Női kézi NB I: Debrecenben is kikapott az Érd

2019.05.02. 19:33
A Kisvárda elleni hazai vereség után Debrecenben is kikapott az Érd a női kézilabda NB I csütörtöki mérkőzésén. A vendégek az első félidőben pedig már négy góllal is vezettek.

NŐI NB I
DVSC Schaeffler–Érd HC 34–31 (15–14)
Debrecen, 1200
néző, V: Altmár, Horváth M.
DEBRECEN: OGUNTOYE – Varsányi, KOVÁCS ANNA 9 (1), GRIGEL 3, Tóvizi 1, DESZPOTOVICS 6, VANTARA-KELEMEN 8. Csere: SZABÓ D. (kapus), Bulath 5 (5), Punyko, Bordás 1, Arany 1. Edző: Köstner Vilmos
ÉRD: Janurik – Krpezs-Slezák 3 (1), KISS N. 4, TÓTH G. 9, Szabó L. 2 (1), Kovacsevics 2, Lassource 2. Csere: Foggea (kapus), Gávai, JERÁBKOVÁ 6 (1), Lavko 3, Schatzl Natalie. Edző: Szabó Edina
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–0. 10. p.: 4–6. 19. p.: 7–11. 23. p.: 11–11. 29. p.: 14–13. 36. p.: 18–16. 45. p.: 24–24. 53. p.: 30–27. 55. p.: 32–28
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/6, ill. 6/3.
Köstner Vilmos:
– Nagy iramú, hibákkal tarkított, de jó színvonalú összecsapáson kiváló küzdőszellemmel, jó ritmusban nyertük meg ezt a nagyon fontos találkozót.
Szabó Edina: – A két csapat remek mérkőzést játszott, s a nagy küzdelemből a Debrecen jött ki jobban. Azokban a pillanatokban, amikor vissza tudtunk volna jönni a meccsbe, mindig becsúszott egy-egy hiba. Bár a Kisvárda elleni vereségből ki tudtunk kászálódni, ez most ennyire volt elég.NŐI NB I

1. Győr 24 24 889–619 +270 48
2. FTC 23 20 3 779–577 +202 40
3. Siófok 23 16 1 6 688–542 +146 33
4. Érd 24 16 1 7 725–666 +59 33
5. Vác 23 14 1 8 642–615 +27 29
6. Debrecen 24 13 1 10 688–647 +41 27
7. Fehérvár 23 12 2 9 643–645 –2 26
8. Kisvárda 23 9 3 11 581–588 –7 21