nagyon tisztelem a debreceni klubot, játékosokat, szurkolókat, nagyon jó a közeg itt. Hatalmas fegyvertény, hogy a hiányzóink nélkül is győzni tudtunk a cívisvárosban.

1. FTC-Rail Cargo Hungaria 2 2 71–40 +31 4
2. Siófok KC 2 2 62–40 +22 4
3. Győri Audi ETO KC 1 1 36–16 +20 2
4. Érd 1 1 35–24 +11 2
5. Dunaújvárosi KKA 1 1 33–22 +11 2
6. Kisvárdai KC SE 1 1 24–23 +1 2
7. DVSC-TVP 3 1 2 64–89 –25 2
8. Váci NKSE 0 0–0 0 0