Női kézi NB I: Debrecenben nyert a Mosonmagyaróvár

2017.04.07. 19:31
Fontos pontokkal gazdagodott a kiesés elleni harcban a Mosonmagyaróvár és a Kisvárda is a K&H női kézilabdaligában. Előbbi Debrecenben nyert 23–20-ra, míg a Kisvárda hazai pályán verte meg 28–26-ra a Siófokot.

K&H NŐI KÉZILABDALIGA
KISVÁRDA MASTER GOOD SE–SIÓFOK KC 28–26 (12–14)
Kisvárda, 900
néző. V: Bacs, Bóna
KISVÁRDA: DZSUKEVA – Orbán Adrienn, DMITROVICS 6, Liscsevics 3, Szabó V., TÓTH G. 6 (1), ROCHA 9. Csere: Scholtz (kapus), Yttereng, Gedroit, Tarjányi 1, KUCHEROVA 3, Mihovics, Karacs, Umanec. Edző: Dévényi János
SIÓFOK: Pastrovics – Such 3, JANJUSEVICS 4, Németh Cs. 1, TRISCSUK 8 (3), Ferenczy 1, ERDŐSI 7 (1). Csere: Gercsó (kapus), J. Agbaba 1, Brettner, N. Agbaba 1, Duzsik, Farkas E. Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–0. 16. p.: 7–7. 18. p.: 9–7. 25. p.: 10–11. 31. p.: 12–15. 38. p.: 16–15. 46. p.: 20–17. 50. p.: 23–19. 54. p.: 23–22. 55. p.: 26–23. 58. p.: 26–25
Kiállítások: 12, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 4/4
Dévényi János:
– A jó kezdés ellenére az első félidőt kétgólos hátrányban zártuk, de végre egy végjáték, amiből mi jöttünk ki győztesen.
Horváth Roland: – Sorsdöntő helyzetekben ziccert hibáztunk, ez vezetett a vereségünkhöz. Fiatal a csapatunk, de ez nem vigasz. Fontos meccset veszítettünk el.K&H NŐI KÉZILABDALIGA

DVSC-TVP–MOSONMAGYARÓVÁRI KC SE 20–23 (11–12)
Debrecen, 1000
néző. V: Bonifert, Oláh
DEBRECEN: Horváth-Pásztor – Varsányi, Punyko 3, Deszpotovics 2, Sirián 2, Garbuz 2, Kelemen 4. Csere: Lajtos (kapus), Pénzes 1, Tóvizi, Csáki 4 (2), Marincsák, Jezsikava 2, Tóth M. Edző: Tone Tiselj
MOSONMAGYARÓVÁR: SZEMEREY – VUKOJEVIC 6, Csala 2, Gyimesi, KOPECZ 8, BOUTI 2, BÍZIK R. 4 (1). Csere: Wéninger (kapus), Bardi, Gerháth 1, Hajtai. Edző: Varga József
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 11. p.: 2–5. 22. p.: 7–7. 36. p.: 11–15. 43. p.: 14–16. 51.p.: 15–20
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1
Tone Tiselj:
– Ezt a mérkőzést már a Magyar Kupa négyes döntőjében elvesztettük. Egyszer összejön minden, máskor meg semmi. Most az utóbbi történt. A Mosonmagyaróvár már a mérkőzés elején megérezte, hogy van esélye, és végül ki is használta.
Varga József: – Szerettünk volna egy küzdelmes, jó mérkőzést játszani, megnehezíteni a hazai csapat dolgát. Ezzel szemben még győznünk is sikerült. Égető szükségünk van minden pontra, így ez is rendkívül értékes két pont számunkra.

1. Győri Audi ETO KC 19 18 1 628–399 +229 37
2. FTC-Rail Cargo Hungaria 18 15 1 2 583–430 +153 31
3. Érd 18 13 2 3 492–442 +50 28
4. Ipress Center-Vác 18 12 1 5 523–465 +58 25
5. Dunaújvárosi Kohász KA 18 12 1 5 532–448 +84 25
6. DVSC-TVP 19 8 3 8 506–479 +27 19
7. Alba Fehérvár KC 18 9 9 479–473 +6 18
8. MTK Budapest 18 7 1 10 451–524 –73 15